Pes a zrkadlo

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pes a zrkadlo

Poslaťod renqa » Sob 06.09.2014 17:54

Zaujímalo by ma ako vaši psíci reagujú na zrkadlo. Naša krpaňa 4 mesačná si začala všímať svoj aj náš odraz v zrkadle. Ona je úplne hotová z toho, nechápe to, chodí vrčať a štekať pred zrkadlo. :pac: :heh: Starší pes na to vôbec nereaguje, asi vie, že to je len odraz. :nwm: Ale pri tom reaguje na zvieratká v televízore.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod wer » Sob 06.09.2014 18:09

ako stena si vsimal - sa naparoval pred nim :lol:
teraz neriesi. ale vie sa pozerat na mna cez zrkadlo [emoji2]
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod Barbor » Sob 06.09.2014 18:11

Naša ked je napr na chodbe, kde mame zrkadlo, a ja idem z obyvacky tak ma sleduje v tom zrkadle az potom ked k nej pridem sa otoci :lol:
Alebo pred nim lezi a lize ho...
Telku pozera futbal, loptu ako si kopu. To je the best! Aj NatGeo ma rada, gepardy najradsej. To fascinovane sleduje, ani nedycha niekedy :heh:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod Bebis » Sob 06.09.2014 18:34

v byte ma Roen pelech "opretý" o velké zrkadlo na chodbe (dolna polovica byva permanentne od chlpov :pac: ) , a keď leží chrtbom k nám a niečo začuje, tak len otvorí jedno oko a sleduje nás cez zrkadlo :lol: inak na to nereaguje :nwm:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod wer » Sob 06.09.2014 18:53

teraz by ma zaujimalo, ci je to bezne, alebo to je (v zivocisnej risi) ojedinele... aj ine zvierata vnimaju odrazy v zrkadle? a deti napr - od akeho veku vnimaju odraz? aj ked ony uz potom vedia rozlisit, ze to v zrkadle su ony, coz pes asi nechape, sa neuvedomuje...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod Vikiki22 » Sob 06.09.2014 19:01

Eliška si vôbec zrkadlo ani nevšíma, ako keby ani nebolo. Freya za to v zrkadle šteká na každého, hlavne seba. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod hriva » Sob 06.09.2014 19:14

Aj vtáky vnimaju. Aj mačky. A opice tomu aj rozumejú vraj. (Šimpanz)
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod wer » Sob 06.09.2014 19:21

tak nic :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod pigie » Sob 06.09.2014 19:21

Vnimaju a niektore rozumeju. Deti vraj az okolo dvoch rokov (comu ale neverim). Nas sa zacal vsak vnimat velmi skoro, kedze mame vsade zrkadla. Robi sa to testom. Nakresli sa ruzom na ksicht nebadane ciarka a ten co vnima sam seba sa jej dotyka na sebe a nie na zrkadle. Opice sa dokazu upravovat v zrkadle rovnako ako ludia, resp. si prezerat zuby a robit cinnosti, na ktore by si inak nedovideli, napr. prezerat si chrbat :heh:
Moj pes tiez vyuziva zrkadlo na komunikaciu so mnou. Podla mna rychlo spoznal uz ako stena, ze v zrkadle je on :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod Lindchen » Sob 06.09.2014 19:25

Aj Aris aj mači zrkadlo vnímajú ako odraz, vedia pozerať do očí cez zrkadlo a keď niečo berieme, robíme, pozerajú hneď na nás, aby sme im to dali :lol: . Obaja vedia, že ten druhý je za nimi, keď vidia odraz v zrkadle.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod wer » Sob 06.09.2014 19:35

zaujimave... opice teda viem. druhe zvery sa asi nedaju nejak otestovat... ale je pravda, asi aj pax vie, ze je to on - kedze na seba sa nejezi a nezazera :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod hriva » Sob 06.09.2014 20:09

Napríklad taký kralik zrkadlo nevníma vôbec. Ale Bria aj Nero po sebe tuším aj stekali kým boli malí.
Keď si vsimnes tak vtakom sa dáva aj do klietky zrkadlo oni sa s tým zvyknú zabávať
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod Vikiki22 » Sob 06.09.2014 20:11

Čítala som v knihe od J.Monte Kvar,nicu, že si psy v zrkadle neuvedomujú, že sú to oni. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod wer » Sob 06.09.2014 20:16

vtakom sa dava, to viem. ale oni sa nevnimaju, vraj to beru skor ako partnera.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: pes a zrkadlo

Poslaťod hriva » Sob 06.09.2014 20:23

Podľa mňa ani pes nevie že to je on. Tiez som čítala že toto chápe iba opica a človek.
veď si sa pýtala ktoré zviera vníma odraz v zrkadle :joint: tak som písala vtáka :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Ďalší

Späť na Ostatné