Veci pre psika k moru

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Veci pre psika k moru

Poslaťod ailin » Pia 07.06.2013 13:00

Zakladam takuto temu, kedze sa to netyka miesta dovolenky, ale skor vybavy na dovolenku :lol: . Kedze tento rok uvazujeme nad Chorvatskom, uz zacinam pomalicky aj zhromazdovat veci na dovolenku a rozmyslam co je pre psika k moru nevyhnutne.. (?) Zatial mam v zozname urcite plazovu muslu, osusku, cierne uhlie (proti hnacke z vody), latkovy obojok do vody :smile: (Granule a ine standardne veci neratam do zoznamu.) Co este je potrebne vziat :no: ?Som zvedava na rady a skusenosti :))..
ailin
Snoopy
 
Príspevky: 138

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod vavrena » Pia 07.06.2013 15:13

Plávajúcu hračku, náhradnú plávajúcu hračku a čierne uhlie, ja som nič viac neriešila :smile: . Čierne uhlie sme nepoužili, a hračku číslo jedna vzala vlna.
A priamo na pláži, vždy mať pri sebe veľa vody, moji vypili pri mori asi 5-násobok normálu. Čo sa ostatnej výbavy týka, tak u nás rovnako ako aj na ostatné výlety.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod ailin » Pia 07.06.2013 16:32

Jeej, dakujem za reakciu. Hracka do vody je super tip, mam ju uz sice pol roka kupenu, ale uplne som ju vytesnila..takze asi by zostala doma :lol: ..
Ja este riesim dve veci, prva, ako vyvencim psa cez obed?(jasne ze rychlovka) Nebudu ho palit packy od chodnika, napr., kym sa dostane k trave?Riesili ste to niekto nejakym papuckami, ci to je hlupost?
No a druha vec - riesim ci kupovat alebo nekupovat (plavaciu) vestu do vody, kedze psik nie je nejaky dobry plavec a zrejme pojdeme asi lodickou sa previest..takze zvazujem ci je to nevyhnutnost alebo zbytocnost :smile: ?
ailin
Snoopy
 
Príspevky: 138

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod Lea a Stew » Pia 07.06.2013 18:16

my sme boli v chorvatsku minuly rok aj so psom, narychlo zbuchana vec, brala som normalne veci a kedze moj pes je blbec do vody tak sme tam kupovali taku tu dosku do vody pre male deti, nikdy som ho nevidela stastnejsieho ako ked skakal nato do vody alebo som si ho priviazala za clenok a plavali sme spolu popri brehu a samozrejme bol atrakcia pre celu plaz. Vencenie sme nejak neriesili a ked aj bol teplejsi chodnik tak som ho preniesla aby nesiel po teplom kameni.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod vavrena » Pia 07.06.2013 22:25

Horúci asfalt som neriešila, prešli normálne, veď celé leto chodia po svojich :nwm: . Venčenie na obed nebolo žiadne, my sme chodili (aj so psami) na pláž ráno a potom neskôr poobede. Plávať plávali, ale keď boli vlny v čase prílivu, tak jedna Dobíka trochu stiahla, ľakol sa a potom sa ich už bál. na loďke som vestu neriešila, moje psy sú zvyknuté sa plaviť, sami by do vody z plavidla neskočili a v prípade nehody neviem, nerozmýšľala som nad tým, zatiaľ sme sa vždy plavili len na dosah brehu, to by sme doplávali všetci.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod merri » Pia 07.06.2013 22:30

Ja by som doplnila len co sa tej standardnej vybavy tyka, a to vseobecne na hocaku dovolenku, co som vzdy pri baleni zabudla a napadlo mi, ze som to mala vziat, az ked bolo treba - pinzetu na klieste, a, ak mas psa oblubujuceho valanie sa v sajrajtoch, psi sampon. :ha: Niekto mozno berie automaticky, ale ja na to vzdy zabudnem, a potom musim zhanat a kupovat.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod vavrena » Pia 07.06.2013 22:32

Offtopic: Toto by mi napríklad nenapadlo, kliešte trhám prstami a psy umývam normálnym šampónom :lol: a ich treba umývať fakt že často, v prípade pobytu pri mori po každej návšteve pláže šli do vane a celých som umývala. Aby soľ nesvrbela.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod merri » Pia 07.06.2013 22:35

Offtopic: Ja odkedy mam pinzetu, som zneschopnela, uz kliesta bez nej vytiahnut neviem. :pac: A sampon - ja si vzdy pre seba beriem len take tie male cestovne balenia, a na takeho za :kak: psa padne aj pol flasky, cize pre mna nutnost. :heh:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod pigie » Sob 08.06.2013 7:10

Offtopic: Nas sol nesvrbi a pomaha, my nesprchujeme. Treba vyskusat, je to ku prospechu - ved vela koznych chorob sa nou lieci :yes:
A ja k moru uz nejdem ani bez boticiek - ak pes vela plava, rozmocia sa nohy, staci potom horuci tvrdy povrch a mate pluzgiere na nohach. Moj uz bez nich ani nechce z terasy, ked zistil, aka je to parada :aaa: (Samozrejme, najprv ich sabotoval :heh: ) Ono, netreba ich vsade, zalezi od povrchu naozaj... My sme boli na kamenom Krku, nizsie v Chorvatsku tieto problemy nemal, lebo tam bola normalna zem, ale aj tak ich pre istotu beriem vzdy :lol: A ono, aj v pripade popichania jezkom sa zidu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod ailin » Sob 08.06.2013 14:55

Piggie a ake boticky? Stacia take tie klasicke alebo nejake specialne :)?Nie je psikovi v nich teplo?
ailin
Snoopy
 
Príspevky: 138

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod ailin » Ned 09.06.2013 18:02

Este ma napada, aky pripravok proti srcdovemu cervu je najlepsi pouzit?Tapam medzi advantix, advocate a stronghold?Pouzivali ste este aj nieco ine?Kludne mozete napisat cely postup, ako ste psika chranili pred dirofilariozou :yes: :smile: ..
ailin
Snoopy
 
Príspevky: 138

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod pigie » Ned 09.06.2013 20:42

Podla mna stacia aj obycajne. My sme v kempe mali taky ostry lamavy kamen, podla mna preto ho boleli nohy. Kde nebol, tam sme problem nemali. Ale proste ich uz pre istotu beriem :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Veci pre psika k moru

Poslaťod Slausa » Pon 02.09.2013 11:36

Offtopic: ja som rozmyslala o tom co z nafukovackou a ak ano tak tu hrubu gumotextilovu lebo podla mna by ostrejsie pazuriky tu tenku rychlo pichli
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487


Späť na Ostatné