Bezkontaktný teplomer

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Bezkontaktný teplomer

Poslaťod dusanka23 » Uto 04.08.2015 16:58

Ahojte máte niekto skúsenosť s meraním teploty u psíka bezkontaktným teplomerom, má nejaké problémy a tak potrebujeme merať teplotu. Ale klasickým spôsobom je to takmer nemožné.
dusanka23
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Bezkontaktný teplomer

Poslaťod Vikiki22 » Str 05.08.2015 10:22

Skúsenosť nemám, ale myslím, že by to nebolo ani presné ani možné. Nemožné preto, lebo je pes chlpatý. A ty potrebuješ namerať teplotu na povrchu tela - teda na koži (možno na bruchu by sa to dalo). A nepresné preto, lebo rektálna teplota sa často dosť líši od teploty povrchu tela, takže tak či tak by si presnú teplotu psa nevedel.
Nechápem ale, ako je nemožné psovi zmerať rektálnu teplotu digitálnym teplomerom? Však ho chytím chce-nechce. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bezkontaktný teplomer

Poslaťod pigie » Str 05.08.2015 11:36

Vyuzit sa da. Ale najprv treba merat teplotu vtedy, ked pes nema teplotu a zmerat ju viac krat na rozlicnych castiach tela. Potom uvidis zvysenie teploty, ale hodnoty nebudu realne, ale aspon na odlisenie toho, ci pes ma teplotu alebo je v pohode to staci. Ja by som strkala skor do ucha. Ale teda pri realnych problemoch toto nie je cesta.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bezkontaktný teplomer

Poslaťod Lindchen » Str 05.08.2015 21:11

pigie píše:Ale teda pri realnych problemoch toto nie je cesta.

Súhlasím, skôr by som riešila desenzitizáciu na digitálny teplomer, podľa tvojho uváženia cvičiť skôr na ucho alebo ten rektálny - podľa toho, čo sa psovi zdá prijateľnejšie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Bezkontaktný teplomer

Poslaťod jankopeter » Pia 07.08.2015 14:46

Ja mám, celkom som váhal či zainvestovať takú sumu, ale koniec koncov využili sme to aj pre seba, aj keď som potreboval merať teplotu vody alebo niečo podobné. Meranie je jednoduché, u zvierat to len namieriš na vnútro ucha odkiaľ vyžaruje teplo :) s presnosťou som problem nepostrehol...skús zvážiť, či to nezvládnete klasikou a ak nie tak skúste niečo takéto :)
jankopeter
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Bezkontaktný teplomer

Poslaťod dusanka23 » Sob 08.08.2015 17:54

No aj ja trošku váham kvôli cene, predsa to nie je 5 eur :/ A ak sa môžem spýtať aký konkrétne máš teplomer? a Vikiki22 bohužiaľ to chce nechce nefunguje, ide o psíka z útulku a znejakého dôvodu má s týmto problém, netušíme prečo nedopátrame sa k tomu bohužiaľ, ale snažíme sa to aspoň nejak vyriešiť
dusanka23
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Bezkontaktný teplomer

Poslaťod jankopeter » Pon 10.08.2015 13:22

bolo to od truelifecare ak sa nemýlim, normálne som to objednal cez internet, priamo cez ich stránku :) obrzi si to je tam toho o tom napísané veľa, načo všetko sa dá použiť atď
jankopeter
Okoloidúci
 
Príspevky: 2


Späť na Ostatné