Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod SONNY222 » Uto 21.08.2007 0:08

Zaujimali by ma pribehy ako ste dosli k svojmu 4nohemu priatelovi :)

Ja som asi tak pred 9 rokmi dostal dlhosrsteho jazvecika menom Bady (bez PP). Okolnosti nedovolili vtedy ho mat v byte, tak byval u babky. Bol velmi zlaty, mal ma najradsej aj ked okolo neho behali min. 4 ako clenovia rodiny..
Vzdy si ma chranil nech sa dialo cokolvek. Len skoda, ze uz neni medzi nami, lebo usiel a uz som ho nikdy nikde nenasiel :ua:
Psy su moj zivot a venujem sa este aj akvaristike :)
SONNY222
Okoloidúci
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 11:22

K môjmu prvému hafanovi som prišla asi tak, že sme sa prechádzali s kamoškou...Vtedy sme chceli spoločne kúpiť psa od jej kamošky...dalmatínca za 300Sk:-D A tak sme sa zhovárali, že je to veľa a počula nás jedna holka, ktorá sa opýtala, či nechceme šteňa zadarmo:-D Tak sme sa na ďalší deň prišli kuknúť..bol to malý biely huňatý kríženček:-D Tak sme si ho vzali:D Skončil nakoniec u mojej krstnej pri dome... K ďalšiemu(YT) som prišla úplne neplánovane..jedného dňa sa ma mama opýtala, či nechcem yorkšíra... Pozerám, tak dobre...a máme ho:-D :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mima » Uto 21.08.2007 11:32

Ja som rodičov prehovárala dobrých 5 rokov, ale stále nič. Až raz (február 2007), mamina povedala, že ide na stretko s nejakou tetou a že musí vziať aj ocina, lebo on je taký technický typ, že tam musia dačo vybaviť... A keď prišli, doniesli malinké šteniatko YT, bola som velmi šťastná... a chcela by som, aby sa 18. február zopakoval ešte raz
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Rika » Uto 21.08.2007 11:33

:heh: Noj a som k nemu prišla asi tak, že ke)d som sa narodila, mal už 1 rok, takže skôr si vybral on mňa ako ja jeho :heh: :jupi:

No a k druhému tak, že prvý Waldík bol už veľmi starý a pomaličky už odchádzal, potrebovali sme teda súrne druhého psa na poľovačky - malého, pekného a duriča - takže padol BÍGL :lol:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 21.08.2007 11:39

môj prvý vlastný psík je Buddy..
stále mi slubovali doma,že budeme mať nového psíka..ale stále nič..tak som si dala inzerát do novín..hneď sa mi ozvali na Buddyho..tak som to nejak oznámila mame a na moje prekvapenie bola rada..hneď im zavolala a v ten deň sme išli psíka pozrieť..bol to super psík aj keď bol chudáčik na krátke reťai pri búdke do ktorej cez malý otvor nemohol ani vojsť...bolo nám ho lúto tak sme ho zobrali skôr ako sme mali dokončený dvor..psík si u nás hneď zvykol..na bývalých si vôbec nespomenull..hneď sa tešil z nového domova a tak radisť bola na oboch stranách..psík bol šťastný že má dobrý domov a ja som bola šťastná,že mám jeho :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod simm » Uto 21.08.2007 12:42

no ja som ho mal aj ked som nebol narodeny... cize nejak tak...
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod Aris » Sob 15.09.2007 16:01

Ja ani neviem kedy bol nas prvy psik bola som este mala a odvtedy mame psikov
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Patriot755 » Sob 15.09.2007 17:26

ja som musel svojich rodicou prehovarat dobrych 5 rokov a stale my vypravali ze nie nie nie.... a raz sme isly s tatom pre bratranca na stanicu a uvidely sme jedneho malinkeho psika a tak sme sa opytali toho ujka odkal ho ma a on nam povedal ze este ma 3....tak ked ho tato uvidel hned ho chcel ale mama nechcela dovolit :hmm: a tolko som ju prehovaral az dovolila :jupi:
Patriot755
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Hrnciarovce n/P

Poslaťod Silwuska » Pia 21.09.2007 10:01

Moj Macko bol urceny na utratenie aj so svojou sestrickou...boli to iba 2 steniatka a nikto ich nechcel...boli dlhy s velkou hlavou...no a tatino isiel k tomu ujovi nieco zobrat...a on mu ukazal tie stenatka, ze uz budu mat viac jak 3 mesiace, ze uz nemozu byt pri matke (hovado :vykricnik: tiez to mohol chcet riesit inac) no a ze ich da utratit...a Maco (este to vtedy nebol Maco :no: ) sa vymotal z peliesku dosiel tatkovi k nohe...osuzlaval mu nohavicu a pritom mu pozeral uprene do oci...tak krasne zo spodu ked su mu vidiet bielka...tak prosebne...no a tatkovi sa az slzy nahrnuly do oci a hned ho zobral...viem ze na poslednu chvilu sa podarilo umiestnit aj tu sucku... :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 21.09.2007 10:08

Prveho psika kupili nasi od jednej tety za 500 kcs ked som bola prvacka na ZS. Videla som ich asi dva dni po narodeni, len take cierne parocky (aj moj prvy peso bol cierny) a potom ked sme preneho boli, tak som vybrala steniatko, co stale chcelo lezat na studenych kachlickach a ja som si myslela ze prechladne, tak som ho stale odtial brala. tak sme ho vzali sebou.
Nikdy nezabudnem na moment, ked sme ho doma polozili v obyvke na zem. Stal ako obareny a cely sa triasol. Potom sme ho zobrali na rodinnu oslavu a uz bolo vsetko ok. Bol snami 16,5 roka.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pia 21.09.2007 10:16

Aha to je o prvych...to som si nesimla :hi: Tak prvy co si nepametam bola Rikina...pametam si len to ze na vianoce nam ju ukradli a ze som strasne plakala a babka ma chcela uplatit dvackou...
A moj uuplne prvy pes bol Beny...bol to nalezenec z Trnavy...niekto mi dal echo ze sa tam poneviera po uliciach...a tak ho bol tatko odchytit...bol velmi zubozeny...po mesiaci sa dal do kopy...mal krasnu srst...pripominal mi lisku...strasne ma lubil...sledoval kazdy moj pohyb...ale bol to jednoducho tulak...vtedy sme este nemali plot...a utiekol...a hral sa na strede cesty so susedovim psom...a obydvoch ich zrazil kamion...doteraz si vycitam ze som nebola doma...nasla som len krvavy flak...suseda povedala ze ich nahodili na korbu auta...a niekam ich asi odviezli...co ked este zil :plac: :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod tera » Uto 02.03.2010 16:18

ja som našich intenzívne uprosovala asi 2 roky, chodila som do útulku venčiť, aj su susedinho psa, a jednu nedeľu sme viezli súrodencov korčuľovať sa na štadión (Offtopic: vtedy som neznášala ľadové korčuľovanie :hi: ) a tak hovorím tatovi aby sme išli do útulku...tam mali 10 maličkých šteniatok, vraj 3-mesačných (kríženčekov bígla-fenky, niečo jazvečíkoidné-psíkov, a tiež 2 takých strapúšikov)...tak som si vybrala psíka (všetci susedia naokolo mali psov, tak ja tiež radšej psa :yes: ) jazvečíkoidného, volal sa Durin....na nete som mala vyhliadnutého jeho bračeka Renoira :lol:, zarezervovali sme si ho a o týždeň (16.11.2007) sme si ho boli zobrať :lol: a ja som tomu akosi stále neverila, že je môj :aaa: :aplause:
Offtopic: pár mesiacov pred tým, tam mali krásnu fenečku Hafru...ale tú si stihol zobrať niekto iný :plac:
a žijeme šťastne až do dnes :yes: :smile:
Obrázok
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod Bee House » Uto 02.03.2010 19:03

Na prveho psa si poriadne ani nespominam,lebo musel byt utrateny ked som mala okolo3 rokov :plac: bol to kopov, potom sme mali krizenku z ulice Belku, nieco spicoidne. S nou som vyrastala,este teraz si spominam,aka som bola hrda, ked som ju mohla vziat na prechadzku. Dalsieho psika sme potom uz nevzali,pretoze dovtedy boli u babky na dvore a potom akosi zrazu uz nebolo miesto. :nwm: od mojich siedmich rokov sme nemali ziadneho psika. Viem ze som mamu vzdy uprosovala,lenze vzdy odmietla, kedze ma alergiu na psy. Az nakoniec si zapytala minule leto psika sestra a tak k nam prisla Sunny :pac: :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod Kikz » Uto 02.03.2010 19:13

Ja som prveho psika zazila ked som mala okolo 10 :otaznik: rokov, ked sme sa nastahovali ku starkej. Dozil sa dost rokov /v priemere okolo 10-14, neviem presne/ a zil by mozno aj dlhsie, keby nam ho potom neostrelili polovnici. Strasne som plakala.
Potom mi priniesli od mojej tety krizenca spica- Rikyho, ktory ale ako mlady umrel na psinku :ua:

A pak prisiel moj prvy vlastny pes, Pointer, uz ani neviem kedy ako a v akej prilezitosti to bolo, len som sa proste dozvedela, ze budem mat trojmesacne stenco od ocinovho znameho :jop: Tami bol moj prvy ozajstny pes, o ktoreho som sa starala.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod Samantha » Uto 02.03.2010 19:13

Prvý psík v mojom živote bol stredný čierny pudlík Sendy... rodičia ho kúpili sestre keď som mala cca rok... mám videá ako ho ročná o dušu hladkám :smile: bol so mnou celé detstvo... všade chodil so mnou, odprevádzal ma do školy a sám sa vracal domov. Keď zomrel som preplakala celé hodiny...bol to úžasný pes :smile:

Obrázok
Obrázok
No ak sa mám na to pozerať ako prvého čisto len môjho psa tak to je Ešli... tú mám pol roka. Chceli ju utratiť lebo nerástla, bola jedenásta z vrhu... ale tým jej obrovským očkám sa nedalo odolať tak som si ju dotiahla domov :smile:
Naposledy upravil Samantha dňa Pia 09.04.2010 16:35, celkovo upravené 2
Obrázok
Samantha
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Ostatné