Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Bruty » Str 16.04.2008 14:48

@Ulfheiðr

Hovorim o nepsickaroch
Ono nejde o to,ze je to GR,ale ludia vidia velkeho psa a hned pindaju...Niekedy si to nevsimam,ale inokedy to vie riadne nasrat....Ale najlepsie su male deti.Tie hned k nam utekaju a potom aj ich rodicia su ok...
Naposledy upravil Bruty dňa Str 16.04.2008 14:53, celkovo upravené 1
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Ivanka.P » Str 16.04.2008 14:52

Súhlasím, je to na páničkovi ako pozná svojho psa a jeho povahu. Ano husky a golden je velký pes ale nie zrovna konflikný. Možno ste nezažili to, že ludia oproti vám prechádzajú na druhú stranu cesta a tak :pac: Ja sa na to pozerám aj z tohto pohladu.

A zase viem o svojom psovi, že ak sa jej niečo nepáči, tak ide do bitky a to mi stačí na to, aby von bez náhubku nechodila. A tiež zo začiatku bola na nervy a triasla hlavou a dávala si ho dole :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Bruty » Str 16.04.2008 14:58

My sme stretli nejaku tetku,ktora mala strasnu fobiu zo psov...Normalne jej pes nic nerobil,iba sme prechadzali okolo nej cca 2metre a ona,ze dajte to psisko odo mna prec a utekala sa schovat za lavicku na ktorej predchvilou sedela....
Nic som jej nepovedal,pretoze som pochopil,ze ma panicky strach zo psov.....
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Amaguk » Str 16.04.2008 15:08

joj, viete kolko fobistov sme my uz postretali :pac:
Uz si to ani nevsimam. Dokonca aj ked bol este chodiaci plysacik. Uz som tu o tom pisala, ako jeden chlapcek dostal dokonca hysak, ze pomoc tu je vlk :ach:

Ivanka, neverila by si, kolko ludi sa aj nam uz vyhlo ba priam uskocilo a to ani nie sme cierni. Dokonca sa bali aj nasho predchadzajuceho psa Robina, ktory bol cisto biely anjelik s modrymi ocami.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Silwuska » Str 16.04.2008 15:13

Bruty píše:Idem s nim na prechadzku cez sidlisko a kade tade pusteny pes,nic nepochopitelne,nie?


No nepochopitelne je pre mna to, ze pises ako tam je mrte pustenych psov na volno co mozu ublizit tvojmu psovi, ale ty mu davas kosik...tak sa nanho vyprdni, ked ho nemaju ani ostatny...aj keby policajti mali nieco proti tak by museli pokutovat vsetkych co su tam...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Bruty » Str 16.04.2008 15:15

Asi to tak urobim....Kosik bude nosit iba,ked pojdeme do mesta,pretoze tam je skor vacsi pohyb MP.
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod lucik » Str 16.04.2008 16:41

Bruty a to mate v nariadeni mesta, ze pes musi mat nahubok? my mame iba, ze musi byt na vodzke, nahubok musi mat len pes nebezpecny - t.j. ktory v minulosti bezdovodne zautocil na cloveka alebo ineho psa. takyto pes by mal mat oznacene na znamke, ze je nebezpecny (som len zvedava, kto by to takemu psovi kontroloval).

ja mam dost na salame, ked sa ludia Gipsynky boja ked ju mam na vodidle.. nech si ma obidu.. ja zas mam strach z cyklistov na chodnikoch a z debilov za volantom a starych ludi na bikoch a ludi na neosvetlenych bicykloch.. a co teraz? tak sa im vyhnem ked mozem, inak sa mozem aj na hlavu postavit..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod matea » Str 16.04.2008 18:42

to all
dakujem za vase nazory..... pomohli mi! Doobjednám si teda este paralyzer, len by mi mohli vyrobit taký teleskopický,na vysúvacej tyči o dlžke 1m :smile:

to silwuska
ja som z okresu Malacky.

Tiež nemám nič proti "bullkom" ani rotvikom. Lenže tieto plemena akoby sa coraz castejsie dostavali do zlych, nezodpovednych a bezcitnych ruk. No a nasledky z toho plynuce poznate...ako vidim...ovela lepsie ako ja.
Poznam jedneho rottweilera -za cely zivot sa chudak vonku z koterca nedostal hádam ani raz. Majitelia si ho zohnali snad iba ako imidžovku.
Zrazu tam pes nebol.Pýtam sa že čo je s ním...no a vraj ho dali preč...utratit...
Podotykam, ze mohol mat asi tri a pol roka.
Naposledy upravil matea dňa Ned 20.04.2008 19:35, celkovo upravené 7
matea
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Bruty » Str 16.04.2008 19:45

@Lucik

Ano mame to vo vseobecnych nariadeniach mesta...MP nezaujima,ze pes moze byt napadnuty ich zaujima,ze nema nahubok aj ked ma mat.Nepomozu ziadne dohovory,ze to je neskodne plemeno,Bohuzial je to tak.Momentalne to riesim tak,ze nosim so sebou nahubok,ale Bleck ho nema na papulke.
V nariadeni je len,ze musi mat nahubok,ale kde ho ma mat to nie je... :lol:
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod lucik » Str 16.04.2008 20:29

no to je este viac naprd ako u nas.. u nas zase nie su plochy na vencenie a teraz este aj tam, kam sme chodili vencit, zacali stavat.. tak chodime na opacnu stranu mesta k Vahu.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Nykkyta » Pon 12.05.2008 13:12

Tak tako tema ma zaujala, pretoze som mala podobnu skusenost, ked som mala pudlinku. Feny sa do nej navazali a bolo to casto kruta bitka. Teraz mam americkeho buldoga a zasadne s nou nechodim s kosikom. Bojim sa totiz viac ludi ako psov a moze mi kto chce co chce hovorit, ale aj ked nevie byt agresivna, tak aspon vzbudzuje respekt. A psi si maloktori do nej dovoli. Ked harala niektora z mojich feniek a otravoval nejaky psisko (niekedy az agresivne) a majitela nebolo, vzdy pomohlo kopnut ho do slabin. Znie to drsne, ale netreba velmi silno a vacsina psov si rozmysli ci bude otravovat. Stalo sa, ze som musela jedneho dobermana spacifikovat a pockat na majitela. Ten vsak neprisiel, ale ked som psa pustila, tak s brbotanim zdrhol. Utocil vtedy na mna ne na psa.
Aj mne sa uz stalo, ze mi pes zdrhol. Bola mladucka a proste sa rozhodla, ze si zo mna bude robit srandu. Nastastie nezbudzovala pohromy a skor sa s kazdym psom chcela hrat.
Naposledy upravil Nykkyta dňa Uto 13.05.2008 13:38, celkovo upravené 1
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 12.05.2008 13:54

Bruty píše:V nariadeni je len,ze musi mat nahubok,ale kde ho ma mat to nie je... :lol:



Tak to je super :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Aris » Uto 13.05.2008 18:29

Toto sa mne stáva až moc často a dokonca to, že vídem na ulicu a vyletí na nás susedova FENA :vykricnik: . Co sa týka "bojových plemien" ked sú v dobrých rukách tak sú ako každý normálny pes. U nás majú CHS RTW a pittov a majú dvoch RTW a cca 10 pittov. Predstavte si tých psov. Oni majú na bránke také ostré trojuholníčky a psíci sa tak skoro napichli ked sme išli okolo. Jeden RTW má aj chvost. Ako je to v štandarte? Môže ho mať či nie?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod BinLadin » Str 14.05.2008 6:43

Nykkyta píše:Tak tako tema ma zaujala, pretoze som mala podobnu skusenost, ked som mala pudlinku. Feny sa do nej navazali a bolo to casto kruta bitka. Teraz mam americkeho buldoga a zasadne s nou nechodim s kosikom. Bojim sa totiz viac ludi ako psov a moze mi kto chce co chce hovorit, ale aj ked nevie byt agresivna, tak aspon vzbudzuje respekt. A psi si maloktori do nej dovoli. Ked harala niektora z mojich feniek a otravoval nejaky psisko (niekedy az agresivne) a majitela nebolo, vzdy pomohlo kopnut ho do slabin. Znie to drsne, ale netreba velmi silno a vacsina psov si rozmysli ci bude otravovat. Stalo sa, ze som musela jedneho dobermana spacifikovat a pockat na majitela. Ten vsak neprisiel, ale ked som psa pustila, tak s brbotanim zdrhol. Utocil vtedy na mna ne na psa.
Aj mne sa uz stalo, ze mi pes zdrhol. Bola mladucka a proste sa rozhodla, ze si zo mna bude robit srandu. Nastastie nezbudzovala pohromy a skor sa s kazdym psom chcela hrat.

Nykyta
To doufam nemyslis vazne? ....tak jak resisi svuj problem jeto dost neadekvatne a resit lze i za vyuziti mensi sily.To ze jsi sama nejista vse jen zhorsi,nekdy v buduoucnu pak svym postupem proti sobe tak jak vec resisi vyprovokujes opravdu razantni utok.
Navic naucis ty psy se bat o sebe coz muze vest uz k programovemu napadani lidi,premyslej nez neco udelas a domyslej mozne dopady svych cinu.
To co delas neni nic cim bi jsi se mnela chvalit a prezentovat,a rozhodne ne tak ze tim davas dalsim lidem mozny navod.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Nykkyta » Str 14.05.2008 8:50

BinLadin
Kde si cital, ze som si neni ista. Keby som sa bala psov tak ich nemam. A prepac, ale ziaden divoky pes nebude obtazovat moje fenky, ked haraju. A ziaden pes nebude na mna utocit. Pravdepodobne si neporozumel textu, alebo si si nieco domyslel.
Jasne som napisala, ze moji psi nie su agresivny. A keby si mal take zazitky s ludmi ako ja, tak by si tatuto hovadinu vzivote nevypotil
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné