Cikanie a pekná trávička ? :o)

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Júlia » Pon 02.06.2008 9:32

Ahojte,

no asi to bude pre mnohých smiešny dotaz :aaa: , ale nedá mi sa neopýtať ako to riešite Vy čo máte fenky a chcete mať krásny trávniček na dvore? :angel:
Väčšinou je to tak, že po fenke ostanú na tráve vypálené žlté kruhy a potom je po tráve.. :ua:
Dá sa s tým niečo robiť? Napr. pridaním nejakej stravy do jedla... ja neviem, len sa informujem či je to vôbec možné... :o) :ach:
Ďakujem za všetky názory... :aplause:
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Rika » Pon 02.06.2008 9:35

o ja ked ju pri tom vidim, tak to po nej zalejem plnym kyblom vody... ale aj tak ho mame flakaty :heh: , sice menej, ale je... no co uz narobime, extra nam to nevadi.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Bibiana » Pon 02.06.2008 10:19

Júlia, moč neovplyvníš, možností máš ale vela, buď nedbať na trávičku alebo psovi vyhradiť cik miesto alebo po každom ciknutí zaliať vodou, čo síce nie je až také účinné ale tráva sa páli pomalšie alebo alebo alebo :ahoj:
My sme mali taký problém s tujami, chuderky, ešte teraz sú trochu spálené, ale takmer vždy keď sa dá ich celé prestriekam hadicou no a nasadili sme cik stromček, maco vie, že keď treba cikať tak jedine na svojom WC alebo utekať do záhrady ciknúť na stromy :lol:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Júlia » Pon 02.06.2008 10:35

Juj to máte iných poslušných psíkov... :o) naša akosi nemá kde inde, len na tú trávičku ktorá bola kedysi zelená :heh: ale nám to tiež nejako extra nevadí, len či náhodou nemáte nejaký vylepšovák... :o)) skúsim aj tú vodu :smile: pa
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Ivanka.P » Pon 02.06.2008 11:35

Ja to budem riešiť tak, že za domom máme štrkové miesto, kde už sem tam chodí bobkovať a to chválim. A trávnik treba nastriekať týmto: http://www.saratoga.sk/green_home/Disab ... enico.html je vela podobných značiek a zaberajú. U nás zaberá aj to, že sa do štrku vyciká niekto prvý a pes to potom precikáva :lol: .
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 05.06.2008 9:01

U nás to je podobne. :lol: Na celom dvore máme trávnik a na ňom 3 psov. Snažíme sa o trávnik starať, aj sa nám celkom darí, ale fliačiky sa aj tak nájdu. Ale, samozrejme, nám to nevadí, však psov máme radi nadovšetko! :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Nykkyta » Štv 05.06.2008 9:54

Ivanka P.
A kto bol ten prvy dobrovolnik :lol: ?
Inak dalsia moznost je naucit na vencenie. Niektori psi sa doma nevyvencia. Moji k nim samozrejme nepatria, tym je to fuk :ua:
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Bibiana » Štv 05.06.2008 11:05

Nykkyta, no.. Môj mládenec sa napríklad na záhrade nevykaká (pokiaľ nemá srajdy a v noci neodignorujem jeho kňučanie pri dverách), ale cvrknúť si cvrkne aj doma.. Síce je pravda, že to len keď je rozrušený, tak ide rýchlo ocik čo je po ruke. Inak veľké cikanie si necháva na von.. Asi zvyk z paneláku :smile:
Ale druhý pesan, Gaštan, ten by ošťal aj vtáky čo letia okolo.. :lol: Asi sa kvôli nemu popozerám po tom spreji, som zvedavá :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Kača » Štv 05.06.2008 13:29

fenka nám stále ciá na trávičke, a máme obrovskú záhradu s veľkou plochou trávy... cez zimu to nevadí :lol: a keď je leto, tak máme v noci zavlažovanie.. týmm pádom sa "to" zriedi s vodou a nezostávajú vschnuté koliečka;) ale aj také obdobie bolo :jop:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 05.06.2008 14:59

a keby si mala psíka zase by si nemala pekné kvetinky jak naša mama :heh: síce malý ešte ako fenka a Bad doma vlastne tiež..ale niekedy to hodí predsa na kvetinky..ale vonku pekne zdvíha nožku :ha:
a inak goldenka vyzerá na foto super..vyrástla za ten dlhý čas :smile:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Grim » Štv 05.06.2008 17:20

moje cikaju na prednom dvore na travu ani... ziadne vysusene kruhy... bo ked sme kupovali semeno na travu pytal som take co ma najvacsiu odolnost... ale hlavne na to aby ked behaju stale po tej istej cesticke tak aj tam by trava vyhinula... ale tato to vydrzi... a tak asi aj preto nezoschne po vycurani... toto je skor tak rada do buducnosti... teraz uz asi nikto nebude vymienat cely travnik :heh:
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Aris » Štv 05.06.2008 19:59

No ono máme trávu a beton, ale skor máme veľmi pekné a vkusne stromčeky a kvetiny :heh: A malý tiež ešte ako fenečka, ale on len na beton. Trávu má na hranie.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Tatiana » Pia 06.06.2008 10:45

nastastie mame velikansku plochu travy takze tych par kruhov sa strati :no: horsie bolo ked som mala psa ten si na potrebu vyhliadol kvetinace s muskatmi :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 06.06.2008 11:22

Nám pomaly odumierajú krušpány... :heh: Bobsi ich furt očúrava, a nedá sa mi ho od toho odnaučiť. Môže to byť tým, že už pomaly starne?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Rika » Pia 06.06.2008 19:25

Ja som si všimla, že kruhy sú viac po :kak: než po moči ... takže ich už zbierame ihned :heh: . Z toho jej cikania nejak kruhy nemáme.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Ďalší

Späť na Ostatné