Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 25.02.2019 8:35

Len poznámka, ale možno dobré pripomenúť, že z hľadiska zákona, ide v prípade veľmi prestárnutého zvieraťa o legitímny dôvod na uspatie, nemusí byť zviera ani choré.
Takže toto je skôr o tebe. :nwm: Pokiaľ spolužitie s takýmto psom neprináša žiadne potešenie ani pre teba, ani pre psa (okrem jedla), pes sa zraňuje tým, že nie je schopný chodiť, resp. vnímať zmyslami okolitý svet a ty si ok s tým, že už tu ten pes proste nikdy viac nebude, tak je to tvoje rozhodnutie. Mne osobne to odsúdeniahodné nepríde.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Connie » Štv 28.03.2019 18:46

Dávali ste niekto psom schodíky k posteli? Využívali ich tie psy?
Connie si dnes zase narazila prst (asi) keď skákala na postel. Má problémy hlavne ráno/večer a už mi niekoľkokrát padla alebo sa šmykla pri skákaní z/na posteľ. :ua: Celý život spáva v posteli, takže si nemyslím, že by som ju ukecala na pelech.
Ďalšia vec je, že ani schody asi nie sú práve tá najlepšia možnosť. Možno jej tam hodiť nejaký sedací vak? :lol:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Štv 28.03.2019 22:33

Keď nemôže pes za tebou, choď ty za psom. :joint:
Spadnúť môže aj keď má schodíky alebo vak. Stačí, že si pomyslí, že pôjde inou cestou.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Connie » Pia 29.03.2019 9:55

Veď toto, silne pochybujem o tom, že by schodíky reálne využívala. Asi porozmýšľam o nižšej posteli... Hneď potom, čo vykradnem banku. :heh:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pia 29.03.2019 10:01

My spíme úplne na zemi. Ako, keď príde niekto na návštevu, vyzerá to trochu bezďácky, ale čo. Je to pre Arisa. On nemôže mať ani schodíky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod weron » Pia 29.03.2019 20:14

rost matrac a ides, aka postel :lol:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Štv 11.04.2019 17:16

Ako sa zmenili vaši seniori? Bria je hrozne sediva :heh:
Prílohy
DEB65E40-032D-49CB-818B-A18D3FB9163C.jpeg
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kellee » Štv 11.04.2019 18:15

alexko 1-9 rokov

Obrázok
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Štv 11.04.2019 19:50

Musím nájsť starú fotku. Najstaršiu mám keď mal asi 3 roky...
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Štv 11.04.2019 20:51

Rozdiel 10 rokov... (2 roky a 12 rokov)

Obrázok

Obrázok
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Connie » Štv 11.04.2019 22:02

2 roky a takmer 9 rokov. Strašne mi to psíča za posledný rok zostarlo. :ua:
Prílohy
C9220226-A523-4CBA-B247-C2BF0CD47314.jpeg
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Snezienka123 » Pia 12.04.2019 5:56

Connie píše:Dávali ste niekto psom schodíky k posteli? Využívali ich tie psy?

Od kedy bola Keissy ochrnutá, tak mám pri posteli veľkú krabicu z tlačiarne cca 40x40 cm, naplnenú starými časopismi (kvôli váhe a stabilite) a cez to je po celej šírke pás z vet bed-u (aby sa nešmýkalo). Robí jej to akoby schodík/medzistupeň v polovičnej výške postele. Využíva to takmer od prvého dňa, ako som ju na to naučila. Smerom nahor vždy, smerom dolu často, no nie vždy.
Aby som časom mala pre ňu mäkký schod s dvoma stupňami (aby som sa ja na ňom neprizabila, nechcela som nič drevené, alebo iné z tvrdého materiálu) keby sa jej pohyb starobou nejako zhoršil, háčkujem z hrubej tričkovlny dlhý pás, akoby koberec, v šírke tých 40 cm, a plánujem ho vyskladať a zhháčkovať na schodík k posteli s dvoma stupňami výšky...ale to je trochu hudba budúcnosti, lebo sa k háčkovaniu málokedy dostanem :lol:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulf » Uto 16.04.2019 13:26

Dochodca a barf. Kolko percent hmotnosti davkovat? Drzim sa 2%, nie je to vela? Ak dam menej je hladny. Ale ten pes pribera snad aj so vzduchu uz. :ua: neviem co robim zle. Uz bol pekne schudnuty, ale zase stlstol, pritom som nerobila nejaku zmenu. O Barinkovi je rec samozrejme :smile: nemate s tym skusenosti?
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Uto 16.04.2019 13:49

Máme - Foxa. Vykastrovaná dochodkyňa, jak prestala behať, tak aj na malej dávke je jak súdok. Kedysi keď som potrebovala chudnúť psa, tak som objem doháňala zeleninou, prípadne sa myslím odporúčaju aj zemiaky ako príloha, že zalepia žalúdok a pes si z nich moc nevezme. A fungovalo. U nej to zatiaľ vyskúšané nemám.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Uto 16.04.2019 14:22

Ja naopak. Čím je straší tým je hladnejší, nechudne, je stále rovnaký, len sa mu posunula mierka. Teraz prišiel v noci, babka najprv že cikať (chodí skoro každú noc, dosť pije na tú pečeň a nevydrží) a on sa postavil pred misku, že nasyp trochu (dostáva večer granule). Prežrať by sa asi nebol schopný, ani nepriberie ľahko, takže dostáva trochu viac. Kedysi mal problém celé stehno, teraz celé stehno, vločkové keksy a trochu granúl večer, cca polovicu jogurtoveho kelimka)
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné