Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Ulfheiðr » Str 16.04.2008 9:29

Myslím, že na takéto prípady je naozaj vhodné si obstarať slzák, alebo paralyzér. Je lepšie, ak zaberie to, že sa medzi psov postavím, ale ak by došlo k podobnému prípadu, ako tu bol popísaný, tak budem paralyzovať o dušu a prdím a všetky psie komunikačné kanály.
V týchto prípadoch je naozaj najnebezpečnejšie to, že tie psy vôbec nemajú šajn o nejakých hierarchických záležitostiach, ani nič podobné. Tak ako povedala Darley, nikdy neboli vonku. Preto tieto psi prestávajú byť psami, ale sú len zmagorené klbko nervou, bohužiaľ veľmi veľmi nebezpečné.
Takže navrhujem brániť sa všetkými dostupnými prostriedkami, pretože v tej chvíli je najdôležitejší život váš a vášho psa až potom môžeme myslieť na to, čo je s protivníkom a či ma niekto bude za to, že pri mojej sebaobrane ten pes nebodaj príde o život, vláčiť po súdoch.
Jedna návšteva v army-shope a môžem pokojne brázdiť naše lesy.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod mmseltie » Str 16.04.2008 9:33

Máš pravdu. Mať u seba onehdá paralyzér, tiež ma nemusel mesiac bolieť priehlavok z obranných manévrov. :heh:
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Bruty » Str 16.04.2008 10:15

Co sa tyka nahubku,ked ho ma Bleck tak ho psy napadaju.Akonahle ho dam dole ziaden problem...Neviem,ci tie psy vycitia,ze ked ma nahubok tak je viac zranitelnejsi...
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Silwuska » Str 16.04.2008 10:16

Nie...nevidia signaly ktore im tvoj pes nazdacuje :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Bruty » Str 16.04.2008 10:18

Aha dikes a co teraz.Bez nahubku ludia somru,policajti takisto,ze je nutne, aby mal nahubok a ked ma nahubok tak mi ho napadaju ini psy.
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Silwuska » Str 16.04.2008 10:26

Ako stava sa ti to pravidelne?? Ved ked nemaju ani tie ostatne psi kosiky tak ho nedavaj ani tvojmu...ci ako to myslis?? pri beznom venceni?
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Ivanka.P » Str 16.04.2008 10:38

Na náhubok mám ja velmi zásadový názor. Bavím sa ale o velkosti a sile psa. Taký bígl by bol fakt smiešny a hlavne v nevýhode pri iných psoch.

Ja zase viem, že môj pes je velký a silný a preto chcem, aby bola v nevýhode. Nemám pocit, že by sa ku nej psi chovali inak. Teda akurát malinký psíci sa toho náhubku boja a boja sa nechať oňuchať ale to je logické. Jeden malý jazvečík sa s ňou hrá u nich na dvore ak nemá náhubok ak sme na ulici s náhubkom, tak uhýba.

Bruty neviem akého máš psa ale ak je velký tak radšej ty dohováraj ostaným, aby náhubok nosili. Lebo ako hovoríš, policajti za to tiež robia problémy.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Bruty » Str 16.04.2008 13:16

Mam Zlateho retrivera stredne velkeho...Minule si tak ideme ja s Bleckom a zrazu pri nas NO.Hned ako videl,ze ma nahubok a je na vodzke tak si dobehol a uz si to skakal do Blecka.Ten nemohol nic robit,lebo mal nahubok.Tak kricim na majitela,nech si ho zavola spat k sebe,lebo skace do mojho psa a on,ze on mu nic neurobi,lebo on sa iba tak hraje...Po paru minutach sme ich uz museli oddelovat od seba,pretoze moj nejako sikovne strhol ten nahubok a nenechal si to pacit.A este sa majitel toho psa na mna ohradil,ze co to mam za psa,ze utoci..
No nepridr :censored: bali by ste mu?


Nemam nic proti nahubkom,ale pokial budu napadat mojho psa,ktory nosi nahubok ODMIETAM,ABY HO NOSIL AJ ON....
Naposledy upravil Bruty dňa Str 16.04.2008 13:20, celkovo upravené 1
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Silwuska » Str 16.04.2008 13:20

No jedine mi pripada ako moznost dat ho dole psovi ked je pri vas nejaky druhy pes. :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Bruty » Str 16.04.2008 13:21

A to mu budem davat dole a potom nasadzovat kosik kazdych 5 minut :ha: :lol:
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Silwuska » Str 16.04.2008 13:31

Ja tomu nemrozumim...tak co?? vydes z domu a na kazdom kroku je pusteny pes?? ci chodite vencit niekde s partiou psacou a je tam viac psov?? ci ako?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Bruty » Str 16.04.2008 13:33

Idem s nim na prechadzku cez sidlisko a kade tade pusteny pes,nic nepochopitelne,nie?
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Amaguk » Str 16.04.2008 13:38

u niektorych psov je zrejme nosenie nahubku opodstatnene - ale ja ho mojmu davam len naozaj vo vynimocnych a predpismi vynutenych pripadoch - napr. MHD., inac nevidim dovod, aby ho nosil.
Nahubok je taka "dvojsecna zbran", doslova (napr. mozne zranenie sposobene nahubkom) ale aj z hladiska psej komunikacie - napr. jeden zo zaujimavych nazorov tu: http://www.vyzla.com/stavac.php?pes=2005112801
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Ulfheiðr » Str 16.04.2008 13:39

Tak to počujem prvý raz, že by niekto pindal na to, že GR nemá náhubok. kde bývaš? Musí to tam byť dosť brutálne, lebo stále len píšeš, aký sú tam nahowby susedia, ako musíš mať na goldenovy koš... Nerýpem, len mám s tvojich príspevkov taký dojem.
Bývam v BA a teda ani na jednom sídlisku bežne nevidávam plemená ako retriever s košom na ústach.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Bruty » Str 16.04.2008 13:41

@Amaguk
:jop: za odkaz
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné