Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Štv 06.08.2015 15:12

Roky sice bude mat iba 10 rokov ale uz je vidno ze starne. Belie mu kozustek, viac oddychuje ( inokedy dokazal v 35 ° horucave lietat cely den), menej beha. Ale sa mi zda ze je taky akoby poslusnejsi. Privolat bol problem na 5 razy ale teraz staci pisknut a taha ku mne. Aj ked cvicime triky, nie je taky hrrrr, kroti sa a pekne sa sustredi. Dedko moj maly.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 07.08.2015 18:52

Jak ide život, to je prča. Najprv plné fórum mladých nespratných psov, kopa rád, diskusií a hádok, potom zalúbení, potom deti, chudnutie a teraz nostalgická téma na starých psov :heh:

Viggo má rád život a preto má rád aj svoju začínajúcu starobu (10), užíva si lenivého života prekladaného dobrodružstvami štýlu "100 ročného starčeka ktorému preskočilo a zmizol", strašne je maznavý, spoločenský, a vyžíva sa vo vysedávaní pri vode. Si idem urobiť rybársky lístok pri ňom v januári :prd:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Sob 08.08.2015 9:26

Ulfheiðr píše:Jak ide život, to je prča. Najprv plné fórum mladých nespratných psov, kopa rád, diskusií a hádok, potom zalúbení, potom deti, chudnutie a teraz nostalgická téma na starých psov :heh:

Áno :aaa: . Pamätám časy, keď sme tí starí dogforáci všetci mali krpcov a hádali sa, čo je lepšie, či klikať a či barfovať :haha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Ned 17.01.2016 4:54

Laska je vstat x krat za noc a pomahat im na nohy, lebo ja chcem ist spat von, za 5 minut, ja chcem byt vnutri, za 15 minut a predsa len budem vonku. Vonku pocut nieco buchnut. Vies co, ja budem teda tu vnutri (co samozrejme znamena, ze o par hodin na 100 tuty bude chciet ist von a isto vtedy, ked sa najlepsie spi). Vonku vstane bez pomoci, vnutri, ked sa ulozi zle, je to 50 na 50. Ja len rozmyslam ako je mozne, ze on ma prebudi vzdy a k dietatu vstava chlap, lebo ho pocujem malokedy :haha: A psa zase chlap absolutne nepocuje, aj keby tam hrabal nohami do rana.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 17.01.2016 10:13

Aspoň to máte podelené, keby si mala vstávať k psovy aj decku.. :prd: :ha:

My ideme s dedkom skúsiť nejaký 8 - 10 km run v lese, tak hádam to dá.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Ned 17.01.2016 10:30

Tak to dal nas naposledny tusim v 7 alebo 8 :heh: Teraz koniec ulice a domov. Strasne rychlo to uz ide dolu vodou :ua: Zachvilu sa bude vencit len na zahrade :ua: Ale kua, kuknem na neho teraz cez okno. On sa nestazuje :heh:
Prílohy
IMG_5256.jpg
IMG_5256.jpg (127.35 KiB) Zobrazené 5050 krát
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Elis » Ned 17.01.2016 11:04

teda ten si umi uzivat pohodli :yes: :jop:

Offtopic: a u vas neni snih?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Ned 17.01.2016 11:12

Po snehu ani stopy. Krasne slnecno :heh: -1 aktualne.
A jo, pohodlie... Jeden matrac vonku, dva vnutri a najlepsie sa aj tak lezi na betone :au:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 17.01.2016 17:22

Dedko to dal lavou zadnou, ešte by šiel v pohode, ale ja už som v pohode nebola. 10,5 km za hodinu a pár drobných. Môj bláznivý dedko. :pusa:
Inak v novembri sme dali konbo babezioza a borelioza, to už aj veterinár hovoril, že ešte nevidel (ale my musíme mať vždy niečo extra). Jemu ak sa na starobu dačo stane tak si imho myslím, že sa zblázni, alebo niečo také :dedo: :hihi:

Zato 6,5? ročného Babána mám už týždeň odstaveného... dnes už dal ako tak v pohode pol hodinovú prechajdu. A to mal doteraz asi 6 týždňové úplne skvelé obdobie, keď bol úplne top v pohode, až som sa divila... dúfam, že nie posledné :plac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Ned 17.01.2016 18:06

A co je barzojovi..? :oo:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 17.01.2016 20:34

Chrbtica :ach:

Ono to je v takých vlnách, že dobre dobre a potom postupne zle. Zatiaľ stačilo 3-4 dni totálneho kludového režimu s dvojitým Alavisom. Uvidíme. verím, že to bude zase dobré za pár dní. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 18.01.2016 8:58

Aris už má staré kosti, zohrieva pri radiátore, predtým to nerobieval. Pýta si priložiť niečo k radiátoru, aby ho nepálilo a tam si ľahne, ešte mrmle, že prikryte ma :heh: . Občas zavolá aj mačku, ležia tam spolu, starci :heh: . Žeriem ich :hi: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Pon 18.01.2016 9:25

Chrbtica... chrbtica uz aj u nas problem so zrastanim stavcov... Ale nohy su stale najvacsi problem. Ked si porovnam zdraveho fundla v jeho veku (ak sa dozije ovsem, lebo teda je zarak, ze ma tolko co ma a fakt chodi, ked jeho zdravsi rovesnici su uz tatam :ua: ) a jeho, tak je neuveritelny rozdiel v pohyblivosti :ua: Ale ani u tych zdravych to uz nie je co byvalo. Mi pisala chovatelka, co ma brata, ze jej uz padol pri fukani, ze uz ho musi fukat na nizsi stupen a ten teda mal zdrave nohy... Co som tak vypozorovala, tak je rozdiel cca 1-2 roky rozdiel. Proste, co Hugo nedal pred rokom alebo dvoma, tak teraz uz nedavaju ani zdravi, stari psi. Tolko k DBK a DLK. Jo a na starobu robi ovela vacsi problem DLK... DBK je oproti tomu malina!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 18.01.2016 10:38

Teraz som nepochopila, čo má fúkanie s nižším stupňom spoločné s padaním?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Pon 18.01.2016 10:41

Silny prud vzduchu uz neustoji. Padne v silnejsom vetre :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné