dlha cesta po steniatko

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

dlha cesta po steniatko

Poslaťod Tina/Angela » Uto 16.04.2013 19:19

ahojte,chcela by som vediet,tí,ktorý si isli pre steniatko autom dlhsie sko dve hodiny,ako ste to zvladali... nas totizto caka cca 6 hodinova cesta :ach: ako casto ste museli zastat? ak takato tema existuje,lik prosim :smile: pretoze ja som ju nenasla...
Pes,najlepší priateľ človeka :)
Tina/Angela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod bubka » Uto 16.04.2013 19:43

my sme isli 7 hodin a v pohodicke. polovicu cesty prespal, zastavili sme hned ako sa zobudil, dokopy sme stali 2x, vonku sa pekne vycikal, presiel sa, v aute sa spraval slusne (vdaka chovatelke, ktora ho naucila cestovat) :smile:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod lusy » Uto 16.04.2013 21:55

ja som si oboch viezla zo slovenska do talianska, takze cesta na 11 hodin. vacsinu casu prespali. zastavovali sme kazde tri hodiny na cik pauzu.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod MisheliQ » Uto 16.04.2013 22:35

Tina/Angela píše:ahojte,chcela by som vediet,tí,ktorý si isli pre steniatko autom dlhsie sko dve hodiny,ako ste to zvladali... nas totizto caka cca 6 hodinova cesta :ach: ako casto ste museli zastat? ak takato tema existuje,lik prosim :smile: pretoze ja som ju nenasla...

Tina/Angela my sme stáli tak často ako sme aj sami kvôli sebe potrebovali, čiže cca každé 2 - 2,5 hodinky. Vtedy sme nielen povenčili psy, ale aj samých seba plus sme sa povystierali. Čiže sme stáli tak často ako stojíme pri akejkoľvek inej ceste.
Šli sme 8 hodín cesty a bambula to zvládla na :jop: :-)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Lea a Stew » Str 17.04.2013 11:12

my sme cestovali tiez nejakych 6 hodin, zastali sme na odpocivadle, obojok znasal dobre, ale ani necikal ani nic, az ked prisiel domov, cestu vacsinou prespal, mali sme ho na zadnych sedadlach na deke, takze lahol a spal. Az doma sme videli co za diabla sme to priniesli. Drzim palce
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Tina/Angela » Str 17.04.2013 15:06

dakujem za odpovede :smile: este by som chcela vediet kde ste ho mali??? v kufri,na nohach,v klitke/prenoske alebo???
Pes,najlepší priateľ človeka :)
Tina/Angela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Lea a Stew » Str 17.04.2013 16:18

ako som uz pisala vyssie my sme ho mali na zadnych sedadlach, vzdy ho niekto pridrziaval(bolo to male psica), mali sme v kufri aj prepravku ale pochybujem ze by tam vydrzal, skusali sme ale plakal, tak bol s nami, predsa je to sok pre stena.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Tina/Angela » Str 17.04.2013 16:24

:smile:
Pes,najlepší priateľ človeka :)
Tina/Angela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Bad » Str 17.04.2013 17:08

Se štěnětem na zadním sedadle, cca 14 hodin, zastavovali jsme, jak si štěně řeklo. Ten, kdo tak se štěnětem sedí, je jeho první kontakt s novou rodinou a má velkou šanci si štěně na sebe hezky navázat. Oba moji psi mě adoptovali za maminu právě tam :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Tina/Angela » Str 17.04.2013 17:47

:smile:
Pes,najlepší priateľ človeka :)
Tina/Angela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Cathie » Štv 18.04.2013 6:05

My sme sli okolo 5tich hodin (aj ked realne trva cesta nieco cez 3), fenka bola s nami na zadnych sedadlach a zastavovali sme cca kazdu hodinku. Dopadlo to tak, ze ani RAZ sa vonku ani nevycikala, iba pobehovala, ocumovala ludi, auta, svet.. A vycikala sa az na travnik pred nasim domom :lol: Takze ako 7 tyzdnova vtedy vydrzala okolo 6tich hodin :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod saschia » Štv 18.04.2013 15:37

Ja som raz viezla dve dwarfky do Nemecka, okolo 8-10 hodin... Mala som aj ich matku v aute, ony dve boli v kufri, mater na zadnom sedadle. Na zaciatku trosku vyvreskovali a ich matka ich v tom podporovala, po desiatich minutach som stratila nervy a navrieskala na suku, lebo ta je zvyknuta cestovat, a odvtedy sa spravali ako mediky. Stali sme asi tri krat, vzdy ked bolo teba tankovat. Na konci cesty sa tvarili velice sebavedome, hned si sli vsetko preskumat, vcitane ulic naokolo...

Osobne si myslim, ze netreba sa prilis tentockovat, pes sa dokaze strasne rychlo prisposobit cloveku. Kazdemu co si prichadza pre stena odporucam mat deky a handry pri sebe pre pripad oblitia, nerobit z nicoho prilis velku vedu a mat stenco bud na rukach alebo vedla seba (nie v klietke, ak sa nemusi).
Sasa Zahradnikova
saschia
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 832
Bydlisko: Bratislava, Slovensko

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Nyssa » Štv 18.04.2013 15:47

Bad píše:Se štěnětem na zadním sedadle, cca 14 hodin, zastavovali jsme, jak si štěně řeklo. Ten, kdo tak se štěnětem sedí, je jeho první kontakt s novou rodinou a má velkou šanci si štěně na sebe hezky navázat. Oba moji psi mě adoptovali za maminu právě tam :no:

tak ja mám opačnú skúsenosť :lol:
po Megušu som bola s už bývalým a jeho uvrešťanou matkou :prd: tak sme jej šteňa strčili do ruky, nech už drží ústa a teda na ňu sa nenaviazala a v podstate ju moc nemusela.
a po Apolla som bola so švagrom, väčšinu cesty som šoférovala ja a on mal malého na strane spolujazdca pod nohami. A síce ho má veľmi rád, ale zabiť sa za ním zrovna nejde :smile:

a súhlasím s tým, čo napísala saschia
Osobne si myslim, ze netreba sa prilis tentockovat, pes sa dokaze strasne rychlo prisposobit cloveku
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Tina/Angela » Štv 18.04.2013 17:38

a davali ste im aj pit pocas cesty?
Pes,najlepší priateľ človeka :)
Tina/Angela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod katkariinka » Štv 18.04.2013 17:51

samozrejme, pocas prestavok treba dat napit.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Ďalší

Späť na Ostatné