Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulf » Uto 16.04.2019 18:35

Zemiaky odskúšam, to je super nápad. :jop: Zrušila som mu ryžu ako prílohu, dostal dávku len mäso so zeleninou v rovnakej váhe ako by dostal aj s ryžou a,.. bol hladný :bum: Ano, on je v kuse hladný, ziedol by aj rúčku od zmetáku. A pohyb nič moc, síce sa motáme po vonku dve-tri hoďky, ale on len kráča, polihuje, sem tam zabehá, takže nič také čo by mu pomohlo páliť.
A druhá vec, pamlsky. Potrebujem pamlsky ako motiváciu a kupujem také tie DM tyčinky a podobne, dneska som čítala a má to hodne tuku. To asi nahradím sušeným mäsom radšej, že.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Elis » Uto 16.04.2019 20:44

susene plice používej jako odmeny.

a jako prilohu i dyne je fajn nebo repa.
hodne pomuze i hlidat druh masa -me hubli na zverine třeba.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Nisus » Uto 16.04.2019 20:47

Repa je fajn, len treba davat pozor na mnozstvo, kedze z nej naduva, tak aby ho brusko nebolelo :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Elis » Uto 16.04.2019 22:03

:yes: varim ji teda, to jsem zapomněla napsat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kellee » Str 17.04.2019 10:53

ja mam opacny problem, mne Alex zozerie nenormalne mnozstvo a je stale chudy, ja neviem kde mu to ide, cim je starsi tym viac zrat musi a ked som ho vazila tak 19kg ma, to nemal nikdy, vzdy tak 16-17
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulf » Štv 18.04.2019 6:55

Dakujem za rady. S takym smradom jak su plucka budem aspon este zaujimavejsia :ha:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hewča » Sob 20.04.2019 17:11

3 mesiace vs 12 rokov
Prílohy
CollageMaker_20190420_180851656-160x1600.jpg
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kellee » Sob 27.04.2019 20:36

Kedy ste realne zacali riesit, ze pes je stary? Uberat pohyb, zmenit nieco? Alex mi s tymi mladochmi taha, akoby on mal ich vek
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod bibika » Sob 27.04.2019 21:23

Začala som riešiť keď mi začal odmietať behať v tempe so mnou - asi 2 roky dozadu . Skúšala som pomalšie tempo, kratšie behy....nič. Tak som to vzdala a behávať nechodí so mnou. Inak si ale sám pobehá a veľmi rád, keď si reguluje tempo sám navoľno.
Akurát tento týždeň som ho mala v práci kvôli vakcináciám, tak mal chudák kompletku: komplet vyšetrenie krvi, RTG hrudníka a brucha + sono brucha. Všetko krásne čisté, chvalabohu, ale fakt som príjemne potešená a prekvapená, že je v 10 a pol roku na tom takto super. :smile:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Sob 27.04.2019 21:52

Ja tak postupne, ale cca od jesene trochu viac. On po tej operácii akoby zostarol, celkovo menej vládze, síce si ešte pobehne, vyštartuje po mačke, ale už to nie je to čo bejvavalo.
Ale zato je oveľa kludnejší, menej rieši, viac poslúcha. Akurát sme dnes boli u vet a čakali sme 2,5 hodiny na autobus, tak si sám ľahol na stanici pri mňa, ignoroval ľudí, dal odloženie na železničnej stanici za plnej prevádzky s kopou ľudí, niečo, v čo by som pred tromi rokmi, keď preventívne vyletel po letiacom sáčku s plnou vážnosťou ani nedufala, že je pri ňom vôbec možné. Ale zmenila som sa asi hlavne ja voči nemu a ako som kedysi snívala nad tým, aký by mohol byť, teraz snívam len nad tým, aby tu so mnou bol čo najdlhšie presne taký, aký je.

A mimo veci, boli sme na sone s pečeňou a na preplach vačkov, dal to chalan síce trochu s revom ale bez oblbovákov. Na peceni cirhoza, takže vyfasoval vet dietu, aj keď nie len 100% prísne len granule, inak všetko v úplnom poriadku. On yama zvýšený len jeden enzým, takže pôjdeme o nejaký čas na krv znovu a bude sa to kontrolovať
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Ned 28.04.2019 12:53

Nič neriešim, ideme kolko vládze, a kondične je na tom dobre, bude mat o pár týždňov 10 a 10 km s prehľadom dá. Jedine čo sme skoro vylúčili je aportovanie. Ale ináč mu furt buzeruje že von. Len už ma take sprosté maniere že po mne steká keď si pyta aktivitu
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Ned 28.04.2019 12:56

A čo sa týka poslúchania, začína to mat totálne v paži :ach:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kellee » Ned 28.04.2019 13:04

neposluchat zacal aj Alex, ale mam pocit ze to suvisi s tym, ze mam Indyho. Dnes som ho tri krat vyhodila od macacej misky a stale sa tam vratil,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Ned 28.04.2019 14:45

Toto neposluchanie starcov ma fascinuje :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Nisus » Ned 28.04.2019 15:37

Ja to uplne milujem, tu ich anarchiu :love: :love: a zdrhne do tej vody, aj ked po nom volas, ze nesmie, lebo je januar a on sa este zastavi, otoci a s este vacsou radostou tam ujde :heh: a potom, ked vyjde z vody cely stastny, najlepsie s najdenou palickou, vyskereny od ucha k uchu, tak to sa neda zahlusit to :love:
Alebo ked ho volas, nic, tak hlasnejsie, on pristavi, otoci sa a kukne stylom ,,co huciiiis boooze?" a ide dalej :love: :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné