Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod pigie » Pon 28.12.2015 0:08

Z vlastnej skusenosti, dieta najprv skusi tu branku, nez preleze plot a ta furt hovorim, bola otvorena. Chyba! Jedina chyba, co sa tu stala... Je uplne jedno ci pes zautocil alebo nie :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod janajka » Pon 28.12.2015 23:46

Neviem ako to maju v anglii ale tam napr. ak maju dvorcek vpredu nemozu mat strazneho psa. Lebo oni maju na dverach dieru. Letter box a tam pchas postu.



Elis, ty to stale beries z pohladu psa. Ale z pohladu zakona to tak nie je. Poznam pripad ked si isty pan "oznacil" svoje drevo na kurenie, a po kradezi dreva z jeho dvora dotycnemu vybuchla pec. A zle mal z toho ten okradnuty.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Efa » Uto 29.12.2015 7:26

janajka píše:Elis, ty to stale beries z pohladu psa. Ale z pohladu zakona to tak nie je. Poznam pripad ked si isty pan "oznacil" svoje drevo na kurenie, a po kradezi dreva z jeho dvora dotycnemu vybuchla pec. A zle mal z toho ten okradnuty.

... vivat absurdistan, ktorý stráži vždy len tých nesprávnych .... :prd:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod pigie » Uto 29.12.2015 7:45

V tomto pripade nevinnych... To bol proste nezabezpeceny pes... Ak by niekto preliezol plot, uz hoc aj pre tu loptu, tak OK, beriem, absurdistan... To uz mohol ist rovno kradnut, ale takto si stojim za tym, ze mala byt branka zamknuta pri takom psovi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Efa » Uto 29.12.2015 8:31

pigie absurdistan bola moja reakcia len na ten citát od Janajky o kradnutom dreve - preto som to dala aj boldom ... k pôvodnému je môj názor, že chyba sa stala na oboch stranách ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Uto 29.12.2015 9:01

Elis píše:porad nechapu. Helenu vynechavam :joint: o blbosti uz se tu diskutovalo dost...

a pracovnik elektrarny ? co ma co v dome delat ?- porad je zvonek na plote :nwm:
dite s micem - to je oblibene klise. 180cm vysoky plot mam pocit je to, co to resi ze zakona, ne?
no proste - u nas nikdy pres plot cizi dite bez dovoleni nelezlo. zavolalo, zavonilo -ale nelezlo :nwm:

Stale sa bavime o pripade ze je odomknuta branka, takze nikto nic nemusi preliezat. Pracovnik elektrarni - uz som postrehla viacero ludi sa stazovat ze niekto prisiel odcitavat stav energii a vliezol im do dvora neohlaseny ku psovi.
Decko - klise? Ak tvoj dvor nepoznaju ani tvojho psa, viem si predstavit ze tam kludne vlezu. My sme napriklad liezli ako decka ku konom (znamym) aj napriek zakazu...

Ze tam nikto z vymenovanych nema co robit? Ano, to je pravda, ale to ze nevie odhadnut situaciu este neznamena ze ho treba fyzicky eliminovat. Ludi ktori lezu do dvora je hafo, to ze vy osobne to nerobite neznamena ze neexistuju, a ked sa to stane ma problem najma majitel psa, na SK mozno oznacenie nebezpecny pes, poskodeny moze chciet nahradu skody, a ked je to k tomu blbec s kontaktami, uz som pocula aj o pripade ze psa museli utratit, pes len normalne strazil svoj dvor...
Za to mi je teda slaba utecha pocit ze "ja som mal pravdu a on je debil co nepozna psy"
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Uto 29.12.2015 9:57

elfinka píše: Ludi ktori lezu do dvora je hafo,


ty -ja asi ziju v jinem svete. a vzdavam to :lol:
ale ne, nikdo mi neleze do dvora a nikdy nelezl :nwm:
a to nemame ani zadne cedule nikde -ze pozor pes...

i deti to vedi - a ty by třeba nenapadlo k nam vlezt - i kdyz u nas spis proto, aby jim pes neutekl.
nic z tech nahod co popisuješ se proste nikdy nestali u nas :nwm: :nwm:

k zamcene brance - ano, když je pes na zahrade - ma byt zamcena, aby se nestala ta "nahoda".
ale když je pes v kotci nebo v dome ? - je to to druhé jisteni.

Offtopic: ten priklad o tom dreve -fakt -absurdistan... :pac: :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod AndreaT » Uto 29.12.2015 12:24

elfinka píše:
Elis píše: Ludi ktori lezu do dvora je hafo

Tak potom nech sa taki ludia nedivia. Tiez vidim chybu na strane tetuly, ktora vosla na cudzi pozemok. A je uplne jedno, ci sa pomylila, alebo nie. Mna by nenapadlo vojst na cudzi pozemok ani kebyze tam pes nie je. Aj krstnej ked idem stojim pred branou a crnknem jej mobilom a to ani psa nema a chodim tam casto.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Uto 29.12.2015 12:32

Vsak to je neslusne, aj na dvere sa klope... Co ak budu domaci na svojej zahrade na nahaca, alebo si budu uzivat zrovna? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod janajka » Uto 29.12.2015 19:28

AndreaT - ono ta tetula sa tomu mozno ani nedivila. Vsak ona to hadam aj nechala tak, lebo sak asi uznala, ze urobila chybu. O.i. pes na dvore nebol - vobec nevieme ako bol ten dom voci dvoru postaveny. Mozno aj videla, ze pes na dvore nie je a nemal ani odkial pribehnut. Tak vosla. No a zaklopala na dvere. Psa nechajme psom teraz, on zato nemoze ale ten pan co otvoril. Ked mam otvorenu branku, niekto zvoni, viem ze moj pes je schopny pokusat, nech by to aj bol sused, nepustim ho pred seba, najprv sa predsvedcim ja. Ale to uz nato nech kazdy pride sam asi.

Inak, je nebezpecne aj zvonit niekomu cudziemu, lebo vsak otvorit ti moze nielen clovek so psom ale aj napr. vyzlecena starenka. :prd:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod ariel » Pia 01.01.2016 12:15

No, ja neviem, ale kamoskina NO odchytila na ich zahrade zlodeja, pokusala mu paprču a este mu museli bolestne vyplacat za neprimeranu obranu, aj uslu mzdu :ach: som zirala ako puk
Naposledy upravil ariel dňa Pia 01.01.2016 14:07, celkovo upravené 1
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod moschino » Pia 01.01.2016 12:24

To uz co je :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Pia 01.01.2016 13:19

moschino píše:To uz co je :prd:

Offtopic: V ČR prebiehal dlhotrvajúci spor, kde musela žena platiť vrahovi svojho manžela 65 tis. korún. Potom sa to riešilo a súd udelil výnimku, takže platiť nakoniec nemusela. Ale situácia neskutočná :oo: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod ariel » Pia 01.01.2016 14:17

moschino píše:To uz co je :prd:


Najlepsie na tom je, ze on preliezol plot a este aj ukradnute veci u neho nasli, co im z auta veci stihol potiahnut. A teda podstata je v tom, ze skor ako na niekoho pustim psa, musim zistit, ze ci on je vobec ozbrojeny...aby to bola primerana obrana :pac: len ako to psom na zahrade vysvetlit, to uz netusim :ach:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Sunny » Pon 04.01.2016 15:00

Mne teraz cez sviatky vliezli rodičia len tak do dvora - a ja v dome priateľovho psa, ktorý teda stráži riadne a mojich rodičov ešte moc nepozná... Našťastie som ich zbadala cez okno, inak by vliezli bez klopania rovno do baráku a bol by prúser. A keď som ich zdžubala že sa mali ozvať, však tam mám psa, tak tiež tata spustil niečo o nevychovanom psovi :ach: Som mu hneď vysvetlila, že vychovaný je, lebo keď som mu rodičov priviedla ja, tak zalahol na gauč a neriešil, ale že keby som tam nebola tak zakročí a je to presne to, čo sa od neho čaká. Rodičom to proste vôbec nedocvaklo, že by pes mohol aj strážiť :ach:
A na ftipnejšie - malý 6 kilový teriér sa ma rozhodol brániť, keď sme sa s chlapom "bili" a ja som moc zjačala - blbka Gilina normálne vyletela a cvakla ho do nohy :pac: :heh: Si musím dávať pozor a vždy je povedať, že je to ok a nemusí nič riešiť :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné