Dovolenka so psíkom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: male steniatko a dovolenka

Poslaťod Bára » Pia 29.08.2008 14:14

Ja som mala podobný problém, keď som zvažovala, či vziať 4 mesačnú fenu 400 km ďaleko na týždeň. Pýtali sme sa na to aj veta a ten povedal, že pre psa je dôležité, aby bol so svojou svorkou-rodinou nech už je to kdekoľkvek. Na prostredie sa skôr fixujú mačky :no: Mojej to len a len prospieva, cestovanie miluje a nemá problém zvyknúť si hocikde v koterci :smile:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: male steniatko a dovolenka

Poslaťod Nia » Pia 29.08.2008 20:14

podla mna to zvladne...steniatka si rychlo zvyknu..my krpca nosime po dovolenkach od 5tich mesiacov a uz tešraz to zvlada uplne fantasticky..celu cestu v aute prespinka a nerobi zaidne problemy...je dobre ucit steniatko na cesty aby sa potom nebalo
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Kam so psom

Poslaťod MisheliQ » Pon 09.03.2009 14:58

Prednedávnom sme sa s tatikom rozhodovali, kam pôjdeme na výlet cez víkend aj so psami..nevedeli sme sa rozhodnúť, pretože nás napadalo len niečo, kde sme už boli po miliontý krát...a preto ak viete o mieste, kde sa dá so psom skvelé tráviť čas..tak dajte o ňom vedieť, napr. miesto na víkendy, dovolenka cez prádzniny a podobne..

Ja som našla len Dovolenka so psom na českej stránke http://www.dogstravel.xf.cz

Viete aj Vy o niečom? :smile: Sem s tým :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kam so psom

Poslaťod Lena » Pon 09.03.2009 15:12

ja by som sa na margo tohto chcela spýtať či tu už je téma kam so psom ale celkovo-do obchodov a podobne....my sme takto rovnako uvažovali ale len na jednodňový výlet plus keby chcem niekam zájsť medzi ľudí (kvôli odvykaniu strachu) tak nevieme kam....vidím v obchodoch malých psíkov, ale veľkých ee :nwm: a čo sa týka dovoleniek tak to bolo tiež ťažko keď sme si konečne povedali že pôjdeme na chatu a dala som si filter-prístup so psom tak to bolo dosť biedne...až som sa nahnevala,napísala jednému majiteľovi chatky že prečo nie pes, presvedčila som ho že pes áno a ešte nakoniec keď sme odchádzali nám povedal že je prekvapený že chata je čistá,a dvor tiež :lol:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Kam so psom

Poslaťod Nyssa » Pon 09.03.2009 15:19

tak mňa by hlavne zaujímalo zahraničie. chcem ísť s bambulkou niekde k moru, mne na kožu veľmi pomohlo :lol: najradšej nejaké Chorvátsko spojené s výstavou, len fakt s tým psom je to problém, hlavne v ceste. Sama auto nemám, mama by si asi netrúfla, ale zase nechcem ísť s rodinou, len sama s Meggie - taká babská jazda na oddýchnutie a že budeme len samy dve, toto nám teraz veľmi pomohlo aj v TN
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kam so psom

Poslaťod MisheliQ » Pon 09.03.2009 15:28

ja tiež aj to leto zháňam, pretože priateľ by rád /vraj/ šiel niekam na dovolenku, lenže ja potom nemám kde nechať psy /a rada by som šla aj s nimi/ a do psieho hotela sa mi nechce ich dávať... :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kam so psom

Poslaťod Bibiana » Pon 09.03.2009 21:17

Ja jednoznačne na výlet odporúčam Spišský hrad!! Neskutočné prostredie, neskutočná atmosféra!!

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Nyssa, presne po niečom podobnom túžim aj ja! Opäť len niekam vypadnúť (minulý rok sme takto boli v Prahe, len ja a on v "cudzom", no paráda..).. A hlavne by som chcela skúsiť to prímorské prostredie na Falikovu kožu.. :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Kam so psom

Poslaťod Jannka » Pon 09.03.2009 23:52

ahojte! Ake sposoby prepravy na dovolenku so psom KU MORU vidite ako najlepsie? Idealne je asi cestovat vlastnym autom, ze? Rozmyslali sme aj lietadlo (pes v prepravke v batozinovom priestore) - vyhodou je kratky cas letu.
Cesta autobusom mi pride nerealna - to by bolo neprijemne, nepohodlne a moc zdlhave pre psa.
A aj pre nas :D
Ake mate vy skusenosti?
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Kam so psom

Poslaťod max » Uto 10.03.2009 8:22

Ja mam dobre skusenosti s cestovanim vlakom ak je teda taka moznost. Psik sa moze vo vlaku aj prejst, je to pre neho pohodlnejsie a ak su nejake zastavky vlaku je moznost sa nachvilu aj vybehat.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Kam so psom

Poslaťod Basha » Uto 10.03.2009 8:47

My sme vzdy chodili so psom do Chorvatska autom - ale treba hodne vody, nam raz zachranila voda psa, ked sme ostali za Viednou na dialnici asi 4 hodiny sme sli krokom v horucave....chudak cierny koker....este aj extra-hustu srst mal. Urcite sa da aj lietadlom, ale busom si to moc neviem predstavit....to uz by som osobne skor asi zvolila vlak...Nam sa celkom fayn chodilo hore na Istriu - celkom kratka cesta, naj sa chodilo v noci, nebolo teplo a minuli sme ranne kolony. Takze rano sa uz pes mohol veselo v mori kupat :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam so psom

