Stratená dôvera

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Stratená dôvera

Poslaťod Ziva » Štv 03.01.2013 13:23

Dobrý deň, mám dosť vážny problém čo sa týka dôvery našej fenky k nám. Pred týždňom dovŕšila vek pol roka, tak sme ju dali zaočkovať proti besnote. Veterinárovi sme povedali, nech jej vyčistí rovno aj uši a ten zistil, že má obojstranný zápal. :ua: Povedal, že za vyčistenie a prvé kvapnutie by sme zaplatili 40 € kvôli anestézií, keďže je to veľký psík. Tak sme sa rozhodli pre domácu liečbu, aby to vyšlo lacnejšie. Predal nám kvapky, povedal čo s nimi treba robiť a tak sme šli domov. Samotné čistenie nebolo až také zlé, ale následne kvapkanie lieku bolo doslova utrpenie aj pre psíka aj pre mňa. :ua: Potom sme jej skúšali kvapkať bez držania, ale nedala sa, naháňala som ju 20 minút. Tak sme ju proste museli znovu chytiť ako nám povedal veterinár čo ju znova vytáčalo. :ua: No a momentálny problém je v tom, že keď sa jej niekto dotkne hlavy, je strašne bojazlivá a nedôverčivá. Ak sa s ňou začne niekto hrať, tak vrčí, čo predtým nikdy nerobila, naopak, vrtela chvostom ako každý šťastný pes. Som z toho veľmi nešťastná. :plac: Nechcem aby sa ma môj psík navždy bál a vrčal po mne keď sa s ním budem chcieť hrať. :plac: A druhá vec je, že ako jej budem čistiť uši ? :ua:

Dá sa s tým niečo robiť ? Ako si máme znovu získať jej dôveru ? Prosím vás pekne, každá rada nám pomôže.
Ziva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Stratená dôvera

Poslaťod wewe » Štv 03.01.2013 13:31

juj, toto je velmi narocne :ua: poznam to a viem, ze je to vzdy za tazko sa zmierit s tym, ze nieco musis robit aj napriek nepohodliu psika. hlavne ked nechape preco to musi podstupit. odporucam precitat si tuto sekciu:

viewtopic.php?f=9&t=19670

problemy s podavanim liekov/kvapiek byvaju dost bezne. hlavna je trpezlivost. zameranie na odmenu, pozitivne podnety pocas aj po cisteni - mlsky, potom hra. nech vidi, ze nie kazdy dotyk znamena nieco negativne. ta nedovera sa postupne strati a zvykne si, uvidis :jop:
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako šteniatko oblizujúce vašu tvár.
wewe
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91
Bydlisko: Bratislava-Ružinov

Re: Stratená dôvera

Poslaťod Ziva » Štv 03.01.2013 13:44

No skúšali sme to aj tak, že sme jej dávali všelijaké dobroty, ale len čo som sa dotkla uška, aby som jej ho nadvihla, tak zaradila spiatočku a nezáleží na tom, či to bola obyčajná piškóta, alebo kus mäsa. Proste sa odmeny vzdala, len aby sa jej nikto uší nechytal. A keď sme sa s ňou chceli hrať hneď po nakvapkaní, tak proste zas len pred nami utekala preč :ua: Čítala som, že to môže vyústiť až do takej fázy, že psík nebude vrčať, ale rovno zaútočí ak sa mu niekto chytí ucha. :ua:
Ziva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Stratená dôvera

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 03.01.2013 13:49

A nebolo by pre ňu a pre vás v konečnom efekte lepšie zainvestovať a riešiť to u veterinára???
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Stratená dôvera

Poslaťod Ziva » Štv 03.01.2013 13:52

Aby ju uspával 2 krát do dňa ? Teda neviem, či to Veterinár dokáže vyliečiť na jedno uspanie.. to nám už nepovedal
Ziva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Stratená dôvera

Poslaťod Bee House » Štv 03.01.2013 13:52

Netreba psa zbytocne nahanat, proste si ju chytit, rychlo kvapnut a nerobit okolo toho ziadne cavyky. Ved jej nic zle nerobis. Pocas kvapkania je podla mna zbytocne odmenovat, moja si nikdy tu odmenu nevezme. A hned po kvapkani ju presmerovat na nieco, co ma velmi velmi rada. Bud sa s nou zahrat, alebo jej dat nieco naozaj fajn. Ak nechce prist, tak sa jej netreba vtierat. Ona sa nebude cele dni zamyslat nad tym, aku krivdu ste jej spravili :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Stratená dôvera

Poslaťod katkariinka » Štv 03.01.2013 13:56

Ziva, moja starsia napr. nemala rada strihanie pazurov, normalne sme s nou museli bojovat - a to ma 5 kil, manzel ju drzal a ja som strihala, no boje. Potom zaliezla pod stol a zazerala. Teraz to uz robim inak. Hodim do vane a striham. Potom vylozim a ide sa zrat (robim to vzdy pred vecerou) Takze ani nestihne byt na mna nahnevana.
Rovnako cistenie usi (aj ked len to bezne, zapal nemala) - kym ju mam vo vani, tak kvapnem do jedneho/do druheho ucha, pomasirujem, necham vytrepat a pustim ju. EDIT: Predtym mi zdrhala, iba zbadala kvapky v ruke.
Viem, ze teraz sa ti to zda ako nieco nemozne, ale budte hlavne vy v klude, psa si dajte na voditko, aby vam nemohol ujst a chodte do toho. Po neprijemnej procedure zapojte nieco prijemne - krmenie, vychadzka a pod.
Drzim vam palce.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Stratená dôvera

Poslaťod Efa » Štv 03.01.2013 14:13

Ziva, sučke sa to zrejme nepáči preto lebo má uši už bolestivé. Takže v prvom rade by som ošetrenie nechala na veterinára, nerozumiem však prečo tebou spomínaný vet by mal sučku vždy uspávať! nie je na to dôvod - jedine žeby chcel spraviť počiatočné vyšetrenie ucha aby správne diagnostikoval štádium ochorenia o čom však pochybujem. Bežné ošetrenia uší sa v žiadnom prípade nevykonávajú v narkóze, ale väčšina veterinárov by mala v prvom rade vykonať výtery z uší aby pomocou vyšetrenia pod mikroskopom správne určili ušné kvapky, následne by mali mať asistentky s pomocou ktorých by mali vedieť psovi ucho vypláchnuť a následne aj aplikovať kvapky, pokiaľ váš veterinár nemá asistentku si tam ty a sučku si pridržíš podľa inštrukcií veterinára. Takže moje odporúčanie je - vrátiť sa späť na veterinu a žiadať odborné ošetrenie bez narkózy! pokiaľ toto nebude schopný treba veľmi rýchlo vymeniť veterinára, nakoľko stavy kedy je zápal uší už bolestivý sa môžu ľahko zvrhnúť do ohluchnutia psíka.

téma o ochorení úší tu už je viewtopic.php?f=11&t=3781&p=938515&hilit=z%C3%A1pal+u%C5%A1%C3%AD#p908173
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Stratená dôvera

Poslaťod Ziva » Štv 03.01.2013 14:39

katkariinka, keď dáme psa na vodítko a snažíme sa ju upokojiť, tak je to len horšie, proste vycíti, že sa ide diať niečo proti jej srsti, tak začne besnieť, už na nás aj zuby cerila a brata poškrabala, takže sa jej čoskoro začnem báť, ak to bude takto pokračovať. Predsa len má 26 kíl a silu, že ju majú štyria chlapi u nás problém udržať. Skúsim teda pomaly sa jej chytať tých ušiek aj keď jej nebudem kvapkať, nech si vygumuje z hlavy to spojenie dotyk uší = nepríjemná voda v uchu

Efa, on povedal že uspal by ho prvý krát a vyčistil a nakvapkal a potom by to asi aj tak nechal to kvapkanie nám na starosť :nwm: asi bude najlepšie, keď sa zájdem spýtať k inému veterinárovi, ako píšeš.

