Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Silvuch » Štv 02.04.2015 16:41

mna zaujima vyuzlenie.. Ze teda, ci si zvykli. :lol:
otazka na zadavatela otazky.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Bad » Štv 02.04.2015 16:45

Annabell a Dingo píše:Ale nikdy nemozem opomenut ani tetu epigenetiku. Dusikate bazy maju urcite poradie, ale o terciarnej, kvarternej strukture DNA rozhoduju nmohe ine vplyvy ako tie, co ma pes v sebe od rodicov. A na zaklade struktury sa tvoria speci latky, ktore vlastne riadia spravanie psa. Opravte ma ak to tak nieje.

:au: :heh: opravím, opravím....až to přeložíš :aaa:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Shel-chan » Štv 02.04.2015 17:09

Annabell, co nam naposledy profak rozpraval, tak pri epigenetike sa prave meni primarna/sekundarna struktura DNA vyuzivajuc rozne regulacne mechanizmy, napr. metylaciu. Ale neovplyvnuje to priamo prostredie, ovplyvnuje to potreba samotneho organizmu pre ten-ktory produkt konkretneho genu.
To, ze A sa paruje s T a C s G je sice krasne, ale nie je to tak vzdy.
Napriek tomu, spravanie psa ovplyvnuju (nie len pohlavne) hormony a neurotransmitery a ine srandy, a to su vsetko bielkoviny, a bielkoviny sa tvoria na zaklade poradia AMK, ktore sa tvoria na zaklade poradia dusikatych baz. Ale k tomuto staci ovladat obyc genetiku (a nejaku tu fyziologiu).
Ale uplne OT a ja sa i tak necitim na to vysvetlovat tieto veci, nechcem kecnut hlupost.

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Annabell a Dingo » Štv 02.04.2015 18:32

Je to OT, ale mozno tak prideme na klb podstate povodnej otazky :lol:
Je pravda, meni sa aj primarna a sekundarna struktura, ale v tej je vpisane kadeco. Vlastne akoby takmer vsetko....ale dolezite je aj to, ako sa to potom vsetko zmota. A aj vsetky latky bielkovinoveho charakteru. Staci ine usporiadanie a hned je aj celkom ina funkcia a ine reakcie.
A to co dany jedinec potrebuje sa tvori na zaklade mnohych faktorov, aj tych vonkajsich. Ked skupinu ladovych medvedov nechame v mrazivom prostredi a ich rodinu posleme do Brazilie, o 100 rokov uz budu rozdielni. Geneticky dana husta srst bude po case geneticky dana redsia srst...a podobne. Podla mna su latky dlhodobe a kratkodobe. Farba srsti je dlhodoba, zmena trva isty cas......adrenalin je kratkodoba latka, je mozne ho teda aj lahsie ovplyvnit. Jeho tvorbu a tym sa vplyva aj na spravanie jedinca.(fyziologicke aj psychicke)

Bad,,,..mas dva povrazky, na nic gulicky.....zmotas povrazky okolo seba......toto zase specificky zmotas a to co ti vznikne zase specificky zmotas....az ti vznikne chromozom :lol: To, ako je povrazok s gulickami zmotany nieje nemenne.....prisposobuje sa to roznym faktorom a na zaklade toho konkretneho zmotania, alebo aj konkretneho zmotaneho vznikaju ine uzlikove utvary ako napriklad hormony. Takze pes sa s niecim narodil, ale je mozno to pozmenit. myslim, ze ani vedci este presne nevedia ako to presne funguje. takze ani ja neviem :lol: .....ale tym co som napisala sa zo mna stal zmotany chromozom :lol:
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Shel-chan » Štv 02.04.2015 18:43

No lenze zmotany chromozom nikdy nebude hormonom... by som napisala viac ale... neviem, mne sa o tomto nechce takto moc vypisovat :ahoj: A sice viem, ako to myslis, ale pre mna to proste nema s temou suvis.

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Annabell a Dingo » Štv 02.04.2015 21:12

OK..... :ahoj:
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Shel-chan » Pia 03.04.2015 0:18

Offtopic: Ten "ahoj" smajlik mi pride hrozne pasivne-agresivny, a kedze som ho aj ja pouzila, citim este potrebu povedat, ze som mojim prispevkom fakt nic zle nemyslela a vsetko je fajn len sa mi nechce o tom bavit, prepac :hi:

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Annabell a Dingo » Pia 03.04.2015 1:15

Ale nieee, ved v pohodickeee, Som chcela byt len strucna :lol: co zvycajne neviem byt. Naozaj pre mna v pohode.
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Lindchen » Pia 03.04.2015 11:39

Offtopic: Ináč fakt, taká milý smajlo a tiež na mňa pôsobí vo všeobecnosti tak pasívne agresívne :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Bad » Pia 03.04.2015 12:00

Offtopic: ten: :ahoj: ? :oo: ...já ho používám právě na potvrzení, že "v míru".....

Offtopic: jinak včera jsem se chtěla ještě na cos zeptat, ale večer už jsem poměrně nekomunikativní, a dneska už ten dotaz nemá tak jasné obrysy.... :heh:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod aNeMiC » Pon 06.04.2015 22:46

Offtopic: :ahoj: ja vždy len keď prichádzam do témy... nikdy som si ho agresívne nevybavovala, no teraz, keď ste to napísali, tak mi tiež príde taký divný :smile: mali ste čo napísať :lol:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Annabell a Dingo » Pon 06.04.2015 23:26

To vies, naco sa motat v problematike DNA, mozeme sa motat v problematike smajlov :lol: :ach: :no: :angel:
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Predchádzajúci

Späť na Ostatné