Poslaťod Nyssa » Uto 10.03.2009 9:36

Bibik a na Špišský hrad ťa pustia bez problémov so psom?
Raz som s Meggie cestovala vlakom z Nemecka - takmer 24 hodín a nikdy viac :nie: a to sme si aspoň v Ba "oddýchli", čakala tam kamoška. všetko bolo super, Meggie ma cestu vlakom rada, celý čas mala dole náhubok, nemecký sprievodca aj policajti sa s ňou pomojkali, až kým sme neprešli na rakúsku stranu a rakušák sa proste rozhodol, že ma bude sundávať za všetko - pes má mať náhubok - ok, nie je problém (ale predstavte si ten náhubok 24 hodín, a bolo to v auguste). začal mi tam príliš kontrolovať lístky, stále sa mu niečo nezdalo no a nakoniec Megan dostala v tom vlaku hnačku :pac: no proste nádhera. V Ba kým sme prešli z jednej strany mesta na druhú, tak sme stáli veľakrát, ešte k tomu perfektná zápcha..toť moja super skúsenosť s vlakom
čo sa týka lietadla, je fajn si myslím, len bojazlivejšieho či živšieho psíka už treba väčšinou prispať, ak máš svoju prepravku, už ju musíš vláčiť so sebou a napr. tak ako chcem ísť ja sama je to už fakt nereálne
takže stále mi najlepšie vychádza auto :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kam so psom

Poslaťod max » Uto 10.03.2009 9:49

My mame s vlakom zase velmi dobre skusenosti...cestovali sme teraz tristvrte roka pravidelne do rakuska, cesta trvala okolo 5 hod. a teda nikdy sme nemali problem so sprievodcami, dokonca nepovedali nic ani ked Max lezal na sedacke :lol: este ho aj vyhladkali. Skor bol problem so slovenskymi sprievodcami...ale samozrejme na neprijemneho cloveka mozes narazit kdekolvek...Tiez sme cestovali do prahy a to bolo aj 9 hod ale dalo sa lebo sme prestupovali raz alebo stali a zatial sme mohli vencit. Ja mam len dobre skusenosti a ako pisala Basha najlepsie je cestovat v noci.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Kam so psom

Poslaťod pigie » Uto 10.03.2009 9:52

Bibiana píše:Ja jednoznačne na výlet odporúčam Spišský hrad!! Neskutočné prostredie, neskutočná atmosféra!!

Qua! My sme tam boli pred dvoma rokmi a ani sme sa neodvazili tam ist, pretoze som myslela, ze so psom ma tam nepustia - skusenost spred par rokov...

Tak mame len takuto:
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kam so psom

Poslaťod Nyssa » Uto 10.03.2009 9:58

max píše:My mame s vlakom zase velmi dobre skusenosti...cestovali sme teraz tristvrte roka pravidelne do rakuska, cesta trvala okolo 5 hod. a teda nikdy sme nemali problem so sprievodcami, dokonca nepovedali nic ani ked Max lezal na sedacke :lol: este ho aj vyhladkali. Skor bol problem so slovenskymi sprievodcami...ale samozrejme na neprijemneho cloveka mozes narazit kdekolvek...Tiez sme cestovali do prahy a to bolo aj 9 hod ale dalo sa lebo sme prestupovali raz alebo stali a zatial sme mohli vencit. Ja mam len dobre skusenosti a ako pisala Basha najlepsie je cestovat v noci.

tak 5 hodín aj 9 sa dá :yes: len u nás to vtedy bolo núdzové riešenie, všetko tak narýchlo a si zober, že ráno som o 4 musela krpatú poriadne vyvenčiť, o 5 sme sedeli vo vlaku a vystupovali sme až večer v BA a odtiaľ o polnoci domov do Tatier. ono by všetko bolo OK, super cesta, keby Megan tú hnačku nechytila. čo bola dosť moja chyba, na wecku šla len teplá voda, no kto by sa z toho nepo :kak: . potom som jej musela kupovať už len neperlivú minerálku za 2€ :hmm:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kam so psom

Poslaťod Safi » Uto 10.03.2009 10:15

Ja sa zasa prikláňam k cestovaniu autom. Prejazdili sme / kvôli koňom/ celé Čechy, časť Maďarska a Rakúska a ocenili sme, že keď ideme autom, tak si zastávku urobíme kedy chceme a v podstate kde chceme, vodu naberieme na hociktorej pumpe a odstavné parkoviská sú situované pri poliach alebo lesoch, takže ani venčenie nebol problém. A dokonca v Čechách nás dva krát zastavili policajti /kontrola dialničných známok/ a keď videli Saf, tak ich ani nezaujímal preukaz alebo čipovanie ale skôr to aké triky ovláda.. :hi: :joint:
Cesta je cieľ... Safi nemá PP, ale má všetkých 5P: Poslušná,Priateľská,Perfektná,Pobláznená a Presne taká akú sme chceli.:))
Safi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné