Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod naja » Sob 26.12.2015 20:49

Na mieste majitela psa som radsej ticho a dalej do toho nevrtam, lebo este stale sa to moze zacat riesit inak. Jednoducho, treba sa chranit pre blbmi, co sa maju samovrazedne sklony, a tam len tabulky s upozornenim nestacia :ach: .
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 18:09

wer píše:Na mieste zadavatela by som sa v tom osobne asi nerypala... Pravo/nepravo - spolocnost u nas nie je propsovsky orientovana. :nwm:


ťažko si predstaviť spoločnosť, ktorá by bola taká propsovská, aby rešpektovala takto výchovne nezvládnutého psa. :pac: Zrejme ten pes úplne kašlal na majiteľa a to je jedno, či to bol otec majiteľa. Veď pes má rešpektovať všetkých členov domácnosti, ak s nimi žije. To tiež patrí k základnej výchove psa. Ešte si viem predstaviť, že pes nerešpektuje dieťa, ale dospelého?

Vysvetlení, že človek môže v určitých situáciách vstúpiť na cudzí pozemok bolo napísaných dosť. Ale ak pes v prítomnosti majiteľa zaútočí, aj keď na to majiteľ priamo nevyzve a nijako na to nedá pokyn (skôr si myslím, že mu v tom majiteľ bránil), tak na to sa nedá nič povedať len to, že s takým psom by bolo treba znovu naklusať na cvičák. Minimálne...

A v tomto prípade ďakovať nebesiam, že sa nič horšie nestalo.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Ned 27.12.2015 18:19

Niektori psi su ucene samostatnosti a samostatne rozhodovanie je ziaduce. :no:
Ale chapem, ze ty si to nevies predstavit :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod hruska » Ned 27.12.2015 18:21

len potom treba znasat nasledky a nepytat sa na preplatenie veterinarnych nakladov :lol:

ja chapem, ze dakto chce ci potrebuje mat takeho psa, ja osobne ale ani omylom a velmi dufam, ze v zivote nebudem takeho mat, hlavne ked sa bude rad slobodne rozhodovat pri kusani do ludi bo som otvorila dvere :D
Naposledy upravil hruska dňa Ned 27.12.2015 18:31, celkovo upravené 1
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Ned 27.12.2015 18:30

Vies co? Keby sa mi niekto vecer smodrchal na pozemku, tak neviem, ci ho neovalim.. Podobna situacia, iny cinitel. :no:

Nikdy v zivote som si nedovolila niekomu vliezt do dvora, domu... Ani ako dieta.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod hruska » Ned 27.12.2015 18:33

to je presne to, dakto chvali, iny by cepoval a myslim, ze casto ti psi aj tak vyzeraju, spravaju sa tak.
Ako som editla, mne vyhovuju psi, ktori su vo vztahoch k ludom bezproblemovi, ked budem chciet zabezpecovat, mozu ohlasit stekotom maximalne, na ostatne si zadovazim alarm :)

Poobna situacia je aj ta, ze mi zazvoni postarka, otvorim a pes na nu vyleti a hryzne si. Nie kazdy pes vie rozlisovat a teda nie kazdy by mal mat kometencie rozhodovat sa, lebo casto sa rozhodne zle ako vidiet v pripade hore
Naposledy upravil hruska dňa Ned 27.12.2015 18:35, celkovo upravené 2
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Ned 27.12.2015 18:33

Je rozdiel smodrchat a normalne zaklopat na dvere :heh: Ono aj keby ju ovalil kladivom, tak ma sakra problem :heh:
mozno keby to bolo naopak, ze mamka otvori a tam neznamy chlap nabuchany co tam nema co hladat... myslim ze v takych pripadoch (utocnik muz vs. zena so psom) je asi tak jediny pripad kedy sa da pouzitie psa uhrat na nutnu obranu, aj ak ten druhy neni ozbrojeny.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod hruska » Ned 27.12.2015 18:35

bohaca nechcem tolko editovat, si nevsimat chyby :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Ned 27.12.2015 18:39

wer píše:Nikdy v zivote som si nedovolila niekomu vliezt do dvora, domu... Ani ako dieta.