Ďakujem všetkým veľmi pekne za rady :yes: :rose: Potom sa ozvem, ako sme dopadli, držte prsty, nech to nie je nič vážne :ua:
Ziva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Stratená dôvera

Poslaťod Bee House » Štv 03.01.2013 14:59

hlavne neukludnovat, ved sa nic nedeje :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Stratená dôvera

Poslaťod pigie » Štv 03.01.2013 15:00

Hlbkove cistenie usi sa vykonava len pod narkozou - aj nam uz bolo odporucene. Asi mal na mysli to... Pri hlbokych zapaloch by dokonca malo byt vykonane.
Uska presne ako pises treba ochytavat a odmenovat to, ze vobec jej s nimi manipulujes. Kludne prehanaj. Vsetko musi byt urobene rychlo a za odmenu. Bolo by to lahsie, keby ste si najprv prestudovali, ako na to ist a az potom riesili to kvapkanie. Kedze uz ma tolko kg, zacat treba od malinkateho stenata formou hry a odmeny. Potom zvladne osetrovanie aj jedna osoba - ja bezne cistim usi psovi, aj kvapkam a dokonca si ho nemusim ani drzat. Len teraz to budete mat zhorsene, lebo vy uz proste kvapkat musite, ci sa mu to paci alebo nie, takze urobit rychlo co treba, v klude ale nekompromisne, odmenit a spojit este s nejakou prijemnou cinnostou. Medzitym kedykolvek pocas dna sahat na usi a odmenovat. Snad sa vam to podari. Ale dlhodobo to isto prinesie vysledky, len treba tieto veci robit hlavne vtedy, ked su uska nebolestive, potom neskor psik strpi aj mensiu bolest a na to, ze ma zapal by ste tiez dosli skor, pretoze odteraz mu budes musiet uska pozerat pravidelne, kedze niektori psici su na to nachylni a zapal sa casto opakuje.
Mimochodom, ten ster bral?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stratená dôvera

Poslaťod Ziva » Štv 03.01.2013 15:44

Pigie - Nie, vzal si kus vaty na pinzetu, že jej tie uši vyčistí, raz obtrel a potom prehlásil, že má zápal ako sviňa, takže nás oboznámil so situáciou, ale už jej nečistil uši, ani nás neoboznamoval s nejakým sterom a rozborom. :nwm: Zajtra k nemu bezpodmienečne musím ísť, už mi aj tak dochádzajú kvapky. Takže čo mu mám presne povedať a na čo sa mám opýtať ? Nechcela by som na nič zabudnúť.
Ziva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Stratená dôvera

Poslaťod pigie » Štv 03.01.2013 15:50

Tak ja by som urcite chcela, aby spravil ster a minimalne sa nan kukol pod mikroskopom, ci su tam kvasinky alebo aj bakterie... Ak su tam aj bakterie, malo by sa to poslat na kultivaciu - kde by presne zistili, co za svinuchu tam ma, aby sa mohli dat kvapky, ktore na to zaberaju. Vacsina vetov funguje tak, ze toto davajte 3 dni a potom sa pridite ukazat. Ak su kvapky OK, zaberu a ked je to bez zmeny, vymeni ich za dalsie... Ale ja nesuhlasim s tymto postupom. Hlavne, ked v usiach ma pes vyslovene zahradku a celkovy zapal ustupi, ale nejaka bakteria je na dane ATB rezistentna, ty sa tesis, ze zapal je prec a ona len caka, kedy bude moct zase prepuknut, ak ATB, ktore spomaluju jej rast sa vysadia...
Ale ak jej vytrel raz ucho, nechapem, preco ho nevytrel poriadne a preco tam rovno nenakvapkal kvapky? :nwm: Naozaj divny vet... Povodne som si myslela, ze ste tam mali rodeo, zeby si to nenechala spravit bez uspania... Tak vam radsej povedal narkoza, alebo jej to urobte doma
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stratená dôvera

Poslaťod Ziva » Štv 03.01.2013 16:31

Ok, ďakujem za radu, hádam to zajtra nejak zvládneme :smile:
Ziva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8


Späť na Ostatné