Ukradol mi niekto psa? Čo ďalej?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Ukradol mi niekto psa? Čo ďalej?

Poslaťod Failoore » Ned 11.01.2015 22:50

Zdravím všetkých čítajúcich tieto riadky.
Už to budú dva roky, čo sa nám stratil hafan, ale myslím že každý psíčkar počul aspoň o jednom príbehu, kde sa psík našiel po rokoch a šťastný sa dostal domov. Asi by som to aj nechala tak, no jedna pani nás dnes kontaktovala, že videla príspevok na fb a je si istá, že hafan, ktorý sa našiel patrí nám. Tetovanie a fľaky žiaľ nesedia.

A tak je tu prvá otázka. Poznám registračné číslo...ako pomôcť nájsť majiteľa okrem kontaktovania veterinára či polície?

Teraz viac k názvu témy. Okrem možností, že umrel hladom, alebo ho niekto zabil si ho mohol taktiež niekto nechať, či už jeho hodnotu vedel, alebo nie (je to ruský chrťous). Samozrejme sme hneď po jeho stratení prešmatráli okolie pešo, aj autom. Nechali letáky a kontaktovali známych, políciu a poľovníkov.
Bývame v malom mestečku a takéhoto "obrovského psiska" sa tu ľudia boja, no našli by sa takí, ktorí by mu poskytli domov, no aj takí ktorí by ho odchytili a predali.

Čo má človek v takomto prípade robiť? (Mám podozrenie, že mi psíka niekto ukradol, no neviem kto ani kde...)

Ako ho nájsť on-line? (Skúšala som rôzne heslá v googli - našiel sa pes, máme nového psa, predám psa. Ale väčšina príspevkov bola stará + od témy a hlavne - takmer žiadne výsledky z facebooku, kde je ich výyskyt asi najpravdepodobnejší)

Mám stratu psíka hneď všade hlásiť? Čo ak si to všimne niekto, kto mi ho ukradol?

To sú asi všetky otázky čo mi dnes prebehli hlavou.
Ďakujem za prečítanie, príjemný večer :smile:

Pridávam ešte linky:
- ku pôvodnému inzerátu:
http://www.psickar.sk/stratil-sa-psik/arzenij
- k obrázku, ktorý nám bol poslaný ohľadom iného hafana:
http://i.imgur.com/1PhS5pV.jpg

PS: Ospravedlňujem sa za prípadné chyby.
Failoore
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ukradol mi niekto psa? Čo ďalej?

Poslaťod Silvuch » Pon 12.01.2015 11:53

mam dva overene online zdroje.. sloboda zvierat a psisos.. hlavne psisos sa postaraju o zdielanie na nete.. potom uz len miestna policia.. takto funguje zapad.. na vychode je to dost komplikovanejsie.. tam viac povedia miestne zdroje, letaky a susedia. :nwm:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát


Späť na Ostatné