Prihlásenie psa a platenie dane

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod clupko » Pon 15.06.2015 12:21

dojdes, nahlasis, hotovo. nikto neoveruje, ci naozaj tam ten pes je. jediny, kto ta moze prasknut su susedia.
dokonca ked pes nema ziadnu znamku a policajti ta idu skontrolovat, ked povies ze si sa prave nastahovala (a teda este tam nie si ani tie 3 mesiace a nemala si cas ist tam psa prihlasit), ti vlastne nic nemozu - jedine zeby to isli u susedov overovat, ci naozaj je to tak. max ti daju napomenutie.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod wer » Pon 15.06.2015 12:25

ja praveze ho chcem prihlasit tuto v zahorskej. :heh: sa mi to oplati. budem mat zadarmo? :money:
ale je mi to divne - nepotrebujem doklad, ze tam byvam? vsak to moze prist hockto. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod clupko » Pon 15.06.2015 12:26

to som pochopila, no nekup to ked to je zadarmo :lol:
ja len k tej otazke, ze ci musi byt pes prihlaseny kde byvas alebo kde sa zdrziava a tak.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod elfinka » Pon 15.06.2015 12:30

Margita píše:divny casopis

Nie divny casopis, ale divne ceske zakony :heh: s cudzincami to je zlozitejsie, ja ked som svoju obludu hlasila tak ani prechodny pobyt sa im nezdal, nakoniec som to platila nie ako "poplatok za psa" ale ako "dar mestu" :pac: kebych to vedela dopredu, ani ho nenahlasujem kym nebudem mat ten trvaly pobyt.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod pigie » Pon 15.06.2015 12:35

Aj ja som prehlasovala. Nemam tu ani trvaly ani prechodny pobyt. Nik neskumal. Len teta chcela vediet adresu na ktoru ho prihlasuje a udaje o majitelovi a psovi, keby sa stratil.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod Snezienka123 » Pon 15.06.2015 13:24

Ono je to tak, že podľa zákona č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady sa daň za psa platí za psa, ktorý je starší ako 6 mesiacov.
Platí ju vlastník psa alebo držiteľ psa, ak sa nedá preukázať, kto psa vlastní.
Miestne príslušnou obcou je obec, na ktorej území je pes chovaný. (t.j. nezáleží to od trvalého pobytu. Komentár k uvedenému v zákone: "Obec, na území ktorej je pes chovaný, je miestne príslušnou na vyberanie dane za psa. Z uvedeného vyplýva, že miestnu daň za psa platí vlastník alebo držiteľ psa, a to vždy v mieste, kde sa pes chová (skutočne nachádza). Cieľom tohto ustanovenia je odstrániť nedostatky z doterajšej praxe, ktoré často nastali pri vyberaní dosiaľ platného miestneho poplatku za psa, keď vlastník choval psa v mieste svojho trvalého bydliska, ale miestny poplatok za psa zaplatil v inej obci (napr. v obci, v ktorej vlastnil chalupu, a pod.), kde bola nižšia sadzba poplatku.")

Daňová povinnosť vzniká prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom sa pes stal predmetom dane podľa § 22 ods. 1 (t.j. keď dosiahne vek 6 mesiacov), a zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom pes prestal byť predmetom dane.

A ešte tu máme, aby toho nebolo málo, jeden zákon č. 282/2002 Z.z. ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, konkrétne toto upravuje §3:
§ 3 Evidencia psov

(1) Každý pes držaný nepretržite viac ako 90 dní na území Slovenskej republiky podlieha evidencii psov (ďalej len "evidencia"). Držiteľ psa je povinný prihlásiť psa do evidencie v lehote do 30 dní od uplynutia posledného dňa lehoty uvedenej v prvej vete v mieste, kde sa pes v danom roku prevažne nachádza.
(2) Evidenciu vedie obec.
(3) Do evidencie sa zapisuje najmä
a) evidenčné číslo psa,
b) tetovacie číslo alebo údaj o čipovaní psa, ak ho pes má,
c) meno, priezvisko a adresa trvalého pobytu držiteľa psa,
d) umiestnenie chovného priestoru alebo zariadenia na chov, v ktorom sa pes na území obce zdržiava, ak sa umiestnenie nezhoduje s miestom trvalého pobytu držiteľa psa,
e) skutočnosť, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi, 5)
f) úhyn psa,
g) strata psa.
(4) Každú zmenu skutočností a údajov, ktoré sa zapisujú do evidencie, je držiteľ psa povinný do 30 dní od zmeny skutočnosti alebo údaja oznámiť obci, kde je alebo má byť pes evidovaný.
(5) Obec vydá držiteľovi psa zapísaného do evidencie evidenčnú známku psa (ďalej len "známka"). Na známke sa uvedie evidenčné číslo psa, názov obce, kde je pes evidovaný, a údaj o tom, či je pes nebezpečným psom. Známkou držiteľ psa preukazuje totožnosť psa.
(6) Známka je neprenosná na iného psa. Odcudzenie, zničenie alebo stratu známky je držiteľ psa povinný do 14 dní odvtedy, čo odcudzenie, zničenie alebo stratu známky zistil, oznámiť obci, kde je pes evidovaný. Obec je povinná držiteľovi psa za úhradu, ktorá nesmie byť vyššia ako 3,50 eura, vydať náhradnú známku; sumu úhrady ustanoví obec všeobecne záväzným nariadením.

Takže určite to nie je tak, že by si psa nemusela mať nahláseného nikde, keď sa často premiestňuješ. Či už to niekto nejako kontroluje, je druhá vec :nwm:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod Offca » Pon 15.06.2015 14:43

Nekontroluje nikto nič. Ja som sa mrchavo sarkasticky priamo spýtala na urade, či si môžem nahlasiť psa aj susedovi do zahrady. Hej, im je to jedno. Hlavne že sa za nich platí. Lebo roky rokuce som mala psy prihlasene na frajerovu zahradu, kde nema trvalý pobyt nik. A psy sa tam zdržiavali iba ked sme tam my grilovali.
Problém by nastal, keby tu moji susedia v bytovke patrali, či ich tu mam prihlaených, lebo tu sa zdržiavaju viac ako 90 dní. Ale nik nevrtal.
Prehlásila som ich sem až ked mali zverejniť zoznam platitelov daní za psov. Lenže idioti zverejnili meno majitela a jeho trvalý pobyt, takže z toho nebolo čitatelné, na aku adresu su psy prihlasene, sakra :ha:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod Lindchen » Uto 16.06.2015 7:23

V Devínskej sa o život kontroluje, asi chýbajú peniaze :heh: .

Inak, ja som bývala skoro 2 roky v Petržalke a pes bola hlásený v DNV, v mieste môjho trvalého pobytu. Aj ma kontrolovali, nikto neriešil.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod mairi » Uto 16.06.2015 7:40

jop :lol: ujo hovoril ze cely tyzden budu, ale ako tazka pohoda, pokecali sme, pohladkal psiky navolno, a len kukol ci maju znamky a pudel je prihlaseny v lamaci, neriesil :no:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod Snezienka123 » Uto 16.06.2015 8:41

Tak určite je dôležité, aby pes aspoň niekde prihlásený bol, pretože niekde byť musí.

S tým, kde sa prevažne zdržuje alebo kde je chovaný, je to už diskutabilné. Ťažko by mi to len tak na ulici niekto dokazoval, že má byť prihlásený v danej mestskej časti, lebo je tam častejšie.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod janajka » Uto 16.06.2015 20:09

Mna riesili v Poprade. Odcitaval si číslo. Prehladaval si databazu. Takehoo nemám. Ani nemôžete mať, je prihlasena v Smižanoch. Tak v poriadku. Nie je problém. Keby začal pindat vytasila by som mu jarov občiansky a hotovo.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod weron » Pia 22.01.2016 10:39

No musim sa pochvalit,prvykrat som zairu niekde prihlasila :haha: Za 3€, no nekup to :heh:
Obe spolu 7,5€ :joint:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod janajka » Pia 22.01.2016 11:16

wer píše:inak, hen, co som nasla :joint:
Od dane za psa je v Záhorskej Bystrici oslobodený majiteľ psa, ktorý

sa zúčastňuje na medzinárodných pretekoch minimálne jedenkrát ročne,
aj my mame. ale inaksie
záprahového, ktorý sa s ním zúčastňuje na pretekoch, minimálne jedenkrát ročne.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod CraObs » Pia 22.01.2016 11:22

a máme o ďalší dôvod viac prečo sa hádať s policajtmi :haha: o tom že máme prihláseného psa v mieste kde sa zdržujeme väčšinu roka ale dedina známky nedáva.. a ten vypísaný príjmový bloček nosiť nebudem fakt..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Prihlásenie psa a platenie dane

Poslaťod pigie » Pia 22.01.2016 11:44

CraObs píše:a máme o ďalší dôvod viac prečo sa hádať s policajtmi :haha: o tom že máme prihláseného psa v mieste kde sa zdržujeme väčšinu roka ale dedina známky nedáva.. a ten vypísaný príjmový bloček nosiť nebudem fakt..

Tak dedinu treba potrenovat, ze to chyba. Ja mam aj znamku, ale tu teda obecnych policajtov nikdy nenapadlo take veci kontrolovat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné