Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Renata » Ned 27.12.2015 20:54

Elfinka rehoc sa kolko chces, ja stale reagujem na to, ze ta zena vstupila na pozemok LEBO ONA SA PSOV NEBOJI. Fakt rozumna zena, uz som o takych pocula, a aj citala niekolkokrat.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Ned 27.12.2015 21:01

Lindchen píše: Áno, je to možné, že ma toto ovplyvňuje.


kdyz o tom ted premyslim -tak me by se taky nelibilo, kdybych stala v brance a pes pres me presel a kousnul.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Ned 27.12.2015 21:08

Jj, presne. Veruze to je rozdiel. :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Ned 27.12.2015 21:44

Elis píše:
elfinka píše: Ked nechcem aby mi ktokolvek liezol do zahrady, tak branku zamykam, ked chcem aby mi tam mohol vliezt sused, tak mu dam kluc od branky.

kdyz vy zijete v tak bajecnem cernobilem svete :no:
Offtopic: napr. par let jsem zila sama na statku na konci vesnice - ani neslo mit porad vse zamceno :pac: on tam byl trosku frmol...

a pes, co se sam rozhodoval - tady byl k nezaplaceni. a nikdy by me nenanapadlo ho "prevychovavat" :nwm:
hlidaci pes proste ...

A keby ti pes pohryzol nahodneho okoloiduceho, postara... tak by si od neho pytala preplatenie veterinarneho potvrdenia? :smile:
Za mna je OK mat takeho psa, co sa stalo bola nestastna nahoda, zhruba rovnakym dielom zavinena obomi stranami, ale veruze by som si ja osobne napr v strede dediny nelajzla mat takeho psa na nezabezpecenom pozemku (cize takom na ktory sa moze niekto dostat omylom)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Ned 27.12.2015 22:01

elfinka píše:cize takom na ktory sa moze niekto dostat omylom


ignorace tabulek neni omyl :nwm:

ani to, ze psa znas a majiteli to nevadi a proto jdes dal -- v tomhle pripadu neplatilo :no: -kdybys znala psa i barak -nespletes se :no: a nevlezes jinam "omylem".
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 22:03

Osobne si myslím, že keď pes napadne kohokoľvek v úplne pokojnej situácii za prítomnosti majiteľa psa (tým myslím, že nie je ohrozený majiteľ, či majetok majiteľa), tak ide o psa nevyrovnaného a buď nevedomky, alebo vedomky zmagoreného. Teraz je v inej téme príspevok, keď pes mal skutočne potrebu brániť majiteľku a tá potreba bola zjavne opodstatnená a pes, aj keď nikdy nebol k tomu vedený, majiteľku bránil. Tomu hovorím samostatné inteligentné správanie sa psa. Ale ak pes napadne ak skutočne o nič nejde, čo v tomto prípade určite nešlo (prišla k domu žena, zaklopala a podľa popisu nemala zjavne žiadne zlé úmysly, len si pomýlila dom), tak ten pes nekonal ani samostatne ani inteligentne. A smutné, že ani nevedel intuitívne odhadnúť situáciu. Ten pes konal ako nevyrovananý pes (pes konajúci v strachu napr.), alebo pes, ktorý bol zámerne vedený k tomu, aby napádal cudzích ľudí bez ohľadu na okolnosti na svojom území. Samozrejme, je to stále vizitka majiteľa a jeho výsledok.
A ak aj vedie psa, aby napadol kohokoľvek cudzieho na svojom území, mal by si ho zabezpečiť pri každom zazvonení, ak si nie je istý, že ten pes bude rešpektovať jeho pokyny, alebo pokyny ľudí, ktorým je zverený.
Osobne mi je takýto prístup úplne cudzí.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Buchťa » Ned 27.12.2015 22:15

Jen to tady pár dní čtu jak je to jednoduché, dělat soudce přes net :ua:
Nikdo neví, co ta žena mezi těmi dveřmi udělala za pohyb, nikdo neví, co byl ten spouštěcí moment pro psa, nikdo neví, jestli je to škrábnutí, kousnutí, pokousání, ale hned se vynášejí soudy :ach: .
Dle mě, chyba ženy. A pokuď by něco takového udělala u nás, Arpiho reakce by byla stejná = absolutně nepředpokládám, že by mi nějaký cvok vešel na múj soukromý pozemek a zaklepal až na dveře domu :pac: . To je prostor drobcú !
Nemá to nic společného s nezvládnutelným psem - venku je jiná situace, jako na jejich území.
A i když k nám přes den dojde kamarádka a nebo kamarád (až do domu a nebo na zahradu) , i tak mi je drobci ohlásí, hlavně Arpi.

Elis :poklona: za příspěvky.
Wer :poklona: za příspěvky.

Jednou jsem šla k Moniakovi. Drobci mě znají, takže zaklepu, vejdu na dvúr a hned se ohlásím, že jsem to já. Jen tehdy tam byla návštěva, což jsem nevěděla (nebyla jsem ohlášena) a vyběhl i jiný pes, né malý :oo: a nevítal mě :heh: . Pokuď by se něco tehdy stalo, brala bych to jako mou chybu, pouze mou chybu :yes: .
A pokuď někam nemohu trefit, zaklepu, zavolám, zazvoním, ale určo nevejdu :nie: .

EDIT - Arpiho považuji za pohodové, nezmagořené a velmi inteligentní psíče, které nikdy nebylo učeno k tomu, aby hlídalo, napadalo atd... - Maira to k Tvému poslednímu příspěvku :smile:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Ned 27.12.2015 22:21

Elis píše:ani to, ze psa znas a majiteli to nevadi a proto jdes dal -- v tomhle pripadu neplatilo :no: -kdybys znala psa i barak -nespletes se :no: a nevlezes jinam "omylem".

Ked sa prestahoval tak spleties :heh: Tiez sme raz omylom klopali na uplne iny dom, ked sa znami prestahovali a popis sedel aj o ulicu vedla na iny dom :smile: Ale ano, ak si nebola ista, mala radsej zvonit.

Zrovna neohlasene lezenie na pozemok zazivam bezne, chodime k rodine, pes to tam berie ako svoje teritorium na strazenie. Ich klienti ignoruju nielen tabulku, ale aj fakt ze zvonku je na branicke gula a proste si aj tak niektori otvoria a nacpu sa dnu. A to by ma teda hanba fackovala keby im zozerie moj pes klienta :heh: a je uplne jedno ze to bola vlastne jeho chyba ze liezol kam nemal.

Inak strazny pes pre mna plni funkciu jednak strasiaka, dvak zvonceka, a az v pripade nudze funkciu obrannu (dufam ze nikdy nebude realne treba). A ked uz to nastane, beriem to ako pouzitie akejkolvek inej zbrane, so vsetkymi nasledkami co z toho pre mna vyplyvaju.

Inak cela tato debata - uvodny prispevok nespominal ci to vlastne bol strazny pes konajuci svoju povinnost, alebo krizenec krizenca ktory sa z nedostatku socializacie v panike vrha po kazdom cloveku :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod naja » Ned 27.12.2015 22:21

Elis píše:ignorace tabulek neni omyl :nwm:


To je ludska stupidita. Staci si precitat nejake konske forum, ako rodiacia pchaju svoje deti k cudzim konom do ohrad aj napriek upozorneniam, ze napr. taky konisek im moze odhryznut prst. Konaci sa tomu vzdy tak "tesia" :joint:
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Ned 27.12.2015 22:23

Nonono. Konicka treba lepsie socializovat. :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 22:23

Buchťa, teraz si to vystihla, je to presne tak - ako ty vychovávaš svojich psov. Ale sú aj ľudia, ktorí svojich psov vychovávajú inak. A inak to aj posudzuje spoločnosť ako taká.

Myslím, že je dobre takto debatiť, lebo človek môže vidieť aj názor iných. Môže zistiť, že na pozemok mu môžu vstúpiť aj cudzie osoby, či sa to niekomu páči alebo nie. Môžeš sa aj ty raz dostať do situácie, keď budeš musieť vstúpiť na cudzí pozemok bez ohlásenia vopred. Lebo možno budeš hľadať pomoc, možno aj ty zablúdiš. Ide o to, či sa budeme správať tak, aby to bolo čo najviac ľudské s úmyslom pomôcť a či s úmyslom ublížiť. A v tomto duchu viesť aj psov.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod hruska » Ned 27.12.2015 22:25

tiez mam rada taketo debaty a casto pri tom uvazujem, ci su psi diskutujucich taki, lebo majitelia maju taky pristup a nazory, alebo majitelia maju taki pristup a nazory, lebo ich psi su taki :heh: :ha:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 22:27

hruska, psi su takí, akých si ich zaslúžime. Tebe sa zdá vydarili... :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Ned 27.12.2015 22:30

Podla mna sa aj moj vydaril :ha: Subjektivne. :no:



A teda este raz - keby boli za branou 3 stredoaziati - vleziete tam? Keby cokolvek? No ja by som isto hladala ine vychodisko.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Elis » Ned 27.12.2015 22:34

wer píše:Nonono. Konicka treba lepsie socializovat. :joint:


:ha: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné