Adopčná zmluva v nemčine

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Adopčná zmluva v nemčine

Poslaťod Am@deus » Štv 13.06.2013 10:38

Prosím vás, nevedel by mi niekto pomôcť? Bol som nútený dať z určitých dôvodov jedného môjho psíka na adopciu. Uverejnil som to na slovenských, českých a rakúskych stránkach. Ozvali sa mi z Rakúska, že by si ho vzali. Chcel by som však s nimi uzavrieť adopčnú zmluvu, aby som mal istotu, že o psíka bude dobre postarané. Záleží mi na tom, aby som ho mohol ísť niekedy navštíviť, aby mi boli na požiadanie poskytnuté fotografie, aby sa v prípade, že nastanú nejaké okolnosti, ktoré zapríčinia, že si psíka nebudú môcť nechať, aby sa museli so mnou poradiť o ďalšom umiestnení. Aby ho nemohli predať a pod. Jednoducho klasické záležitosti, kt obsahuje aj slovenská adopčná zmluva. Ak už máte niekto skúsenosti s podobnou adopciou a vedeli by ste mi poskytnúť vzor, bol by som vám veľmi vďačný.

Poprípade, treba zmluvu uzavrieť aj v slovenskom jazyku alebo iba v nemčine aby som si mohol uplatňovať nárok?
Am@deus
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Adopčná zmluva v nemčine

Poslaťod vavrena » Štv 13.06.2013 12:04

Ale inak vieš o tom, že nároky v takejto zmluve sú nevymáhateľné, že? Je to len "pro forma."
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Adopčná zmluva v nemčine

Poslaťod Am@deus » Štv 13.06.2013 17:44

A aku zmluvu by som mal uzavriet, aby som mal moznost do toho v krajnom pripade zasiahnut. Nechcem darovat psika a potom zistit, ze ho spenazili a predali niekomu inemu, alebo je tyrany a pod.
Am@deus
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Adopčná zmluva v nemčine

Poslaťod miusiatko » Štv 13.06.2013 17:48

ja mam pocit, ze kupno-predajna zmluva je lepsie vymahatelna ako darovacia. Darovaciu v OZ vobec nepouzivame, pretoze je to len zdrap papiera
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Adopčná zmluva v nemčine

Poslaťod Am@deus » Štv 13.06.2013 19:05

Mozem pouzit kupno-predajnu, aj ked ho chcem dat zadarmo? Viete poradit na koho sa obratit? Kde by mi vedeli poskytnut vzor alebo maju s pod. adopciami skusenosti?
Am@deus
Okoloidúci
 
Príspevky: 4


Späť na Ostatné