Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod naja » Ned 27.12.2015 22:35

Tak nejaky samovrah... :lol:
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 22:36

wer, ja by som nevstúpila, ani keby tam bola čivava. :ha: ak by som nemusela.

Ale ten pes tam vonku nebol v tomto prípade, bol vo vnútri a vyštartoval po otvorení dverí za prítomnosti majiteľa!Teraz zbytočne riešiť ženu, lebo každému je jasné, že tam nemala chodiť, ale ona tam vošla omylom, čo bolo tu už niekoľkokrát povedané.

Ja sa opýtam, ak by ti išlo o život, utekala by si pred nejakým násilníkom, vošla by si do dvora, kde je napísané, že je tam pes, aj keď sa psov nebojíš? Lebo to je to isté, ako keď sa pýtaš, že kto by vstúpil na pozemok, ak by tam videl troch aziatov.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Ned 27.12.2015 22:38

wer píše:A teda este raz - keby boli za branou 3 stredoaziati - vleziete tam? Keby cokolvek? No ja by som isto hladala ine vychodisko.

Myslis ze Helena by vliezla aj ku psovi co by na nu spoza branky pustal hrozu? :smile:

Offtopic: tiez mi uz k hovawartovi liezol chlapik do zahrady, lebo on ma doma RR a psov sa neboji... nastastie sa mu to podarilo vysvetlit to skor nez psicok dospel a zacal strazit, teraz uz zvoni
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod naja » Ned 27.12.2015 22:39

Utekat pred nasilnikom alebo ku trom stredoaziatom = utekam pred nasilnikom(vacsia sanca na prezitie) :joint:
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Ned 27.12.2015 22:40

elfinka píše:Inak strazny pes pre mna plni funkciu jednak strasiaka, dvak zvonceka, a az v pripade nudze funkciu obrannu


jeste k tomuhle -psu strasaku a zvonku jsme meli doma haho - ale hlidace mozna - dva?
aspon kdyz by doslo na obranu -na dva bych si vsadila... na ty ostatni ani petnik.

ono to prislovi -pes co steka nekouse - neni uplne mimo :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Ned 27.12.2015 22:42

Tak myslim, ze nabuduce jej uz bude stacit tabulka...

A maira, nie, nevliezla by som tam, lebo by som presne cakala tych stredoaziatov. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 22:43

wer píše:Tak myslim, ze nabuduce jej uz bude stacit tabulka...

A maira, nie, nevliezla by som tam, lebo by som presne cakala tych stredoaziatov. :no:


to nebola skutočná otázka :ach: to bola reakcia na absurdnosť tvojej otázky v tomto prípade...

chudák zakladateľ témy, ten si to tu musel vypočuť, ak to ešte číta... :ha:
Naposledy upravil maira6 dňa Ned 27.12.2015 22:45, celkovo upravené 1
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod naja » Ned 27.12.2015 22:44

No ja mam respekt pred nejakymi psimi hovadami, mam sa proste rada a zas nie som decko, ale dospely clovek, co uz by mal mat nieco v tej hlave. Ale to je jedno, ci maly, ci velky, kazdy ma zuby(a macky aj pazury a su mrstne svine :lol: ).

Offtopic: Zaujimava debata
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Buchťa » Ned 27.12.2015 22:50

wer píše:Nonono. Konicka treba lepsie socializovat. :joint:


:jop: :haha: :haha: :haha:

Odpovídám všeobecně - pokuď bych chtěla, aby moji drobci byli strážní, budila bych v nich jejich geny = snažila se probudit (Bonča kříženec jihorus.ovčáka, Bru kříženec moskeváka a nebo kavkazáka, Arpi kříženec šarpeje - dědeček guglík vám najde povahu těchto plemen). Jenže to nechci, protože pak by byli, jak píše Wer - tři středoasiati za plotem (Wer, ne, nevešla bych tam). Mé psy zná dost lidí z DF a oni, jen ti, kteří je znají, mohou hodnotit, jací jsou. A psíčkař pochopí, jaký je rozdíl, pokuď vejde na pozemek někdo cizí s mým souhlasem a nebo bez mého souhlasu. Své psy jsem nikdy nevychovávala a ani nebudu vychovávat k tomu, aby byli útoční. Pro mě jsou to parťáci, které mohu vzít sebou kamkoliv, aniž bych měla strach, že by někomu ublížili.
A za padesát let života jsem ještě nikdy k nikomu nevlezla = na cizí pozemek.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Ned 27.12.2015 22:57

jeste posledni vec k tomuhle -pes -hlidac- tak jak to znam ja - ma u celeho toho hlidani chladnou hlavu - on neni nijak vytoceny nebo nadrazdeny - hecnuty.
driv jedna nez mysli - jen kdyz se akce semele moc rychle. jako treba to otevreni domovnich dveri...

ale nechce kousnout - neni to jeho prvni myslenka, zamer.
to vystartovani ma jen vse zastavit - dat mu cas k jine reakci ( vetsinou vyblokovani cloveka - kdyz ustoupi dozadu po tom vypadu) .
a neni to naucene -tohle mivaji hlidaci v sobe. tohle snad ani naucit nejde.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Ned 27.12.2015 23:12

Elis píše:psu strasaku a zvonku jsme meli doma haho - ale hlidace mozna - dva?
aspon kdyz by doslo na obranu -na dva bych si vsadila... na ty ostatni ani petnik.

No prave. Cloveka co sa neboji psov a ide na istotu, takeho by zastavilo malo psov. A ked este ma sancu naopak sundat cloveka nespravneho... Celkom nic moc nastrazny system, taky pes :heh:
Buchťa píše:Jen to tady pár dní čtu jak je to jednoduché, dělat soudce přes net :ua:
...
Dle mě, chyba ženy.

Podla mna, blba nahoda na oboch stranach. Akurat ja ako majitel psa sa snazim v podobnej situacii tej blej nahode predist.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Ned 27.12.2015 23:18

elfinka píše: A ked este ma sancu naopak sundat cloveka nespravneho... Celkom nic moc nastrazny system, taky pes :heh:


ted nechapu moc...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Ned 27.12.2015 23:21

Pohryzie napríklad pracovníka elektrární čo príde odcitat stav, alebo Helenu, alebo to decko s loptou...
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 23:26

nám poliši pri inštalácii nástražného systému vraveli, že žiadny pes útočníka alebo zlodeja nezastaví. Ak si niekto vyhliadne obeť, tak ten pes je len menšia prekážka, ktorú vie ľahko zdolať. Vraveli, že ak teda by sme chceli psa kvôli ochrane, tak to že lacnejšie je si zaobstarať kamery, nakoľko je to účinnejšie.
Zase ale, čím viac prekážok (pes, kamery, atď), tým skôr to odradí takých tých obyčajných zlodejov. :no:

Neviem, či to mala Elfinka na mysli, to len k tvojej otázke Elis...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Ned 27.12.2015 23:34

elfinka píše:Pohryzie napríklad pracovníka elektrární čo príde odcitat stav, alebo Helenu, alebo to decko s loptou...


porad nechapu. Helenu vynechavam :joint: o blbosti uz se tu diskutovalo dost...

a pracovnik elektrarny ? co ma co v dome delat ?- porad je zvonek na plote :nwm:
dite s micem - to je oblibene klise. 180cm vysoky plot mam pocit je to, co to resi ze zakona, ne?
no proste - u nas nikdy pres plot cizi dite bez dovoleni nelezlo. zavolalo, zavonilo -ale nelezlo :nwm:
a deti tu obecne byvalo hafo... i pred skolou, na ulici, u rybnika. pes si hral s nimi... zadny asocial to nebyl.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné