Pes a sťahovanie

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Ned 11.08.2013 15:39

Jasne, ja tiez nebudem riskovat, mam vyhodu ze budu na to zvladnutie dvaja a neperiem postelnu bielizen ani ich pelechy ani nic, pojdeme tam ako taki humusaci, no, snad to pomoze. :lol:
Uvidim ako to budu zvladat oni. Celkovo by bolo skvele keby si tam zvykli co najskor a taketo kratke casy budem praktizovat asi ihned, aj ked pojdem len pred dom. :smile: Lebo sa bojim aby si zasa nezvykli ze som tam stale s nimi. :ach:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod zuzka:) » Ned 11.08.2013 15:52

ešte mi napadlo. ked sme mali čakynu. ona sa to učila dosť dlho. ona plakala aj ked niekto odišiel a neostala sama doma :lol: ale potom sa naučila tiež na povel, že má ísť na miesto a ostáva doma. takže aj deny, aj ona, ked videli, že sa chytsám preč, sa začali tešiť, ale ked im bolo povedané, že ostávaju doma, tak si lahli a kukali :lol:
a tak som sa dosť bála ked sme šli na vianoce domov. ona tam bola prvý krát v živote, ani sme tam pred tým nenocovali. ani moju rodinu pred tým nevidela. prv som odišla sama, že boli doma sestry, len som si dala kolečko okolo bloku :lol: a večer ked sme šli včetci preč som jej povedala, že ostáva doma a pekne ležala a dívala sa. pár krát knukla a pohoda. ako natočené to nemám, ale myslím, že tá prvá chvilka je najkritickejšia :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Ned 11.08.2013 15:58

U nas maju "zostan" na ostatie doma. Tak snad nam to pomoze ako vam aj niekde inde. :jop: Predpokladam ze pri tvrdohlavosti hentych dvoch to trosku potrva, ale snad pochopia co najskor.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod calwen » Ned 11.08.2013 20:42

Ja som to nijak neriesila, proste museli ostat a bodka. V zime nas to caka opat, tak to tiez budu musiet zvladnut "zo dna na den" :lol:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod pigie » Ned 11.08.2013 20:52

nam nepomohli ani skoro tri mesiace na novom mieste :heh: Ale myslim, ze uz pochopil, ze sa teda vratime, ze ho tu nenechame, ale fakt taku nasranost som u neho hadam este neriesila, ked sme sa vratili. Ale druhy pokus bude, az ked bude brana. co bude ten dalsi tyzden :aaa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod Siss@ » Pon 12.08.2013 15:13

Flynn sa stahuje za mnou do Holandska uz teraz koncom augusta. Coho sa trochu bojim je ako bude znasat ze doteraz bol vonku stale, kedze na SK byvame v dome, ale v Haagu bude byvat v byte :ua: Je zvyknuty byt sam nejaku cast dna, ale tak trosku mam obavy ako to bude znasat tam...
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Pon 12.08.2013 15:44

Pigie, tak to si ma teda potesila. :lol: Charliemu bola dnes odnesena buda /nie ze by v nej niekedy bol, ale tak ma :D/ a ziral na to prazdne miesto ako teliatko na nove vrata. :heh:
Na jednej strane sa na to aj tesim, budu tam mat ovela lepsie podmienky na venc, aj okolo domu viac priestoru, na strane druhej sa obavam. Ale tak stahovat sa musime a basta. A oni si zvyknu a basta, nic ine im neostava. :yes: Som sa rozhodla.
Siss, tak drzim packy, nech to prebehne hladko. Daj potom vediet co a ako, ako to berie, ako si zvyka. :smile: Myslim ze bude aj tak najspokojnejsi uz len preto, ze bude s tebou. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod Siss@ » Str 11.09.2013 20:33

tak uz to budu asi 3 tyzdne co sme tu a musim povedat ze Flynn si zvykol super :jop: Uz sa normalne pyta von a nerobi mu problem byt v byte sam kym sme v skole. Spolubyvajucu uplne miluje, lebo ho rozmaznava :ha: ale na mojho priatela trochu ziarli :joint: Lenze robi to tak aby som mu to nemohla vycitat, (ziadne vrcanie alebo stekanie, skoci medzi nas a zacne sa saliet aby sme sa nemohli venovat sebe ale jemu :ha: )...
Pred domom mame hned miesto na vencenie, co je super, a su tu aj kacice (zatial este ziadna nepadla za obet :lol: )
Často ho beriem do mesta a tiez je so vsetkym v pohode, akurat ma trochu nervy ked je okolo skupina cyklistov...

Inak je vsetko vazne v pohode, trochu som sa bala ze bude vyvadzat lebo tak je to fox, ale nemozem sa stazovat :jop:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Pon 16.09.2013 11:51

Siss skvele. :jop:
Ja tiez musim uznat, ze psy to zvladli ukazkovo, byvame tu mesiac a ked idem prec tak to uz ani nejako neriesia. Robia oci, ale to je asi tak vsetko, ziadne velke divadla. Na nove prostredie si zvykli velmi rychlo a myslim ze su tu spokojnejsi ako doma, kde sme byvali aj s nasimi. Maju tu vacsi klud. A hlavne, moja mamina bola strasna stresacka, vsetko bol problem, niekto zazvonil, uz aj ho strasne nervnym sposobom zatvarala, horor. Takze tu ho ucime pomaly navstevam, ako sa ma spravat a podobne. A vidim na oboch, ze su tu taki nejaki viac v pohode. :smile: Comu sa velmi tesim. A navstevy musime este dotuknut a vychovat hlavne navstevy, lebo to je niekedy celkom sialenstvo. :aaa:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

sťahovanie - čo so psom? HELP!!

Poslaťod kissfan » Str 15.01.2014 1:44

čaute, mám 8 ročného hafana (v júny bude mať 9), je to pitbull s americkým bulldogom, momentálne bývame v dome kde má pes veľký priestor na behanie atď, je vonku kde má búdu čiže nikdy sme ho nedávali dovnútra a problém je ten, že sa ideme nabudúci mesiac sťahovať - do bytu (aby som bola presná, ono to nieje klasický panelák ale akoby bytový dom kde pozemok na ktorom sú tieto domy je súkromný a ohraničený plotom a bránou,čiže občasný výbeh by bol možný) a v podstate mama prišla s tým že ona nevie čo so psom (podľa nej si nezvykne na bytie vnútri a vraj sa bude nudiť keď tam bude sám a ktovie čo porobí atď) a že dá inzerát do novín že ho daruje alebo že ho dá do útulku-pretože tí čo kúpili náš dom si ho nechcú nechať práve kvôli tomu že je už starý a vraj by sa báli že ich napadne atď.aby som bola úprimná, miňajú sa mi argumenty ktorými sa snažím o to aby pochopila že ani pri jednej z možnosti by ho nečakalo nič dobré a že je jednoducho na nás zvyknutý,proste člen rodiny.. myslíte že by to bolo naozaj tak zlé keby bol vnútri v byte?ja netuším ako by to znášal, je to hrozne dobrý pes, dobráčisko a aj dosť flegmatik ,doma nezvykne vonku nič trhať ani tak..akurát pred niekoľkými rokmi aj prehrýzol pletivo aby sa dostal na ulicu lebo neznáša druhých psov,zrejme nejakého videl atď..máte nejaké skúsenosti s reakciami psov na bytie vnútri? on je inak dosť poslušný, keď na ňho mama za niečo zhúkne tak hneď pochopí že niečo nesmie atď..naozaj nechcem aby sme ho dali takto preč, neviem si to ani predstaviť, tak dúfam že mi tu bude niekto vedieť s týmto pomôcť..díky
kissfan
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Štv 16.01.2014 19:19

kissfan, urcite nie prec, preboha 9 rokov zil s vami a zrazu ma ist prec? to ten pes nemusi rozchodit a pravdupovediac, nikto si ho nevezme, je to uz pomerne stary psik a zmena mu moze byt osudna, moze ho uplne zlomit. :ua: v utulkoch sa stretavam s tymito sklamanymi dusickami velmi casto a naozaj to nie je rozumne. :plac: takze argumentom musi byt jedine to, ze to skusite. je pravda, ze sa tam spociatku mozno nudit bude, vy budete mat viacej starosti, lebo pes v byte je ine ako pes na dvore, myslim tym umyvanie labiek, viac chlpov a podobne. ale myslim ze usmernenim hafana a stanovenim pravidiel vo vnutri to uplne v pohode zvladnete. :yes: nemyslim ze by zacinal nieco nicit. my ked sme nasu 9 rocnu fenku mali po operacii niekolko tyzdnov vnutri tak to vnimala vyborne, tesila sa ze moze byt s nami, nic ju nenapadlo nicit, lezala vo svojom pelechu a bola neskutocne spokojna. mozno aj vas hafan si to bude este viac vazit.
len prosim za neho, nedavajte ho prec, prosim. fakt. :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod hisham » Štv 16.01.2014 23:22

kissfan, luciiik ti dobre radí. Psík, a najmä starší, bude len rád, že je s vami vnútri. V byte sa bude "nudiť" asi rovnako ako na dvore (psy na dvore väčšinou aj tak len driemu a čakajú, čo sa bude diať). A keď hovoríš, že vám na dvore nič nezničil, tak vám to takmer určite nehrozí ani v byte. Možno si bude potrebovať zvyknúť, ale to bude veľmi rýchly proces. Určite sa ho nevzdávaj.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod kives » Pia 17.01.2014 6:12

ešte by som dodala: ak sa mamka bojí, že niečo zničí, tak by to chcelo ešte klietku na prechodné obdobie, kým si zvykne úplne. hafan bude len rád, že može byť s vami.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 17.01.2014 14:14

Tak ale ten pes potrebuje prechádzky, venčenie, to akože by mal občasný výbeh na tom pozemku? Prepáč tomu nerozumiem. Ak sa o neho budete starať ako každý iný človek čo má v byte psa, tak bude všetko v poriadku.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod Amy01 » Pia 17.01.2014 14:21

Zvykať ho môžete začať už aj teraz.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné