Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulf » Pon 28.10.2019 15:49

Ludkovia, co ste robili s malo chodiacimi hafkacmi v zime? Uz je chladno na polihovanie vonku. Nejak nemam napad kam s nim, co s nim, aby neochorel a nebol furt len zavrety v byte okrwm toho co 20 minut naraz je ochtny sa pohybovat, to mi je luto. Nejake napady, tipy? Nejak ma nic nenapada. :pac:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Margita » Pon 28.10.2019 16:07

Hrali interaktívne hry
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Connie » Pon 28.10.2019 17:42

Ulf píše:Ludkovia, co ste robili s malo chodiacimi hafkacmi v zime? Uz je chladno na polihovanie vonku. Nejak nemam napad kam s nim, co s nim, aby neochorel a nebol furt len zavrety v byte okrwm toho co 20 minut naraz je ochtny sa pohybovat, to mi je luto. Nejake napady, tipy? Nejak ma nic nenapada. :pac:


My sa chodíme s Connie voziť. :angel: Nie je to len naša zábavka, ale už aj jej. Kopukrát sme len niekde v okolí dediny, skúšame kde sa dá dostať autom. Slaninka si spokojne leží, vždy niekde na pár minút zastavíme, psíča si počuchá, pobehá a ideme zase ďalej.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulf » Pon 28.10.2019 18:00

Hej, najinteraktívnejšia hra je hľadanie mlsky v uteráku... :heh: aj to mu musím výdatne pomáhať, lebo ak to nenájde za chvíľu, tak sa na to úplne vyprdne. Zloží hlavu, a kukne na mňa, že si to hľadaj sama :ha: Mám doma super knihu o hrách, len teda 95% je tam o chodení, skákaní, preliezaní a podobne, z toho som robila pre Vigga, Babánovi nehrozí.
Vozenie je super, len to ide do peňazí :heh: , ale robíme to. No a potom máme ešte mini zoo, kde sa chodíme kamošiť s prasiatkami, kozičkami (...zajačiky by aj jedol, ale to som zatrhla..), to ho dokáže zabaviť dosť na dlho, ale tiež musím chodiť len redšie, lebo jak sa niečo častejšie opakuje, automaticky ho to nebaví :prd: Už do okruhu 15 km máme vymetené úplne všetko, max by ho mohla ohúriť priehrada v Gabčíkove, ale to je ďaleko, fakt. Síce, dnes sme celkom bojovali s turniketom do parku pri hoteli Kormorán, to ho zaujalo výrazne :angel:
Ale ono ani tak nejde o to ako ho zabaviť (hoci ani to nie je ľahké), ale ako natiahnuť čas. Asi začnem chodiť jak magor s pelechom pod pazuchou a dekou v batohu :pac: :otaznik:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mac Gie » Str 20.05.2020 18:04

po veľmi dlhom čase som vzala foťák na prechádzku a len sa chcem pochváliť ako sa nám darí :hi:
ako človek, ktorý vyrástol na dedine kde všetci brali len ako psa a kŕmili čím prišlo je pre mňa zvláštne vidieť Maxa v takej kondícii vo svojom veku, samozrejme ma to veľmi teší len niekedy aj mňa samú prekvapí keď sa zamyslím koľko už má rokov :heh: je zneho uhundraný dedek ale keď sa ide aportovať zas je to mladý pes :pusa: neviem si vynachváliť život s ním aj keď je teraz väčšia cicka takže ho len málokedy nechávam niekomu strážiť keďže je schopný kňučať 24h denne :pac: :ach:
niekedy na prelome august/september bude mať 12 rokov :smile:
Prílohy
IMG_5010.JPG
jeho najtypickejšia póza, hlavne pri aportovaní
IMG_5021.JPG
IMG_5053.JPG
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Štv 23.07.2020 12:04

Začal mi blbnúť 12 ročný labrador. Zvaliť to už na vek? :ua: To, že horšie počuje beriem. Ale už mi prestal reagovať aj na posunky :plac: Posledné dni totálne blbne, kŕmim vždy rovnako na tom istom mieste a už sa rozbieha úplne opačným smerom než má, do misky druhého psa kde nebol kŕmený vôbec. A to ich oddelujem :ua:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Štv 23.07.2020 12:26

Podla mna moze kludne. Aj Rokaskovi uz ta stare kolena takto vypinalo, rozbehol sa ku mne/niekam, zrazu zastal, snazil sa prejst cez kriky aj ked meter vedla bola cesta atd
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Štv 23.07.2020 16:55

Možno ťa upokojím, Arisko mal takéto obdobie počas bolestí (o ktorých sme nevedeli) a keď sme odstránili príčinu, bola zase viac pri zmysloch.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Ned 22.11.2020 21:04

Tiež vám starí psi konštantne vydávali zvuky? Arisko často kňučí, ale to nieže by niečo chcel, teda niečo chce určite, ale nejakú zlobu. :heh: Bolesti zrejme vyslovene nemá (myslím si). Pobyhové problémy áno, ako určite nejaký level stareckej bolestivosti tam je, ale s tým nič neurobím. Žiadne lieky dávať nebudem, len podporujem, dopĺňam, čo treba, prispôsobujem záťaž a aktivity. Zuby sledujem, celkovo čudné správanie nemá, proste je starý no.

To mrnčanie mi hrozne vadí, som celý čas doma a je to nepríjemné. Nespí, pomrnčieva, sleduje ma. :ach: Takéto sledovačky neznášam. Je mi ho ľúto, potom sa prichytím, že uvažujem, čo mu je, čo s ním, ako mu pomôcť. Deduľo jeden.

Ináč, hrozne mu to pomohlo, že takto "ku koncu" jeho života som s ním, aspoň na niečo je táto blbá situácia osožná.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod mairi » Ned 22.11.2020 22:18

Áno, aj Cora knučí. Leží a knučí, len tak. :ach:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Connie » Ned 22.11.2020 22:38

Staroba alebo choroba? Presne tam som sa nedávno sťažovala na Connie, aj na to ako ma dohnala až ku kompletnej prehliadke či s ňou naozaj nie je niečo (nové). :haha:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Ned 22.11.2020 22:44

A tuším som ti tam aj odpovedala, či? Vieš čo, už nie som celkom pri zmysloch asi. :heh:

Dík mairi, jo, starci. Že pozdravujem Corienok. :ahoj:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod soletka » Pia 04.12.2020 12:34

Asi sa hlasime do klubu, v marci bude mat 10,tak mi to pride skoro :oo: on normálne bol vzdy pazravy, ale toto co robi, knuci strasne dlho pred jedlom, casto pyta po chvíli ako doje, tak neviem, ci ma nejaku formu alzheimera :heh:
Uz sa stalo, ze sa tak zufalo tvaril, ze dostal od muza skoro rano a odo mna neskor, lebo som myslela, ze este nemal :haha:
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wewerica » Pia 04.12.2020 13:28

Ja tiež nad mojím už rozmýšlam či nemá alzheimera :heh: :pac: v poslednej dobe začal hrozne často chodiť vylizovať misky, v tých miskách nič nieje, aj tak to ide ,,skontrolovať" zo začiatku som si to nevšímala, ale teraz dostane večeru, za 5 minút ide vylízať misky, hovorím si že ok, ale on takto v priebehu hodiny vie ísť znova vylizovať tie misky aj 6 krát. tak si hovorím že to asi zabúda že tam už pri tých miskách bol :nwm:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Pia 04.12.2020 14:34

Bady zas na starobu zabudne piť a potom davaj, štvrť misky naraz. Samozrejme, že sa dogrcá :pac: A nepomáha ho ani 100x za deň doviesť k miske. Jedine tam mať furt nízku hladinu aj to neni 100%
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné