Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Baruska » Str 27.08.2014 13:40

Ahojte.

Zakladám novú tému, nakoľko som nenašla vo fóre niečo, čo by vyriešilo moju situáciu.
Bývam s priateľom u mojich rodičov a starkou v rodinnom dome. S priateľom sme si minulý rok kúpili psíka, mini jazvečíčku. Kŕmime, venčíme, cvičíme ju len my. Problém však je ten, že naša starká nechápe, že jej nemôže nič dávať jesť. Som si na sto percent istá, že jej tajne dáva, keď sme v práci a ona je s ňou nedajbože sama doma. Vždy to poznám podľa toho, že keď sú dlhšie spolu, Lara zrazu nechce granule, prípadne čo je horšie, povracia sa ! Už som totálne zúfalá, lebo dnes sa opäť povracala a vyzeralo to ako nestrávený rohlík !! :ua:
Viem že ste tu mali tiež podobné problémy, prosím Vás, máte nejaké riešenie na podobné prípady, ktoré by fungovalo??
Už som jej milión krát vysvetľovala, že môže ochorieť a ešte som ju postrašila, že keď ju bude vykrmovať a priberie môže ochrnúť.. neviem čo drastickejšie by som ešte použila. :plac:
Ako toto riešiť?? Môže sa jej niečo stať, keď ju takto kŕmi hlúposťami?? Už mám také nervy, že.... :vykricnik: :vykricnik: :vykricnik:
Ďakujem Vám za rady..
Baruska
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Vikiki22 » Str 27.08.2014 13:47

Táto téma sa tu už niekoľko krát rozoberala v rôznych témach. My bývame tiež s babkou a tiež máme úplne rovnaký problém. Po 10 rokoch som to proste vzdala. :aaa:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Mackie » Str 27.08.2014 14:05

Zacni jej nosit fakturky od veterinara za osetrenie pokazeneho travenia :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Baruska » Str 27.08.2014 14:05

Viem, čítala som podobne diskusie.. Ospravedlňujem sa ze nieco take znovu zakladam, ale okrem vzdania sa som na nic iné neprišla :( :( a dnes som sa uz totálne vytocila :-/
Baruska
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod straka17 » Str 27.08.2014 14:18

Najlepšie by bolo ukázať babke, čo robia tie jej "dobroty" psovi. Znie to síce možno kruto, ale možno sa spamätá keď uvidí, ako pes vracia, čo mu dala.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Baruska » Str 27.08.2014 14:29

Práveže sme jej to ukázali dnes a išla sa hádzať o zem, ze ona jej nic nedáva! :pac:
Pritom sme ju minule nachytali ze jej išla dávať nieco.. Tie faktúry od veterinára nie su zlý nápad, nieco take jej nadhodim :jop:
Keď ale vidím, ako z toho grcka, mi je to ľúto, ale ona hlupucka si jasneze da :ua: potom keď ľudia jedia tak ich hypnotizuje pohľadom.. Mne ani priateľovi to nerobí, aj keď jeme v obývačke tak mi kľudne leží na nohách a nic.. :ua:
Baruska
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod straka17 » Str 27.08.2014 15:40

Potom ostáva ešte naučiť, že od cudzích sa neberie. Iné riešienie už nevidím (okrem tých, čo tu boli písané).
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Lea a Stew » Str 27.08.2014 23:13

Mozno este dat babke len nejake psie maskrty, susene maso a tak nech jej dava to ked jej nieco chce dat a nasledne znizit krmnu davku. Babka bude spokojna a pes nebude mat problemy
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Jaja7778 » Štv 28.08.2014 5:56

Baruska: presne tento istý problém mám aj ja s mojim tatkom len čo nachvilku odidem už do Lea napchá kadečo, aj predvčerom som ich pristihla ako sa krmia hemendexom - a ked som prišla oco ho rýchlo poslal na miesto taký sú oni herci :@ neviem ani ja čo s tým robiť či to predýchať alebo ...... netuším :/ inak aj ja presne viem kedy čo dostane :)

Lea a Stew ja si myslim že tie maškrtky pre hafanov by starši ludia vobec nepoužili teda aspon moj oco dá to čo prave je on pretože vraj ,,hypnotizuje'' ale zas ten moj idiotko ked vidi ze niekto ma napr. nieco ludske fakt hypnotizuje a ked mu ponuknes psi bebe keksik odvrati papulku :D
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod kives » Štv 28.08.2014 7:48

vo vašej neprítomnosti psíka šupnúť do prepravky a zamknúť v izbe.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Margita » Štv 28.08.2014 9:44

ja by som to riesila ako kives,nervy mam len jedny a zivot pes tiez len jeden,a ukazovat faktury...to moze ukazovat dovtedy kym ten pes by neposiel na onen svet,to nema zmysel so starymi ludmi sa nejako natahovat,ja som mala babku co zila dakedy medzi vojnami,ani po slovensky poriadne nevedela...
ako dlho byvate cez den v praci?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Baruska » Pia 29.08.2014 8:51

Cez týžden chodievame domov okolo šiestej, niekedy aj neskôr. Naštastie, ked su naši doma, tak to ako/tak ustriehnu.. Ale to nebýva často...
Ale! Cela rodina sme mali so starkou rozhovor a strašne sme jej dohovárali v štýle že Lara moze zomrieť lebo bude mat choré bruško a bla bla znova to iste.. :au: Ale tentokrát uz mala slzy v očiach a prisahala ze jej uz nic nedá.. Asi sme boli príliš tvrdí na ňu.. Ale tak co.. Povedala som ze ak neprestane, budem psa zamykat v izbe a bude sa trápiť.. Tak bola hotová. :oo: DÚFAM ze sa mi ju konečne podarilo presvedčiť..
Ďakujem Vám za rady... :no:
Baruska
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Baruska » Pia 29.08.2014 8:55

Straka17
To je pravda, skúšame ju to ucit, ale ona je taká hlupucka a ide to s nou veľmi ťažko... Základne povely ovláda a takéto doplnkové veci len v našej prítomnosti ked jej povieme NESMIEŠ tak aj maskrtku pusti z úst.. Ale od rodiny si zoberie.. To sa snažíme zasa ze ak jej chcú dat psiu maskrtku, musia jej to dat ako odmenu za povel, nikdy nie len tak..
Baruska
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod kives » Pia 29.08.2014 9:31

podľa vlastnej skúsenosti, ak to dokážete stopnúť na dva-tri mesiace, ale naozaj ustriehnuť, problémový člen si zvykne (teraz myslím babku :lol: ). naučiť hafana nebrať si niečo od člena rodiny vidím ako problém.
počas problémového obdobia by som ich fakt rozdelila. ak vaši nebudú doma. ak to potom vedia ustriehnuť, tak je to len plus.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Starká mi kŕmi tajne psa !!!

Poslaťod Mackie » Pia 29.08.2014 12:17

Baruska kedze ste v tom cela rodina, vidim to pozitivne :no: A babka ocividne rozumie, kde je problem. V tomto pripade ako uz bolo spominane, dat babke povolene pamlsky, ak naozaj tak velmi chce, a bude to dobre.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)


Späť na Ostatné