nechcem psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: nechcem psa

Poslaťod Silvuch » Str 02.07.2014 8:14

ja som to tiez zazila. S prvym psom.. to bol taky prelom zivota v mladosti - 16 rokov. Nezavislost a potom sme si napriek protestu rodicov doniesli domov psa.. Ti boli proti, vsetko teda nechali na nas, s tym, ze to musi byt dokonale a bezstarostne stena..
nebolo.
furt stal a furt skucal. Sme so sestrou skrývali štanky, pri kazdej sme dostali mi zdžuba.
suseda nam posielala listocky do schranky, ze pisti, ked sme neni doma..
a to zviera, ked sa cez den naucilo nepistat (8 mesiacov), tak furt pistalo v noci, ked sme ju nechali samu..
OD 16stky sme uz nemohli chodit nikam. Nemohli sme ju samu nechat doma, musela chodit vsade s nami.
Chodievali sme vtedy furt k babke, nemali sme auto, u babky nemohla ist dnu a co robil pes vonku? pistal za nami.
Si pamatam, ako sme sa so sestrou v noci striedali, ktora bude pri nom. A tie detske vylety, co sme podnikali na biku sme museli teraz so psom. (Bike a vedlajsie dediny a kupaliska, tina prebehala s nami cely zivot, chuda asi preto ta displazia na starobu).
SAD vtedy nechcel pustat psov.
vsetci cela rodina nam nadavali, naco tu ostaru..
podpora veskera ziadna a ano, ta depresia sa dostavila, a so sestrou sme mali obdobie, ze sme chceli vratit cas a nezobrat to tulave stena...
potom sa stena aklimatizovalo, rodicia si ju oblubili, chranili ju pred ostatnou rodinou, sem-tam sa nasla sesternica, ktora schvalovala psa, sem-tam sa prizenil milovnik psov. Pes spaval v posteli s rodicmi, s nami, s bratom, a stal sa pravoplatnym clenom domacnosti..
po aklimatizovani sme neolutovali ani chvilku s nim, bo naucila nas vela a pripravila na tazke stenacie casy s dalsimi psami a na niru. :smile: (ktore sa vdaka nej zdali ako prechadzka ruzovou zahradou :heh: ) I ked ta jej zavislost na nas ju neopustila celych 12 rokov zivota. Preto mi je velmi luto a nie som zmierena s tym, ze umrela sama v nemocnici. :plac:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: nechcem psa

Poslaťod hriva » Str 02.07.2014 19:50

Doslaka. ..Naozaj verím že tak ako som.bola pri Gine keď umrela budem aj pri ďalších. Len nech nie sú sami :(
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: nechcem psa

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 03.07.2014 14:06

Trochu som sa bála, aby šteňa nebolo od nejakého množiteľa, ktorý sa na vás vyprdne okamihom zhrabnutia peňazí, ale našťastie je z ChS. Výborne :jop:
Ak teda dali tú možnosť psa vrátiť, prosím Ťa, okamžite ho vráť. A nabudúce si treba premyslieť čo človek ide robiť, lebo celé tieto príspevky boli len o jednom jedinom - o tebe. Ale mať psa nie je o tebe, ale v prvom rade o tom psovi. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: nechcem psa

Poslaťod DiamonD » Štv 10.07.2014 15:35

Ano psíka radšej vráť mysli aj na jeho štastie. Tiež som bola vykoľajená prvý deň ale na druhý som ju už ľubila a ked ani po týždni nemáš vztah... :ua: Ved výchova CC neni sranda tak sa jej račej vzdaj ako by si mala pokaziť psa :jop:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nechcem psa

Poslaťod Vyžlomaniačka :) » Štv 24.07.2014 9:42

No neviem neviem...ci je dobre ho vratit. Ale asi si ho uz vratila a toto forum obchadzas v okruhu 1 km :lol: .
Ale myslim ze kazdy kto si donesie domov 1. "vaznejsie" (pes, mascka, ...) zviera tak ten ma "poporodnu depresiu" :ha: ...ja som tak stresovala ked som mala 9 a dostala som kocura.
Teraz ma cez 5 rokov a je to moj milacik...ale tak ja som ho mala rada hned, len som sa zlakla zodpovednosti... :nwm:
Vyžlomaniačka :)
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: BA

Re: nechcem psa

Poslaťod Bellss » Str 27.08.2014 9:40

Tiež som mala problém zvyknúť si na šťeňa a tak isto to bol pre mňa šok venovať mu prvý mesiac čo najviac starostlivosti a tiež má taká "depresia" že nechcem psa postihla v 17 rokoch. Našťastie som sa cez to dostala a potom sme si so Steff začali užívať spoločné chvíle a veľakrát mi mamina volala, že či sme sa von nestratili a pod, pretože sme bežne odišli na celý deň a vrátili sme sa večer :D Dokázala som si k nej nájsť cestu a ako rástla, tak to bolo už len lepšie a vedeli sme si obe viac užívať svoju prítomnosť :smile:
Pri ďalších 2 chlpáčoch som tento problém vôbec nemala a od začiatku sme naskočili na jednu vlnu a šlo nám to hladko. Tiež som už vedela čo obnáša starostlivosť o psa a aj som sama dospievala a začala som zvieratá vnímať úplne inak a naučila som sa užívať si starostlivosť o ne :smile:
Keď som si minulý rok v decembri zobrala šteniatko kelpie tak to bolo tiež niečo úplne nové. Po 4 rokoch som mala zase šteňa a teraz som si to doslova vychutnávala. Všetky tie začiatky, malé nehody, rozhádzané krabice a všetko čo obnáša malé šteniatko. Pretože to malé mimi tak rýchlo vyrastie, že si ani neuvedomíme a už je to veľké zviera :smile:
Avšak máme doma ešte jednu fenečku BŠO Orinu a s tou sa trápim. Už rok sa ako tak snažíme nájsť spoločnú cestu k sebe, avšak stále to nie je ono. Stále tam je nejaký zádrhel a nefunguje nám to úplne. Orísek mala ťažkú minulosť a snaží sa zlepšiť, ale niekedy je to neskutočne vyčerpávajúce pomáhať jej aby sa dostala zo svojich stavov. Máme dni keď s ňou ani veľmi nepracujem, pretože sa nato necítim a niekedy si hovorím, že by jej bolo lepšie niekde na záhrade kde by mala svoj pokoj a nikto by ju nestresoval nejakými požiadavkami (napr ja). A sú zase chvíle, keď nám to ide, užívame si svoju prítomnosť a pod.
Každým rokom a každým jedným psom sa mením aj ja a moje vnímanie ich sveta. Pomáhame si navzájom, ale aj medzi tými 5 psami sa nájde jeden s ktorým máme ešte čo dolaďovať a ktorý ma dokáže poriadne potrápiť a precvičiť moju trpezlivosť :lol:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: nechcem psa

Poslaťod MisheliQ » Str 27.08.2014 10:28

Bells pekne napisane :jop: :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: nechcem psa

Poslaťod lulu » Str 27.08.2014 21:04

No to som fakt zvedavá ako toto dopadne, je fajn že si to tu takto slušne napísala...Vieš si predstaviť že toho psíka dáš teraz preč a už nebudeš mať jeho prítomnosť? Pes je najlepší priateľ, on vie čo prežívaš, preto smúti. Pozri sa mu do očí, tam neuvidíš žiadne zlo ani nič, iba nádej, on verí že ty si jeho život...Je to síce stres cikanie a pod, ja som ho mala tiež pri prvom psíkovi no ten čas rýchlo ujde, naučí sa všetko, s mojou malou sa stále rozprávam, všetko jej hovorím, stretla som X ľudí, čo chceli byť kamaráti, tvárili sa tak, nakoniec podrazili, sklamali. Ona nikdy. Vždy ma víta doma, aj keď idem iba vyniesť smeti, miluje ma ona je celý môj život a ja som jej. Verím že ten psík bude sa mať dobre, ale skús to ešte pár dní. Otvor sa mu, pomojkaj ho, pohrajte sa na dvore...Držím palce
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Predchádzajúci

Späť na Ostatné