Preco vsetci stale prehliadate to, ze ona do toho cudzieho dvoru vosla OMYLOM?

Vam sa nikdy nestalo, ze ste napriklad omylom zacali strkat kluc do nespravnych dveri na inom poschodi v bytovke, klopat na cudzie dvere ked idete na navstevu k niekomu u koho ste uz dlho neboli alebo nieco podobne? Velmi vela ludom co poznam sa to uz stalo, asi mam holt stastie na to ze kazdy v mojom okoli je tupy jak korcula :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 18:41

wer píše:Niektori psi su ucene samostatnosti a samostatne rozhodovanie je ziaduce. :no:
Ale chapem, ze ty si to nevies predstavit :ha:


Tak nevychovaného psa si veru nerada predstavujem. Ja som ale myslela, že ty chápeš rozdiel medzi samostatnosťou a nezvládnutou výchovou
Ono, hlavné memento je to, že pri tom bol majiteľ, ktorý svojho psa vôbec nezvládol. Ale možno že keď pes na majiteľa kašle, tak sa to volá samostatnosť. Zaujímavé, nabudúce to použijem... :joint:
Naposledy upravil maira6 dňa Ned 27.12.2015 18:44, celkovo upravené 1
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Ned 27.12.2015 18:42

Elfinka, ale na tej zahrade bola, presla cez nu bez pozvania! Vnikla na cudzi pozemok. Nezvonila na branku. Keby som ja zrovna bola vonku kdesi a zrazu mi tam niekto poklepe po ramene, ako by som nieco robila, prisamfakt ho ovalim.



A zbytocne riesit, aky by mal byt pes z vasho pohladu. Kazdy je iny, kazde plemeno je na ine slachtene, ine vlohy sa rozvijaju. Kazdy nech si zadovazi, ake sa mu lubi. :no: A teraz tym neospravedlnujem dotycneho, ale je mi smiesne, ako chcete vtesnat kazdeho psa do sablonky. Presne toto kedysi nebyvalo. Bol respekt a ucta voci psom. Uz nie je.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 18:48

wer, ja dúfam, že máš potom aj tyrešpekt a úctu voči všetkým psom. Napr. keď sa nejaký cudzí pes rozbehne k tvoju pri prítomnosti majiteľa a začne na tvojho brechať. Veď je to skvelý samostatný psík. Bráni svojho majiteľa :ha:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Bad » Ned 27.12.2015 18:49

maira6 píše:... Ale možno že keď pes na majiteľa kašle, tak sa to volá samostatnosť....

Maira, patrně nechtěně, ale strefila ses - pro některá plemena- docela přesně..... :no:
A právě proto je alfou a omegou příslušný temperament....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 18:51

Bad, hlavne keď sa diskutuje podľa toho, ako mi to práve vyhovuje. Ale ja už tieto ťahy poznám, tak sa tak trochu nechcene tuna smejem... :lol:

Ale keď chceš, môžeme rozoberať, čo a kedy je samostatnosťou a čo je už nezvládnutou výchovou. Len je to už dosť OT. V každom prípade na pobavenie to stačilo.
Naposledy upravil maira6 dňa Ned 27.12.2015 18:53, celkovo upravené 1
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Ned 27.12.2015 18:52

Pes predsa nevedel, že pani nie je pozvaná :no: . V momente, keď klopala, tak majiteľ musel vedieť, že klope človek (to už hádam vysvetľovať netreba) a ak pozná svojho psa, mal ho naozaj zabezpečiť (pridržať, aby sa dal teda prípadne pustiť, ak by bol potrebný zásah). Hádam nepredpokladal, že klope vrah alebo zlodej, ktorého bude musieť samostatne pes zneškodniť :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné