Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod hriva » Sob 01.08.2015 7:36

Velke je pre mna nad 30 kg :ha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod pigie » Sob 01.08.2015 7:36

Pre mna nad 35 :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod hriva » Sob 01.08.2015 7:44

Alebo. :lol: tak su aj vysoke kusy napr chrt co moc kilo nemaju ale je to jak zeriav. A Gina zas nebola az tak vysoka ale bola mohutna.
A Nero teraz v lete nema ani 30 kilo ale sily na neho treba za troch :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod pigie » Sob 01.08.2015 7:46

Ok, tak potom vyska aspon 60cm :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod hruska » Sob 01.08.2015 7:48

si furt spomeniem, jak si chcela takeho maleho pitika 15kiloveho :heh:
mne z imana tiez rastie ponik, som nemyslela, ze az taky kus bordery budem mat :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod hriva » Sob 01.08.2015 7:53

Ale uz by som nemenila :joint: teraz je uplne na najnizsej vahe zatial, ma 28,5, v zime pojde zas aj cez 30.
Sak raz budem mat aj toho 15 kiloveho :joint:

Vcera zas bol u nas v servise taky typek, mala som tam psy, hovorí ze ci moze svojho trhaca pitbulla vytahnut von z auta, ja ze no ze pockajte kym odidem. Potom vytiahol ze ale 40 kiloveho tulena, chlap ze ale to vyzeralo jak s malamutom krizene. A pyta sa ho ze urcite to mate pitbulla? Ze jasne a co by to bolo. Podla neho bol môj Nero chrt s veľkou hlavou :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod pigie » Sob 01.08.2015 7:58

Ma napadlo vcera, rozdiely... Napr. maly pes sietku roztrha a vyjde von - velky ju vyvali neporusenu :haha: Velkemu privriete hlavu do skrine, maleho tam zavriete :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod hruska » Sob 01.08.2015 8:07

sak jasne, ja som tiez chcela trikolornu suku :heh:
a tiez sa mnohym nezda jak iman vyzera :joint:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod pigie » Sob 01.08.2015 8:24

Ja mam co sa tyka vyzoru u oboch co som chcela :heh: Kua, este aj to mlady splna, ze ma malo chlpov, ktore netreba casto cesat :heh: Teda v ramci plemena samozrejme.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod Vikiki22 » Sob 01.08.2015 8:57

Heh, ja som chcela jemnú sučinku menšieho vzrastu s menej chlpmi, namiesto toho mám chlpaté čierne hebedo. Čo už... Povaha sa jej začína rysovať na takú, ako som v podstate chcela takže už sa nesťažujem. :heh:
Čo mi ešte veľkého vs malého psa napadlo - malého psa v rýchlosti zastavíš, veľkého nie. Buď prídeš o ruku alebo začneš nosiť modrú. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod wer » Sob 01.08.2015 9:14

podla mna zas velkeho psa lahsie chmatnes ako maleho. chytit obskakujuceho maleho psa je bez sance
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod Margita » Sob 01.08.2015 9:22

wer píše: chytit obskakujuceho maleho psa je bez sance

ani mi nevrav :heh: ale to ja si myslim,ze darina je trochu ina :heh: pri nej konecne viem,co znamena,ked sa povie ze temperamentny pes :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Sob 01.08.2015 9:40

Malý pes:
- pomerne náročná "núdzová" manipulácia, ako píše wer,
- na druhej strane mi vadí aj to, že sa dá ľahšie prenášať, lebo človek sa proste neubráni tomu, že proste psa chytím a prenesiem, takže na povel potom tie psy nereagujú, ako áno, chyba človeka, ale to, čo by som robila s veľkým psom (motivácia, prístup), malého chytím a poriešim takto, zvádza to k tomu :heh:
- výcvikovo by mi nesedel, také nepraktické (hlava úplne dolu = na prd sa dávajú odmeny, zháňať maličké hračky)
- krehkejší, ľahšie príde k úrazu
- zdravotné problémy, ktoré súvisia so zmenšovaním
- inak výhody, ľahšie cetovanie, menšie náklady na stravu, celkovo je malý pes oveľa viac tolerovaný aj na miestach, kam pes nesmie, nerieši sa až tak, aj sa ľahšie dá dať na stráženie niekomu, proste hlavne výhody prenosného psa, čo sa všade a u každého "stratí"

Veľký pes:
- všade je ho veľa, zaberá veľa miesta, pri cestovaní ako pomaly 2 ďalšie batožiny
- prenos na rukách poväčšine nemožný alebo veľmi nepohodlný (presvedčiť stokilového mastiffa, aby sa uráčil do svojej triedy bola zábava, hračky nič, jedlo nič, silou nula bodov :heh: )
- pomerne vysoké náklady nielen na stravu, ale aj na úkony u veta, ťažší pes máva drahšie operácie
- každý si ho všimne, vzbudzuje strach a nedôveru, nech je akokoľvek dobrý, ak je čierny, amen gloria :ach: , nebýva zrovna vítaný (podnájmy, hotely a penzióny, návštevy u nepsíčkarskej rodiny)
- zdravotné problémy súvisiace s veľkosťou
- nevychovaný al. agresívny veľký, silný pes, no zbohom :pac:
- výhody, šikovnejšie sa cvičí aj odchytí, keby dačo, nehrozí úraz, keď naňho šľapnem, znesie napr. lepšie zimu (poväčšine), vidím výhodu aj v spravidla dlhšom reflexnom oblúku

Pre mňa existuje aj kategória stredný pes, lebo malé je u mňa povedzme pod 10-15 kg, a veľké až niekde nad 45. To medzi je proste stredný pes, ako NO alebo stavače mi neprídu ako veľké psy... Aj na Arisa hovoria, že pozor, ide veľký pes :haha: . No tí asi ešte veľkého nevideli :heh: .

EDIT: A ideál, 20-30 kg, Aris je pre mňa malý, ako robím s trošku väčšími psami, lepšie to je, taký 30 kilový pes, však to je akurát do ruky :lol: . Ale užívam si Arisa, lebo ešte má prenosové výhody malého psa plus plemeno, ľudia sa ho neboja, lebo však bol v reklame :heh: .
Naposledy upravil Lindchen dňa Sob 01.08.2015 9:45, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod Margita » Sob 01.08.2015 9:44

pockat pockat,jak ze maly pes je krehkejsi?a kupovat male hracky?ja mam maleho psa,ma asi 7kg,ale krehka veru nie je ani zdaleka,a male hracky nekupujem,naposledy som kupila taku kde bolo v popise pre stredne velke a velke psy
hracky pre male psy alebo pre bezne psy,by jej vydrzalu tak par sekund,a este keby sa do toho oprel Derik
tak nie je maly pes ako maly pes :nie:

edit ci to bolo skor opis na nano,mikro a piko psy?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Veľký pes vs. malý pes - praktické skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Sob 01.08.2015 9:47

Tak malý pes je u mňa jork (a patrí tam aj jorkmut :heh: ), čivava, maltézak a tak :lol: . Zohnať hračku do tej hubenky je zázrak, ak má sedieť a byť tomu psovi príjemná, tak ešte aj materiál a blbosti :pac: .
Margit, ale ty máš teriére, ten je úplne mimo, to je malý veľký pes :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné