Cikanie a pekná trávička ? :o)

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod shirae » Pia 03.06.2011 2:05

no tak píšem skúsenosť po používaní dog rocks- mám dojem, že to vážne funguje :oo: :oo: po zime bol náš trávnik príšerný. tiež sme rozmýšľali, že to vyrezať a doložiť nové časti koberca. ale potom sme iba vyrezali, dosypali zeminu a dosiali. podarilo sa vystihnúť veľmi teplé a vlhké obdobie, navyše sme následne na 4 dni odcestovali aj so psami. na naše prekvapenie sme po príchode našli hned vyklíčenú trávičku, takže to baby už nestihli tak velmi rozšlapať a zničiť. trávnik na jar výdatne hnojíme, spúšťame závlahy, ktoré sa automaticky púšťajú potom denne o 7.00 a 21.00 no a kosíme 2x do týždňa (ak sa podarí :lol: ) baby sú vonku volne pustené den-noc okrem asi 5hod doobeda ked nikto nie je doma. ráno ak odchádzam do práce a až vtedy sa zobudia(lenivci) dohliadam, aby čúrali mimo trávy a taktiež ked ich vypúšťame z koterca po tých 5 hodinách. to je asi taký najsilnejší moč. no inak na to ťažko dohliadnuť. vonku majú k dispozícii iba vodu s tými dogrocks. odkedy sme dosievali tie fľaky, a zároveň dali dogrocks, pribudlo nových len veľmi málo, za celý čas možno do 10 a tie sú maličké, ani nie 10cm, aj to možno preto, že sa baby napili niekde inde(napr. ked naprší alebo ideme sa prejsť k rieke). predtým sme mali aj 30cm fľaky, aj viac, prípadne súvislé hnedé miesta úplne všade. hlavne okolo terasy, kde spávajú- ráno sa zrejme zobudia a čúrajú na prvej tráve asi po 3 krokoch :pac: potom sa síce spustí závlaha, lenže minulý rok to vobec nepomohlo. trávnik vyzeral príšerne. teraz je parádny :oo: asi tam zohralo viac faktorov- trávnik bol vlani čerstvo položený, zrejme citlivejší, nedohliadali sme ani na ten najsilnejší moč, a dogrocks to zrejme asi vážne ovplyvnili natoľko, že moč nie je tak silný a závlaha to v pohode zriedi. tak som rada, už som objednala dalšiu várku. predsa len pri investícii do závlahového systému, siete, navážky hliny a položení asi 4.5árov trávnika je investícia do dogrocks minimálna :ua:
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod aforgam1 » Pon 27.06.2011 12:10

moja kamoška má tiež vonku psíky a používa dogrocks. tráva je krásna, žiadne škvrny, mala tiež problém s tým, že kamene v miske sa nepáčili hafanom, tak to rieši tak, že vodu s kameňmi má v inej nádobe a do ich misky vždy vylieva tú vyluhovanú vodu a má po probléme, funguje to normálne :)
aforgam1
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod zverbikj » Štv 24.11.2011 9:46

Chcel by som sa s Vami podeliť o skúsenosti s Dog Rocks. Mám 7mes. dobermana "Baron" a začína mi dvíhať nohu pri močení. Baron je takmer stále pustení a voľne behá po záhrade. V záhrade mám ale nasadených okrem trávy aj asi 50 tují Smaragdových. Sadil som ich na jar a sú cca. 120 cm. Pomôže Dog Rocks aby mi nevyhynuli následkom pomočenia Baronom ??
zverbikj
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod luciiik » Pia 30.08.2013 12:07

Ludia nie je tu niekde aj tema, v ktorej sa rozobera sadenie travnika? Alebo ze ake semena su najlepsie a tak. :smile: U nas je ten problem ze nechcem kyprit podu. Pretoeze ak zacnem, moji psy zasadne pokracuju... :ach: Tak ci existuje nejake semeno, co iba vysypem, podupem a ono nejako zazracne vyrastie. :lol: Alebo som prilis naivna?
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod hriva » Pia 30.08.2013 13:29

Kobercovy trávnik :ha: ale je to hrozne haklive. Hned jak sa bria vysti na druhý deň je to spalene. Nemôže tam vobec chodit.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod luciiik » Pia 30.08.2013 15:34

Jj s kobercom sme mali skusenosti, ale presne, pomaly my sme sa nan museli vyzuvat. :lol: A moj trkvas po sebe este aj zahrabne tak fajn, ze trava lieta spod lab... :ach: Ked sme tam my tak nie, ale tak nie sme vzdy vsade. Ako uz som sa zbavila vizie dokonaleho zelenuckeho anglickeho travnika, ale nech je aspon ako tak pouzivatelny a s takou hustotou, ze ked zaprsi, nebude tam blato. :smile:
No bude to este zabava. :dancing:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod hriva » Pia 30.08.2013 20:26

no to je tazko ked su tam psy...my sa takto snazime o travnik uz asi 3 roky na zahrade kde mame dvoch HW. na miestach kde tolko mebehaju sa uchytil, ale inde rastie len burina alebo ani to nie. ale blata je aj vdaka tej burine menej. kupujeme uplne nejaku obycajnu travu, nejaku lacnu, co sa vyznacuje akoze vysokou odolnostou, ale na psy to evidentne nestaci
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod luciiik » Pia 30.08.2013 20:31

no uvidime co bude na jar. kedze v lete sme tu este nebyvali tak trava dost vyschla, po vykoseni sa spalila uplne - zahradnici amateri :lol: teraz sa co to pozbieralo, co to skusime dosadit, vraj je dobre semena dosadit na jesen. preryvat nebudem, skusim ich tam len tak nejako zakopkat. a necham to na prirodu. buriny mame tiez dost, vdaka aj za nu. :heh:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod merri » Pia 30.08.2013 20:34

A keby si ho po kuskoch ohradila, a vzdy dany kusok zasiala, a pockala kym vyrastie a zahusti sa do stavu, ze to psov uz nebude lakat rozhrabavat?
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod luciiik » Pia 30.08.2013 20:43

Jj, tiez ma to napadlo. :yes: Len ono mladucka trava je dost citliva na cokolvek, takze to by muselo byt ohradene tak rok. A dalsia vec, pred tym mojim hebedom by som tam musela postavit mur vysoky aspon meter. :lol: vlnovky, sietky a plotiky uz zlyhali. a skor boli lakadlom. :ach: no nejako to budem musiet poriesit. aspon pred domom, tam ako sa prerabalo mali robotnici svoje stanovisko a ako sa behalo hore dole, tak tam ostalo uz len blato. vzadu si este pockam ci sa ta spalena nespamata. vraj je mozne, ze hej.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod pigie » Pia 30.08.2013 20:52

vdaka bohu za chodnikoveho psa a psa ostiavajuceho trsy vysoke, pripadne stromy :heh: Sme v zivote neriesili u nasich travu spalenu od psa - dokonca ani krik. Sa povedalo nesmies, tak konkretny uz neocural. Sa naucil curat len ovocne stromy :heh: A chodit po chodnikoch - to ho naucila petrzalka :heh:
Inak ja mienim vyhradit psovi miesto, kde proste vykonat potrebu moze, inde sa budem tvarit, ze to je moje :heh: Aj tak vencim 3x za den, len som rada, ze rano uz nemusim vstavat z postele skoro, ked vidim z postele, ze prave zdvihol nohu a ocural cosi :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod hriva » Pia 30.08.2013 21:01

oni nam to travu ani nespalia, ale udupu, rozhrabu, znicia.
Bria neudupe, ona zasa vsetko spali, lebo ved fena, cupne, vypusti celu nadrz a ranny moc je uplne najhorsi, no uz sa nastastie dlho nestalo ze by sa nam vystala na travnik.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod luciiik » Pia 30.08.2013 21:10

pigie ale hugo sa nerata, pretoze hugo nie je pes, ale gentleman, ktory si zahradku vazi, kedze doteraz ju nemal a hadam si neznici to krasne okolo seba, potom by tam tak pekne nevynikol! :lol:
ale my ostatni smrtelnici mame psa/psov hovada, ktore maju zahradu raz ako dostihovu drahu, druhykrat ako neprebadane prostredie kde treba sem tam rypnut, ci nenajdu poklad, pripadne ako bojove pole kde medzi sebou zapasia a podobne. moj pes bezne preleti cez skalku ako neriadena strela v ramci zapalu v hre, pritom vie ze na nu liezt nesmie a bezne tam nikdy nejde. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod merri » Pia 30.08.2013 21:20

Neviem ci to tak plati u vsetkych psov, ale po mojich vzdy na vypalenych miestach narastie nova pekna trava. :yes: Vacsinou dokonca este krajsia a zelensia a bujne rastuca. :heh:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod pigie » Pia 30.08.2013 21:21

luciiik - on tu ziadnu este nema :D Len zem a burinu. Ale u nasich sa tak sprava, od mala :yes: Takze dufam, ze aj tu bude :heh: Tu sa povodne nechcel ani vycurat, bo je to maly pozemocek, ale nutila som ho - ved kvoli tomu som ten dom aj kupovala :hmm: :lol: - aby nemusel dlho drzat keby cosi a aby mohol kedy chce :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné