Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 15:02

veď ja im poviem ak sa stretneme,že ak sa to ešte stane volám políciou..dík za radu lusy..máš to u mňa :ahoj:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod mika » Str 23.01.2008 16:36

Najlepsie je mat svedkov. Mozes im predlozit ucet od veterinara-aj keby to bolo len 50 korun za dezinfekciu. Mozes po nich pozadovat preukaz psa, ci je ockovany proti besnote (ale samozrejme mozu odmietnut ti ho ukazat), ale je to povinne ockovanie, takze ak by si sla na policiu alebo za starostom, tak z toho moze mat opletacky-este horsie by to bolo ak by pokusal teba a nebol by ockovany, ale to by si musela chodit na injekcie.
Takze mne napadnut Dina iny pes, tak sa ohanam vyhlaskou (musi byt na voditku alebo s kosikom), policiou, uctom od veterinara, a tym ockovanim.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 17:49

Mika a keby si svedkov nemala?? :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Bibiana » Str 23.01.2008 18:55

Ulfheiðr píše:K tomu psiemu rasizmu.
je jeden zásadný obrovksý a priepastný rozdiel medzi ziapajúcim jorkom a ziapajúcou argentínou, ak mám byť osobná (u nás sú dve argentíny a obe musia byť nonstop na vodítku, pretože útočia na všetko čo sa pohne. Presne viem, kde sa práve venčia, lebo odtiaľ sa ozýva neprestajný rev, ale tak isto viem lokalizovať yorky, jazvečíky, či westy...). Takže keď si mám vybrať, či budem zvešiavať z môjho psa yorka, alebo toho druhého, tak si vyberiem radšej yorka. Toto je princíp celého "psieho rasizmu".
Samozrejme, že oba neziapu svojou vinou, ale vinou prístupu ich pánečkov. Zhodou okolností sú si veľmi podobný. Jak psy tak ludia.

Ale späť k téme. čo teraz? Nič. Bohom žiaľ. :nwm: také sú zákony. Tie neriešia bitku dvoch psov.


Vieš čo.. Ja ako majiteľ "väčšieho bojového plemena" by som bola isto radšej keby keď tak nás napadol veľký pes. Môj by v rámci obrany yorka rozkúsal (a ja by som mu v tom ne(za)bránila), a na vine by bol môj pes aj keby som mala svedkov 300, pretože JA mám veľkého zlého agresívneho psa.. Keby sa pobili seberovní, tak zle by sme z toho nevyšli.. A to nehovorím teoreticky, mala som možnosť byť do podobného problému zamiešaná.. :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 23.01.2008 22:02

Bibiana, ano ja viem, ako to je.
Len som chcela povedať, na základe čoho vzniká tento názor, pretože väčšina ludí má malých, alebo stredných psov.
Mimochodom, toho yorka, by si mohla zdrapiť za pačesy aj ty, namiesto toho aby si mu ne(za)bránila ho rozkúsať, nie?

Mysím si, že by mala panovať väčšia tolerancia a porozumenie medzi majiteľmi psov rôznej veľkosti.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod mika » Str 23.01.2008 22:21

Lenka.Buddy píše:Mika a keby si svedkov nemala?? :ua:


Bez svedkov je to sice blbe, ale na postrasenie staci doniest im ten ucet od vet.(aj na tych 50 korun), spomenut vyhlasku, spytat sa na ockovanie a ze je povinne a ze na nich posles policiu, ak nie je. A ze zavolas policiu, ak este raz tvojho psa napadne alebo ak ho uvidis bez voditka a bez kosika. A pokial chodis cez ich ulicu castejsie, tak radsej s kamaradkou.
Ano policia s tym bez svedkov asi nic moc nespravi, obavam sa, ze ani s tym ockovanim nemozu nic robit-nejaka pokuta, ak by ho nemal asi nehrozi, ale na postrasenie by to mohlo stacit. Mozno ich to donuti si ho strazit. :nwm:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Bibiana » Str 23.01.2008 22:28

Ulfheiðr píše:Bibiana, ano ja viem, ako to je.
Len som chcela povedať, na základe čoho vzniká tento názor, pretože väčšina ludí má malých, alebo stredných psov.
Mimochodom, toho yorka, by si mohla zdrapiť za pačesy aj ty, namiesto toho aby si mu ne(za)bránila ho rozkúsať, nie?

Mysím si, že by mala panovať väčšia tolerancia a porozumenie medzi majiteľmi psov rôznej veľkosti.


No tak vzhľadom nato, že viem ako to chodí, ak by sa taký york odvážlivec s nepreafektovanou majiteľkou našiel, tak by som sa samozrejme nepozerala nato ako ho môj drhne a nenechala ich vyriešiť si to prirodzene, po svojom, pretože by mi bolo viacmenej jasné ako by dopadol po tomto akcidente môj.. :ahoj:

A žial áno, táto tolerancia chýba veľmi aj mne :hmm:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod yetti » Štv 24.01.2008 6:07

Ulfheiðr píše:Bibiana, ano ja viem, ako to je.

Mimochodom, toho yorka, by si mohla zdrapiť za pačesy aj ty, namiesto toho aby si mu ne(za)bránila ho rozkúsať, nie?

... akonahle siahnem na cudzieho psa, je to len dalsi impulz pre mojho psa aby mi pomohol. Vidi co robim ja, a nabuduce to urobi sam.... bez toho aby som mu nieco prikazal. Inteligentnejsi psy, umyselne nepisem plemena psov aby to nevyznelo rasisticky, radi pomahaju, urcite mate s tym svoje skusenosti. Napr. nosil som drevo do chaty ke peci na kurenie, samozrejme za pozornej asistencie mojich stvornohych spolubyvajucich, a to ste mali vidiet tu drevaren po celom dvore :ha: :ha: :ha: lebo to ze videli ze to nosim to si zapamatali, ale kam to davam to uz nestihli vysledovat... A vo tom to je... nerobme pred psom to, co nechceme aby robil v buducnosti on.... :no:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod yetti » Štv 24.01.2008 6:08

:jop:
Naposledy upravil yetti dňa Štv 24.01.2008 6:29, celkovo upravené 1
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 24.01.2008 6:25

Mika účet nemáme..boli sme zadara :hi: ale tak predložím im účet v sobotu z tej operácie a to budú oči otvárať :yes:
no ja chodím cez ich ulicu dosť často..a preto by som uvítala,aby s tým starostka ničo robila a psy tam už viac nebehali
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Bibiana » Štv 24.01.2008 7:39

yetti píše:...Inteligentnejsi psy, umyselne nepisem plemena psov aby to nevyznelo rasisticky..

Yetti nedráždi :ha:

A LENKA :oo: Aká operácia????? Neviem asi som to nejako prebehla a nezaregistrovala, ale čo sa také stalo, že operácia??? :oo:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 24.01.2008 8:43

yetti píše:
Ulfheiðr píše:Bibiana, ano ja viem, ako to je.

Mimochodom, toho yorka, by si mohla zdrapiť za pačesy aj ty, namiesto toho aby si mu ne(za)bránila ho rozkúsať, nie?

... akonahle siahnem na cudzieho psa, je to len dalsi impulz pre mojho psa aby mi pomohol. Vidi co robim ja, a nabuduce to urobi sam.... bez toho aby som mu nieco prikazal. Inteligentnejsi psy, umyselne nepisem plemena psov aby to nevyznelo rasisticky, radi pomahaju, urcite mate s tym svoje skusenosti. Napr. nosil som drevo do chaty ke peci na kurenie, samozrejme za pozornej asistencie mojich stvornohych spolubyvajucich, a to ste mali vidiet tu drevaren po celom dvore :ha: :ha: :ha: lebo to ze videli ze to nosim to si zapamatali, ale kam to davam to uz nestihli vysledovat... A vo tom to je... nerobme pred psom to, co nechceme aby robil v buducnosti on.... :no:


ja len obranu svorky nezverujem psovy, lebo do budúcna by si skutočne mohol robiť čo sa mu zapáči, resp. ani sa mu to páčiť nemusí, ale niekto to robiť musí a keď to nebudem ja, bude to pes. Čo je prúserovejšia varianta? Obranu seba a psov máme v rukách my ludia-vedúci skupiny. Ale to je vec názoru a situácií, ktoré zažívame.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod yetti » Štv 24.01.2008 8:50

Ulfheiðr píše:
yetti píše:
Ulfheiðr píše:Bibiana, ano ja viem, ako to je.

Mimochodom, toho yorka, by si mohla zdrapiť za pačesy aj ty, namiesto toho aby si mu ne(za)bránila ho rozkúsať, nie?

... akonahle siahnem na cudzieho psa, je to len dalsi impulz pre mojho psa aby mi pomohol. Vidi co robim ja, a nabuduce to urobi sam.... bez toho aby som mu nieco prikazal. Inteligentnejsi psy, umyselne nepisem plemena psov aby to nevyznelo rasisticky, radi pomahaju, urcite mate s tym svoje skusenosti. Napr. nosil som drevo do chaty ke peci na kurenie, samozrejme za pozornej asistencie mojich stvornohych spolubyvajucich, a to ste mali vidiet tu drevaren po celom dvore :ha: :ha: :ha: lebo to ze videli ze to nosim to si zapamatali, ale kam to davam to uz nestihli vysledovat... A vo tom to je... nerobme pred psom to, co nechceme aby robil v buducnosti on.... :no:


ja len obranu svorky nezverujem psovy, lebo do budúcna by si skutočne mohol robiť čo sa mu zapáči, resp. ani sa mu to páčiť nemusí, ale niekto to robiť musí a keď to nebudem ja, bude to pes. Čo je prúserovejšia varianta? Obranu seba a psov máme v rukách my ludia-vedúci skupiny. Ale to je vec názoru a situácií, ktoré zažívame.


... vzdy sa ssnazim situaciu predvidat a predchadzat pruseru. To znamena vidim panicku / panicka/ s neuviazanym coklom, tak tam nejdem. A ked uz hori, potom je uz neskoro. Je pravda ze ani ja si psikov okusovat nenecham, ale pri povele, ktory dam mojmu psovi, sa na pripadneho zaskodnika ani nepozrie. A situaciu riesim po svojom.... prinajhorsom dalekym odkopom mimo zorny uhol mojich psov.... rozhodne nie rukami. RUKy su na chvalenie psov, nie na trestanie... :lol: :lol: :lol: :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 24.01.2008 8:52

Ja nikoho rukami netrestám. Len nás bránim.
Iste, ani ja neleziem tam kde vidím z kilometra prúser, ale sú situácie, kedy stretu nezabrániš.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Fraga » Štv 24.01.2008 12:23

Inak Yetti fakt by som chcela vidieť ten odkop keby ta napadla argentína (resp. plemeno, ktoré vzrastom a váhou odlišné od jorka) to by bol krásny výkon :vykricnik:
Bib ma pravdu... ja som tiež na veľké psy, ale nevidím hrozbu, ked šteka jork ako ked šteká NO a veru inak potom staviam aj obranu... psov si isto dokúsať nenechám a seba tiež nie...
Myslim, že Tatiana mala opodstatnenie v tom čo spravila ked brala psy na ruky, hlavne ak tam boli deti, decko chce pomoct psovi a nevieš ako psisko mu visí na krku...(sama som sa ocitla v bitke ked som bola špunt, neumyselne ma sekla naša suka, ked chcela cvaknut inú a krvi ako na jatkach a ja som si to uvedomila az po 15 min. a leteli sme na pohotovost... viem si predstaviť mojich špuntov, keby som ich nechala na zemi je po nich. Dvihnem do výšky a už mám dôvod pes zautočil na mna nezáujem ze išiel po mojich psoch...a potom už ma smolu...ako som napísala inde mna tak napadol pri jazere pit resp. moje psy...a bola som s tatom vela nechybalo a dostal by pažbou,a lebo pästou medzi oči...keby som ich nedala nad hlavu tak ich zakusne cvakal jedna radosť..potom dobehol majiteľ červeny ako paprika a funel čo ledva utekal, ale nejaké sorry ....čakam dodnes, asi tak...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné