Pes neznámej rasy, veterinár a prihlasovanie psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pes neznámej rasy, veterinár a prihlasovanie psa

Poslaťod hausro » Sob 28.03.2015 23:41

Zdravím Vás. Budem mať nového psa, ktorý už má 7 mesiacov. Akurát nemám žiadne skúsenosti ako to chodí s formalitami po jeho príchode domov. Výbavu mám samozrejme kúpenú. Len sa trošku obávam, či nebudú problémy s veterinárom a úradmi. Pes je totiž neznámej rasy a odhaduje sa, že by to mohol byť nejaký kríženec stafforda a pri prihlasovaní psa budú vyžadovať rasu.(predpokladám, že doterajší majiteľ psa neprihlásil). Mohli by ste sa prosím vyjadriť, ako by som mal postupovať po jeho príchode domov?

Pre bližšie info priložím inzerát, kde som psíka našiel:http://zvierata.bazos.sk/inzerat/47629896/Mlada-fenka-hlada-domov.php Snáď mi pomôžete s identifikáciou rasy :)

Za pomoc Vám vopred ďakujem.
hausro
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Pes neznámej rasy, veterinár a prihlasovanie psa

Poslaťod akuk » Ned 29.03.2015 9:15

na jednej foto ma znamku...nedali ti ockovak?
je to nieco labros x bulloidne
super ze si sa jej ujal, drzim palce :jop: :no:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Pes neznámej rasy, veterinár a prihlasovanie psa

Poslaťod vavrena » Ned 29.03.2015 9:21

Neboj sa, problémy nebudú žiadne, krížencov je na tisíce. Začipuješ ju, zaočkuješ, veterinár ti vystaví všetko potrebné.
A prikláňam sa k akuk, vyzerá ako labík x bull (amstaf, pitbul...). :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes neznámej rasy, veterinár a prihlasovanie psa

Poslaťod katkariinka » Ned 29.03.2015 9:30

a nikde nemusis hlasit plemeno, proste len povies, ze je to krizenec a hotovo. :yes:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pes neznámej rasy, veterinár a prihlasovanie psa

Poslaťod hausro » Pon 30.03.2015 15:48

Ďakujem Vám za radu. Bude to s ňou na začiatku asi ťažké. Výcvik, háranie... a hlavne aby mi nečúrala do topánok :)
Ešte by som sa chcel opýtať, či je veľký rozdiel vo výcviku psa v puberte a keď je ešte malý. A ešte jeden dotaz. Tento rok v máji končím vysokú školu, a potreboval by som vedieť či by som si ju mal adoptovať až keď budem končiť, alebo sa ten mesiac bude dať zvládnuť, keď bude sama doma (v byte takých 7-9 hodín). Ďakujem.
hausro
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Pes neznámej rasy, veterinár a prihlasovanie psa

Poslaťod Margita » Pon 30.03.2015 20:25

zvladnut sa da vsetko,pocas zivota s nou budes mat kadejake zivotne situacie ,ale dufajme, ze vzdy len docasne a ten cas co udavas je bezny cas pracujucich ludi,niekedy aj dlhsie,aa s haranim nemusis mat problem vobec ked ju das vykastrovat aa inak pri plemene kludne mozes uviest krizenec labradora,co sa aj dost podoba a labrador je spolocensky viac tolerovany ako staford
drzim palce :jop:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes neznámej rasy, veterinár a prihlasovanie psa

Poslaťod Shel-chan » Str 01.04.2015 0:24

Ohladne tej adopcie, urcite si dopredu zisti, ako znasa v byte samotu, lebo sa ti jednoznacne bude lahsie ucit opustanie, ked nebudes mat do coho pichnut, nez zvladat nacvik opustania + upratovanie zdemolovaneho bytu + ospravedlnovanie sa susedom za celodenne zavyjanie + statnice zaroven. Snad to nebude tvoj pripad, ale mozne je vsetko, a je lepsie byt pripraveny nez prekvapeny...

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač


Späť na Ostatné