Malý pes ku veľkým psom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Malý pes ku veľkým psom

Poslaťod jurm » Pia 19.04.2013 9:13

Ahojte,

nenasiel som podobnu temu, ak existuje poprosim o presunutie.

Priatelka chcela odjakziva civavu, ale po neprijemnych skusenostiach so zlodejmi som si presadil na strazenie Cane Corso a mam este krizenca ridgebacka (matka) a pitbulla s dalmatinom (otec).

No ale tlaky zo strany mojej drahej polovicky stupaju a uz nie je pomaly den aby som nepocul o civave.

Uz ma asi aj trochu nalomila (inak by som sem nepisal :lol: ), takze sa vazne zaoberam predstavou pripadneho spolunazivania tychto troch dravcov. Predstava by bola asi taka, ze kym budeme v praci, ten maly prdo by bol v baraku, kym chalani na dvore. Z toho mi ale vyplyva otazka, ci to preziju vchodove dvere, okna atd .... kedze chalani sa zrejme budu pokusat dostat sa za krpatym. Napadlo ma aj nechavat civavu v jednej zadnej izbe, co by vzhladom k velkosti tejto selmy predstavovalo v porovnani zhruba dvor pre nasich dvoch vacsich :lol:
Vencit sa tiez asi nebude dat tak, ze zasrana vypustim na dvor ale asi budeme musiet chodit vencit a strazit aby sa nestal hrackou pre tych dvoch - teda moja draha, kedze jej napad :no:

Este ma napada, ze ak aj naucim chalanov aby to male akceptovali (panom dvora je CC, ked doma nie sme) a jemne sa s nim hrali, to ze on bude v baraku s nami a oni vonku, nemoze to vyvolat vo velkych pocity ziarlivosti, ze on moze a oni nie? A potom staci sekunda na to aby sme nedavali pozor a moze to dopadnut tak ako nikto nechce ....

Poprosim o nazor uplne kazdeho, kto ma chut sa vyjadrit a najidealnejsie by bolo ak by sa vyjadril aj niekto, kto ma skusenosti s chovom krpatych a velkych plemien sucasne.


Dakujem
jurm
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod Ivanka.P » Pia 19.04.2013 9:53

Moja čivava v pohode vyrastá s RTW a chodíme na návštevy aj k iným velkým psom svokra má akitu a úúúplne v pohode. Hrá sa ale iba s mojou Ritou, lebo tá je opatrná. Robí okolo nej kolečká a Rita robí náznaky lovenia a aj akože kusnutie ale potom sa rozbehne preč a naháňa zase čivava rotvičku :heh: aj som to chcela pár krát natočiť ale nikdy som nestihla.

Jo, my máme čivu v jednej miestnosti kde nieje pohybový snímač na alarm. V pohode prespí celú pracovnú dobu. Potom prechádzka mimo pozemok s oboma psami a potom keď je teplo, je do večera čivava vonku s Ritou a aj my sa tam motáme, niečo robíme... ale kludne aj sme doma a oni si štekajú pri plote. No raz ju Rita omylom pristúpila a aj malá zakvičala, ale nič drastické sa nestalo a malá je už opatrnejšia :joint:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod Sunny » Pia 19.04.2013 12:00

Myslím že hodne bude závisieť aj na správaní čivavy. Ak bude veľkých rešpektovať a ak vy naučíte veľkých rešpektovať ju, ak nebudú mať pocit, že čivava je nejako uprednosťovaná a podobne, tak prečo nie. :smile:
Ja mám doma 6 kilovú parsonku pri cca 20-25kg huskách. Jediný problém je v tom, že nervný parson nevie, kde je jeho miesto, je to malý nervák, ktorý nemá problém začať mlátiť 4 násobne väčšieho psa, takže som jej už nie raz musela zachraňovať kožuch. A sú to práve tie väčšie psy, ktoré z bitky vykážem aj slovne, ale krpatú musím pacifikvoať ručne, lebo je úplne nepríčetná. Husky dokonca v pohode znášali aj to, že ich som nechala nocovať v aute a krpatá nocovala s nami vnútri (cez víkendy na pretekoch), neriešili to.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod jurm » Pia 19.04.2013 12:18

ahojte, vdaka za reakcie :jop:

Ivanka, to ze su obidve feny, nerobi ziadny problem? Zvycajne pocujem alebo citam, ze medzi fenami dochadza k rozbrojom ...

Sunny, urcite civava uprednostnovana nebude, len bude s nami viac v kontakte, kedze bude v baraku, inak medzi psami rozdiely nerobim, ani s vycvikom nemam nejak zvlast problemy (i ked vtlacit CC nieco do hlavy vzyaduje obcas velku skusku mojej trpezlivosti :lol: )

u mna si uz chlapci hierarchiu vyjasnili a je klud ... premyslam, ze by som k nim vybral fenku, predsa len psy si k fene dovolia menej a asi bude mensi problem ju zaclenit do svorky, ako dalsieho chalana, co si myslite?
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod Sunny » Pia 19.04.2013 12:21

Pes a fenka má svoje výhody :yes: otázkou je len ako budú psy zvládať háranie. Aby sa náhodou kvôli háravke nezačali mlátiť...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod katkariinka » Pia 19.04.2013 12:25

to by sa este len mohli zacat dobijat do domu... :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod Bad » Pia 19.04.2013 12:26

Jurm, nevím jaké máš zkušenosti s tvými psy, můj (a jiní) velký pes má k malým psům - samcům- takový poněkud přezíravý postoj, nejsou pro něj konkurence.
Fenečka ke psům - uržitě větší záruka, že se budou snášet, ale hárání.....To by hoši nemuseli rozchodit mezi sebou.
Nemyslím, že by jim vadilo, že je prcek doma a oni venku - pro ně tím žádná změna nenastane.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod hriva » Pia 19.04.2013 12:29

Hlavne civava nie je terier, terier aj ked ma pred sebou 50 kg psa, je mu to jedno, trocha mu chyba pud sebazachovy
Moja Bria ma naj kamosa civaviaka. Na čo treba dávať pozor je aby ho neprislapla kedže ona je ako tank a trocha nevie odhadnúť svoju hmotnosť. Ale taky maly pes pre ňu nie ke žiadne ohrozenie...preto ho ani nerieši
Naposledy upravil hriva dňa Pia 19.04.2013 12:30, celkovo upravené 1
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod jurm » Pia 19.04.2013 12:29

no do p ... na haranie som nepomyslel, vdaka za upozornenie. No jednoznacne ste ma presvedcili na psa teda, lebo CC mi par krat vystartoval po druhom a toto by asi mohol byt vazne problem.

No zatial co mam skusenosti s mojimi a krpatymi je len to, ze skorosvokre som obstaral orieska cca 5 kg a ked su u nas alebo my u nich, tak sa moji idu doslova po :kak: aby sa s nim mohli hrat ... ziadny prejav agresie som nezaznamenal ...
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod Sunny » Pia 19.04.2013 12:32

Hrivush presne pre to som to písala :heh: každý teriér je magor, čivavky v tomto majú pud sebazáchovy. :yes:
Ad pes a háravka - mám to teraz doma a veselo :ach: Odrastené šteňa síce blbne, ale ešte to ako tak zvláda, možno aj tým, že pri babách vyrastal. Ale dospelý pes je úplne v pr...li, piští, kňučí, už aj hnačku schytal chúďa... :ua: Našťastie rieši len keď je v najlepšom, doteraz ju ignoroval, tak snáď to rýchlo skončí a zase bude dobre.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod Ivanka.P » Pia 19.04.2013 12:35

Vôbec, nemám problém s fenami. Celkovo je moja RTW už dlhé roky úplne nekonfliktná aj voči fenám. /za predpokladu, že tie feny do nej nijako nerýpu a aj to musia byť v cca v jej velkosti aby sa nechala vyprovokovať/ každému a aj tým psom je jasné že by to bol rýchly koniec malej veverice :joint:

Ale ako Bad poznamenala, samci sú trochu iné povahy tak neviem posúdiť čo by bolo pre teba výhodnejšie, lebo aj na to háranie treba myslieť. Kebyže máš jedného samca OK oddelíš čivavu a je to. Lenže dvaja samci a háravka môže narobiť paseku medzi nimi :ua:

Ja ich kludne spoločne krmim a každá si žerie to svoje. Mala som len jednu nehodu s tým, že som dala psom kuracie kosti a čivava tú svoju krídlovú tak pahltne jedla až sa zasekla v krku a bolo to dosť drsné ako sme jej to kombinačkami ťahali z krku. Odvtedy jej kostičky dávam vnútri alebo vyberám len chrupavky.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod Bad » Pia 19.04.2013 12:36

jurm píše:tak sa moji idu doslova po aby sa s nim mohli hrat ... ziadny prejav agresie som nezaznamenal ...

si myslím, taky si pohraj s výběrem štěněte, aby to nebyl totální nervák

U tohoto plemene bych měla největší starost, abych mu neublížila já :ha:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod hriva » Pia 19.04.2013 12:41

Ináč my sme dávno mali kombináciu pes hovawart a pes westik. Fungovali spolu perfektne a to hovawart bol voči iným samcom veľmi nepriatelsky naladeny
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod Cathie » Sob 20.04.2013 15:49

U mna skusenost osobna ziadna, ale mame na sidlisku kraaasny priklad toho, ako to ide - k starsiemu americkemu stafordovi (ktory mimochodom neznesie ZIADNEHO dospeleho psa) si doniesli stena civavy, tiez psa. Je z nich paradna dvojka, maju ich spolu v byte, psik ma 2 roky a doteraz su uplne bez problemov.. staford ho jednoducho neberie ako konkurenciu, akurat ma tendenciu ho chranit pred inymi psami. A civava sa popri nom hodne osmelila, kedze mala ochrancu vzdy pri sebe :smile:

Myslim, ze to moze fungovat, akurat treba velmi dobre postrazit spravodlive rozhodovanie medzi psami.. co mam ja skusenosti, ked mensie psy pridu na to, ze majitel ich urcitym sposobom "chrani" pred tymi vacsimi (co je logicke, lebo nechce, aby dosli k urazu), maju tendenciu si najst sposob, ako to vyuzit a tie druhe psy nenapadne provokovat a buzerovat. A potom sa to fakt moze otocit na pomstu smerom k tomu malemu.. Takze bacha na pravidla a podla mna budu spolu fungovat v pohode :no:
Takisto moze pomoct, ak psy budu vnimat, ze civava je viac priatelkina - o to menej dovodov budu mat s nou bojovat o tvoju pozornost (kedze predpokladam, ze pre nich si ten hlavny sef ty :lol: ).
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Civava ku velkym psom

Poslaťod Peter a Emir » Uto 23.04.2013 8:24

jurm píše:ahojte, vdaka za reakcie :jop:

Ivanka, to ze su obidve feny, nerobi ziadny problem? Zvycajne pocujem alebo citam, ze medzi fenami dochadza k rozbrojom ...

Sunny, urcite civava uprednostnovana nebude, len bude s nami viac v kontakte, kedze bude v baraku, inak medzi psami rozdiely nerobim, ani s vycvikom nemam nejak zvlast problemy (i ked vtlacit CC nieco do hlavy vzyaduje obcas velku skusku mojej trpezlivosti :lol: )

u mna si uz chlapci hierarchiu vyjasnili a je klud ... premyslam, ze by som k nim vybral fenku, predsa len psy si k fene dovolia menej a asi bude mensi problem ju zaclenit do svorky, ako dalsieho chalana, co si myslite?


Ja mám doma hovíka aj yorkiho a fungujú spolu úplne perfektne, bez problémov.....je úžasný pohľad keď po záhrade naháňa yorki hovíka a chce mu vziať loptičku. Dokonca aj fenka NO, o ktorú sa niekedy staráme nemá s yorkim problém :lol:
Peter a Emir
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236

Ďalší

Späť na Ostatné