Život s viacerými psami / Máme doma svorku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Život s viacerými psami / Máme doma svorku

Poslaťod rouba » Štv 31.01.2008 17:40

Mám doma dve šteniatka jedného mám tri mesiace má skoro 5 mesiacov (kríženec malého vzrastu prítulnej povahy) a druhého mám dva dni má dva a pol mesiaca (zlatý retríver) nemám nejaké obrovské skúsenosti so psíkmi, ale myslím si, že mi to celkom ide. Trénujem ich sám. Ten starší sa za tri mesiace naučil sadni, ľahni, ku mne, nesmieš, miesto a dá sa povedať, že počúva na slovo. Neviem ak by niekto mohol poradte mi prosim čomu by som sa mal vyhýbať, alebo nejakú literatúru ktorá sa zaoberá problematikou dvoch psíkov. Dakujem.
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod ivanN » Pon 03.03.2008 16:27

hlavne sa musis venovat obidvom rovnako, ked budes niektoreho hladkat, snaž sa venovat aj tomu druhemu, mohli by na seba ziarlit :smile:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod lucik » Pon 03.03.2008 18:37

uhuhuu, nechcem spochybnovat tvoje pismenka, ale 5 mesacne stena poslucha na slovo to vsetko, co si napisal? a skusal si to aj vonku, alebo iba v byte/ na dvore?
co sa tyka spoluzitia dvoch hafov, budes to mat narocne, ked su to obe stenata este, asi by som cvicila kazdeho zvlast (no, cvicila.. to je este skor vycvik hrou) a spolu az potom ako budu posluchat samostatne.. dvaja su uz svorka a ked si to uvedomia, az potom nastane rososo..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod lusy » Pon 03.03.2008 18:45

lucik musis citat lepsie, je pisane, ze "da sa povedat, ze pocuva na slovo" to jasne znamena, ze nie na kazde slovo. :lol: a ja byt clovek co nema vela skusenosti so psami, tak si 2 psov nezaobstaram.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod lucik » Pon 03.03.2008 18:58

no aj ked sa da povedat.. aj tak plati otazka, ci v byte alebo vonku..
ja nemam vela skusenosti so psami, ale ajtak ma stale mata mat druheho psika :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod Bára » Pon 03.03.2008 19:48

No zatiaľ ťa počúva...počkaj ked dojde obdobie puberty...vtedy zázrakom všetko zabudne :ha: . Ja mám tiež 2 psy...síce už mesiac, ale ešte sa nevideli, lebo sú od seba 400km :lol: Treba sa však snažiť ako bolo spomenuté venovať sa obom rovnako a určiť postavenie vo svorke, lebo ked ho vezmú do ruky oni, tak bude zle. Najlepšie je začať s nimi chodiť na cvičák, kde sa naučíš aj vzájomne komunikovať so psami a iste ti ľudia radi pomôžu:-) Alebo sa radiť s ostatnými ľudmi, ktorí majú tiež dva psy v byte. Držím palce :jop:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod rouba » Štv 06.03.2008 22:30

ano pocival na slovo už ako steniatko a pocuva stale, ludia sa tomu dost cuduju, že taky maly psik a už tak pocuva. inac ten druhy je velmi pokojny a znasaju sa super. už si ani neviem predstavit mat iba jedneho psika... :jop:
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod Amaguk » Štv 06.03.2008 22:56

moj do 7 mesiacov tiez slapal ako hodinky, perfektna privolacka aj od inych psov sprostred hry, po vonku sme chodili v pohode navolno, ...a potom prisla puberta a prvy zdrh... :ach: :dunco3: :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod rouba » Štv 06.03.2008 23:18

no tak to asi caka aj nas... ale co už... :king:
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod Siska » Pon 17.03.2008 9:29

Ja mam dve fenky fr. buldočkov v byte uz rok a pol, a musim povedať, že jediný problém bol v časoch, keď sa učili vykonávať potrebu mimo bytu, lebo každej bolo samozrejme treba v inom čase, takže som sa s nimi nalietala, vrátane nocí. Ale ako dospelé, nie je s nimi najmenší problém, doobeda keď sú samé doma, aspoň im je veselšie.Nijak extra som ich necvičila, možem povedať , že sú skôr vychované ako vycvičené, nikdy sa mi nestalo, ani v časoch ich puberty, žeby mi pri venčení alebo na vychádzke ušli, vždy prídu na zavolanie a nezažila som s nimi ani demolovanie bytu.
Siska
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod unicorn » Pon 17.03.2008 18:48

lucik píše:uhuhuu, nechcem spochybnovat tvoje pismenka, ale 5 mesacne stena poslucha na slovo to vsetko, co si napisal? a skusal si to aj vonku, alebo iba v byte/ na dvore?
co sa tyka spoluzitia dvoch hafov, budes to mat narocne, ked su to obe stenata este, asi by som cvicila kazdeho zvlast (no, cvicila.. to je este skor vycvik hrou) a spolu az potom ako budu posluchat samostatne.. dvaja su uz svorka a ked si to uvedomia, az potom nastane rososo..


mam doma 3 mesacneho zlateho retrievera a vie sadni, lahni, ku mne, zostan (ked ma vidi aj na dlhsiu vzdialenost, ked ma nevidi, tak vydrzi maximalne minutku :) ) a este aj podat labku. teraz ho ucim k nohe.

doma to pocuva na 120% a vonku ked nie je s inymi psikmi tak na 85%, ak ma okolo seba rozruchy je to tazsie samozrejme, ale uz zacina pocuvat aj vtedy.
ludia okolo neveria, ale je proste mudry :D
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod Poca » Štv 27.03.2008 9:19

Chcem sa pochvalit mojimi 2 psikmi v 1 byte - najprv som sa bala ze sa nebudu znasat, a teraz takto spolu spavaju:
Obrázok
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod Sezen » Štv 27.03.2008 13:48

Ja mám tiež dvoch psíkov v byte. Sučka kríženček má momentálne 1 rok a 7 mesiacov a psík border collie má 10 mesiacov. Presťahoval sa k nám asi tak keď mal 2 mesiace, ale v podstate sa poznali už od jeho narodenia a boli spolu každý deň. Pôvodne mal byť u nás len dočasne ale zostal natrvalo a som tomu rada, dokážu sa prehrať hodiny. Momentálne sa mladý pán dostáva do puberty a je vidieť že už začal bojovať o postavenie vo svorke a skúša čo si môže dovoliť. Ja ich vždy nechám nech si vzťah medzi sebou riešia sami, a ako vodca svorky zasahujem len v potrebných prípadoch. Samozrejme že sa medzi nimi nesmú robiť rozdiely, čo jednému to aj druhému. Čo týka povelov, tak malý v piatich mesiacoch tiež vedel: stoj, sadni, ľahni, sadni z ľahu, labu, sudy, poď sem,ku mne, dokonca sme sa učili aj slalom cez nohy takže to neni nič divné. Do dnešného dňa sa ani jeden z nich nepokúsil nikdy utiecť, vždy dávajú pozor kde sa nachádzam.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod Sezen » Štv 27.03.2008 13:54

Pridávam foto z leta.
Obrázok
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Dvaja psíci v jednom byte

Poslaťod Poca » Štv 27.03.2008 14:32

Aj tie uska tak dali na povel? :lol:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Ďalší

Späť na Ostatné