Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod hruska » Ned 27.12.2015 18:55

ved nech si kazdy zadovazuje co chce, len budem rada, ak ma pes nezozere, lebo sa pozrem zle - resp on si to vyhodonoti ako zly pohlad :heh: alebo aby sme boli v teme, zaklopem na ine dvere :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Ned 27.12.2015 19:06

Maira, aj ja sa bavim. Ja hovorim stale to iste - kedze si asi nechapava, tak ti vysvetlim. Je to rovnaka situacia - ci ma ohrozuje pes, ci clovek. :no: Nevidim v tom rozdiel, takze neviem, na com sa bavis ty. :heh: Mam rada svoj osobny priestor.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 19:08

wer píše:Maira, aj ja sa bavim. Ja hovorim stale to iste - kedze si asi nechapava, tak ti vysvetlim. Je to rovnaka situacia - ci ma ohrozuje pes, ci clovek. :no: Nevidim v tom rozdiel, takze neviem, na com sa bavis ty. :heh: Mam rada svoj osobny priestor.


tak sa bavíme obe, to je fajn... :no:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Ned 27.12.2015 19:27

wer píše:Elfinka, ale na tej zahrade bola, presla cez nu bez pozvania! Vnikla na cudzi pozemok. Nezvonila na branku.

Jak bez pozvania, vsak isla k niekomu inemu, k tomu asi pozvana bola, a az do momentu kedy jej otvoril neznamy clovek (a pokusal ju pes) asi zila v tom, ze je na spravnom mieste kam bola pozvana. Teda to je jedno z moznych vysvetleni jej chovania, z mojich skusenosti celkom pravdepodobne.

Ked nechcem aby mi ktokolvek liezol do zahrady, tak branku zamykam, ked chcem aby mi tam mohol vliezt sused, tak mu dam kluc od branky. Aspon sa tym vyhnem aj roznym podomovym predajcom, odpocitavacom elektriny ktori vlezu na zahradu aj k psovi ktoreho vidia a pod.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod pigie » Ned 27.12.2015 19:33

elfinka píše:Ked nechcem aby mi ktokolvek liezol do zahrady, tak branku zamykam

Presne toto som pisala hned na zaciatku. A este k tomu, ked mam psa, co nema problem si kusnut :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Ned 27.12.2015 20:10

elfinka píše: Ked nechcem aby mi ktokolvek liezol do zahrady, tak branku zamykam, ked chcem aby mi tam mohol vliezt sused, tak mu dam kluc od branky.


kdyz vy zijete v tak bajecnem cernobilem svete :no:

Offtopic: napr. par let jsem zila sama na statku na konci vesnice - ani neslo mit porad vse zamceno :pac: on tam byl trosku frmol...
a pes, co se sam rozhodoval - tady byl k nezaplaceni. a nikdy by me nenanapadlo ho "prevychovavat" :nwm:
hlidaci pes proste ...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6396
Bydlisko: Praha

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Ned 27.12.2015 20:15

Elis, a keď tam bol frmol, napádal ti ľudí, čo prišli? Či ako si to vysvetliť. Také správanie, ako bolo popísané v úvodnom príspevku, tak ako sa to stalo, to by si akceptovala ako správny zásah psa?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Ned 27.12.2015 20:36

Ale strazny pes ma byt nekompromisny a nepodplatitelny. Nema rozlisovat - toto je dobry ujo, chodi do kostola, toto je zly ujo, bije zenu...
Chybu isto neurobil pes. Ale za 1. zenska a za 2. otec.



Inak by som chcela vidiet, ci by niekto vliezol do dvora k 3 stredoaziatom... To asi zdravy rozum uz nepusti.
Naposledy upravil wer dňa Ned 27.12.2015 20:41, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Ned 27.12.2015 20:41

Elis ešte nestihla reagovať, tak sa aj teba opýtam, wer, podľa teba bola situácia tak ako sa stala v poriadku? Teda, že po otvorení dverí je človek napadnutý?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Ned 27.12.2015 20:42

Som to este doplnila, ale zopakujem. Pes chybu neurobil. Chybu urobila v prvom rade zenska a potom otec.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod naja » Ned 27.12.2015 20:45

wer píše: Bol respekt a ucta voci psom. Uz nie je.

:jop:
Mne staci, ako maju cudzi dospeli ludia potrebu sa naklanat nad mojim psom(vyzera milo) a nununu na nu, pritom ich ostekava a tie iebliny sa nad tym este smeju. Zial moj kamenny vyraz a nie prilis prijemny ton nepomaha :ach: . treba mi este druheho hnusne vyzerajuceho psa, snad by uz potom dali pokoj.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Ned 27.12.2015 21:25

Lindchen píše:Elis, a keď tam bol frmol, napádal ti ľudí, čo prišli? Či ako si to vysvetliť. Také správanie, ako bolo popísané v úvodnom príspevku, tak ako sa to stalo, to by si akceptovala ako správny zásah psa?


ne, nenapadal - zastavil je jinak :-)
nikdy nikoho nekousnul. svym zpusobem - byl zabezpeceny.
ale i tim, ze okoli respektovalo hlidaciho psa a neprekvapovali ho :yes:
on soused co jde a z dalky zdravi - to nikdy nebyl duvod na nejakou neprimerenou akci ze strany psa.

ta reakce z domu -ze otevru a stoji tam neocekavany cizi clovek - a pes vystartuje a kousne - k tomu sice nikdy nedoslo.
ale dokazu si to predstavit...stacilo by, ze jsem se lekla ja.

vystartovat pri neocekavane situaci - jako treba ze navsteva zacala otevirat dvere od domu bez pozvani - to byla reakce od psa i z hlubokeho spanku, ale jsem stihla bud kriknout - nebo dotycny zavrit.

proste normalni navsteva ceka u branky anebo uz ze dvora vola ze jde - a neprekvapuje psa.
pak je to bezpecne pro vsechny :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6396
Bydlisko: Praha

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Ned 27.12.2015 21:37

Elis píše:ta reakce z domu -ze otevru a stoji tam neocekavany cizi clovek - a pes vystartuje a kousne - k tomu sice nikdy nedoslo.
ale dokazu si to predstavit...stacilo by, ze jsem se lekla ja.


Súhlasím s tým, že otec, ktorý otvoril dvere, mohol byť prekvapený, niekto má reakciu aj výraznejšiu, takže pes mohol mať pocit, že toto už je tá situácia, kedy treba zakročiť. Ale pre mňa je to stále na hranici akceptovateľnosti - pokiaľ prekvapenie takto podráždi psa..., prejde cez majiteľa a pohryzie, no neviem.
Otec zjavne reakciu nečakal, nebol na ňu pripravený a stáva sa zodpovedným za to, čo sa stalo. Teda v rovine toho, kto mohol v danej situácii zabrániť stretu so susedou. Psy na súde nesúdime, že, tak o psovi asi zbytočne hovoriť, že mal/nemal z hľadiska práva. Každopádne omyl alebo nevedomosť (senilita? nejaká porucha?) je malé previnenie voči pohryznutiu psom :ua: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Ned 27.12.2015 21:47

Lindchen píše: Ale pre mňa je to stále na hranici akceptovateľnosti - pokiaľ prekvapenie takto podráždi psa..., prejde cez majiteľa a pohryzie, no neviem.


mozna to trosku beres porad jako dvere bytu.
ale pes z baraku miva docela dobre rozdelene hranice co a jak se hlida.
jinak se hlida zahrada a vybehy, jinak dvur a jinak dum -dvere od domu. to uz je velky zasah do osobniho prostoru. :yes:
a uz jen to, ze se v tehle dverich objevi cizi clovek - se bere uplne jinak nez je vyskyt cloveka za brankou.

psi z panelaku tohle neznaji - respektive -jsou uceni aby to primo ignorovaly -nejaky pohyb za dvermi bytu.
ale tady je to jinak -me holky hlasi pohyb po zahrade i kdyz jsou v baraku.
a kdyz jim nekdo projde az dovnitr - bez povsimnuti - taky vystartuji i kdyz -asi i bohuzel -tyhle dve vystaruji, aby navstevu umazlili...
ale je to jine, nez kdyz o navsteve vedi predem.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6396
Bydlisko: Praha

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Ned 27.12.2015 21:51

Elis píše:mozna to trosku beres porad jako dvere bytu.
ale pes z baraku miva docela dobre rozdelene hranice co a jak se hlida.


Áno, je to možné, že ma toto ovplyvňuje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné