Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod lucik » Štv 31.01.2008 20:37

vidis, ano, ponozky mu daj na zadne packy.. alebo take tie psie papuce.. som to videla na yorkovi - bol zabalickovany a na zadnych packach nosil ponozky, aby si nerozskriabal balicky a nevytrhal srst..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 01.02.2008 11:34

no lenže problém je,že on ponožku dáva stále dole..dlho mu tam nevydrží
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Utoky agresivnych psov

Poslaťod matea » Uto 15.04.2008 15:03

Ahojte,

chcela by som vas poprosit o radu.

Sme majitelmi labradorskeho retriviera a kedze je to take zive striebro, chodime s nim kazdy den aspon na dve hoďky von. Okrem toho s nami absolvuje vsakovaké túry a pochody, ktore doslova zboznuje. Za tie tri roky sme si svoje odšlapali, prebrázdili sme ozaj celé okolie, všetky lesy..parky a pod.
Lenze v poslednom case akoby sa vrece roztrhlo s rozzúrenými psami , ktori pravdepodobne nejakym sposobom unikli z dvora. Najhorsie na tom je, ze sme takto nadabili na take plemena ako :rottweiler, ridgeback,vlciak,dobermann... Velmi vela krat sa nam stalo ze takyto "utecenec" sa zrazu odniekial vynoril a napadol nasho psa. To, že je nas pes po tom všetkom relatívne OK pokladám za zázrak.Nebudem tu rozpisovat všetky prípady,uvediem len ten posledný, ked sa pri venčení (asi tak mesiac dozadu) odniekial vynorili dvaja rottweileri(matka so synom). Nasho psa prevalili na chrbat a zacali trhat. Bolo to nieco strasne,nevedela som co mam robit....a nemusim ani vysvetlovat, ze som sa k nim bala co i len priblízit. Nas pes knucal a ja som mu nevedela pomoct. Uz som sa zacala zmierovat, ze budem zbierat akurát tak framforce,co z neho zostanú. Nastastie v poslednej chvili pribehol majitel tych dvoch rotvikov a horko -tažko, s bozou pomocou ich od seba rozkopal.....no des!!!

Napriek tomu, ze sa vyhybam miestam, kde sme taketo šoky už zažili, stretavame ostrých a utočných psov bez doprovodu aj inde. Proste je to absolutne nezvladnuta situacia v tomto štáte - hlavne v Bratislave a uplne kritické je to na Záhorí -kde zijeme. Stretávam sa aj s inými psíčkármi a tí zažívaju to isté.

Na zaklade tychto skusenosti som sa rozhodla zaobstarat si nejaky prostriedok na ochranu,lebo by som asi neprezila, keby nas pes takto prisiel o zivot. Priznavam bez mucenia, ze mi neuveritelne prirastol k srdcu a je to take moje decko. On je absolutne submisívny, nedokáže sa branit a proti vyssieuvedeným rasam nema žiadnu šancu.
Prosim, poradte mi nejaky pripravok, alebo nejaký sposob , ktory by rozzureneho psa nejak humanne pacifikoval. Objednala som si uz aj anti dog v spreji....ale neviem, nakolko je to v takýchto pripadoch ucinne.

Dakujem za vasu ochotu a rady.
Naposledy upravil matea dňa Uto 15.04.2008 16:50, celkovo upravené 2
matea
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Ivanka.P » Uto 15.04.2008 15:12

Nechápem, kde bývaš, že sa tam takto túlajú psi. Ja by som okamžite volala odchytovku alebo aj políciu. Oni psa zneškodnia. Ak sa dá tak ho odchytia a majitel si ten výjazd zacvaká aj s pokutou /ak nemá známku/ a ak je agresívny /tým myslím opakovane dvoch rotvikov/ tak ich zastrelia. Upozorni na to majitela - píšeš, že potom prišiel. Vysvetli mu, že kludne zavoláš políciu a bude mať z toho velké problémy.

Ja si na svojho psa dávam sakra velký pozor aby mi nevybehla len tak z brány a náhubok má na ulici stále. Ak sa mi s niekym chmatne, tak v mojej prítomnosti a to vyriešim velmi rýchlo sama.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod matea » Uto 15.04.2008 15:35

Ivanka,vdaka za radu.

Vidiš, to s odchytovkou ma nenapadlo, zoženiem si kontakt. Lenže aj tak, kým prídu, už moze byt neskoro.
Ináč políciu sme už volali,ale majitel prislúbil, že sa to už nezopakuje...dušoval sa, že išlo o neštastu nahodu a tak to ostalo bez vacsich nasledkov.
matea
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Silwuska » Str 16.04.2008 6:55

Matea a odkial si presne zo zahoria?? Lebo mi tam mame chatu, a o tychto veciach viem svoje...teda viac moja segra, ked isli na prechazku po lese a vybehol proti nim doberman jak hora...musel to byt riadny magor, bo v okoli nebola ziadna chata, takze teritorium si nechranil a ziadne ze ocucham si...hned sa proti nim postavil a zacal cerit zuby...zacali zdrhat aj zo svagrom, a jedine stastie mali ze islo okolo auto a pes sa zameral nanho :nwm: segra s toho mala dva dni riadne soky a nechcela vyliezt z chaty...

Ja bohuzial nevidim ako moznost zavolat odchytku, lebo najblizsia moze byt riadne kilometre a kym tam dorazia mas po psovi...skor nejaky peprak, alebo elektriku...prosto nieco co nezabije ale ublizi :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Poca » Str 16.04.2008 7:03

Ja nosím so sebou stále slzák, keď som mala bradáčku, tiež ju veľa krát napadli psy a nebojím sa povedat, ze jej ten slzák veľakrát zachránil život. Teraz mám veľké psy aj kôli tomu aby som sa stále nemusela báť, či mi ich niekto neroztrhá. Ale slzák v pohode, zabral na nem. ovčiakov, dobermana ... ale na bojové psy (sorry majitelia "bojových psov" ale u nás tieto psy fakt zápasili) neviem či by to zabralo.. Ešte som našťastie neskúšala.
Naposledy upravil Poca dňa Str 16.04.2008 9:00, celkovo upravené 1
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Tasha » Str 16.04.2008 7:37

čo sa týka tzv. bojových plemien... Kedy ich tak konečne prestanete volať. Chceme aby nás akceptovali ľudia v okolí, ale keď počujem to slovné spojenie od psíčkara, tak mám pocit, že je celá naša snaha zbytočná. V prvom rade nemecký ovčiak nie je zaradený na zoznam a popritom je agresívny. Veľa ľudí nemá svoje psy vôbec cvičené, majú ich len na stráženie a prepokladám, že tie psy skoro nikdy vonku s majiteľom neboli. tak utečú a stávajú sa takéto prípady. Ale slovo bojové plemeno, je tu úplne zbytočné. Nám sa pravidelne stáva, že na nás vybehnú všelijaký kríženci, orechy alebo boxer. A kam chcete zaradiť tieto psy? Ale k problému: ja keď vidím, že sa schyľujee k nejakému problému, tak psom idú náhubky dolu a väčšinou som so všetkými tromi alebo aspoň s 2, takže sa nebojím, že by nám nejak vážne ublížili. Sú to stresy, to je jasné, tiež nechcem aby sa bili, ale jednoducho keď je to nutné..
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Poca » Str 16.04.2008 8:08

To je jasné, nechcela som sa nikoho dotknúť, ja mám tie psy rada, sú to maznáci, len nevedela som ako ich nazvať, u nás (za mestom) sa totiž tajne robili psie zápasy a takéto zjazvené stafordy a potobné (inak milé) tvory občas púšťali navoľno aj v meste a občas aj roztrhali nejakého psa. Ide o to, že boli na to cvičené a majú vysoký prah bolesti. a neviem, či by ich slzák zastavil. Takže bojové - ide o konkrétne psy, nie o plemeno.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Silwuska » Str 16.04.2008 8:19

Darley nerozculuj sa, poca napisala hned ze to nemysli na majitelov takto nazyvanych psov, ale na konkretnych psov u nich...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Tasha » Str 16.04.2008 8:39

Silwuska, boli napísané ,,bojové PLEMENÁ"... Ja sa nerozčuľujem, len hovorím o tom, že naša snaha je úplne zbytočná, keď takto nazývame dotyčné plemená aj my - psíčkari. mňa sa to netotklo. Ako som už písala v inej téme, aj keby sme museli robiť testy, tak ma to netrápi, lebo mám psy zvládnuté. ja som to tiež nemyyslela zle. A poca, to sa netýkalo len teba, ale všeobecne... Takže si to prosím neber zle
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Silwuska » Str 16.04.2008 8:44

Jasne ja ta chapem...tak sa dohodnime na nazve...bulloidne typy?? :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Poca » Str 16.04.2008 9:02

Ale aj to bude na vsetkych psov tohoto typu. Akusme bojove psy bull typu.. Alebo ako teda :nwm:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Ivanka.P » Str 16.04.2008 9:08

Ja som ten nápad s odchytovkou a políciou brala v tom zmysle, že sa majitel po chvíli objavil. Áno dušoval sa aby sa to nestalo, bola to možno náhoda. Ide o to aby si majitel dával fakt bacha. Sú totiž momenty, kedy je aj sekunda nepozornosti problém.

Mne sa raz stalo že keď som vychádzala z brány autom, tak zrovna okolo išiel cudzí chlapík s malým psom. Rita v momente vybehla aže ho oňuchá a ten pes zobral nohy na plecia a ušiel. Rita samozrejme za ním :ach: Našťastie sa vrátila ale ten psík sa ani bohovi nechcel dať potom chytiť ako bol vyplašený a chlap mi nadával jak ďas.Áno bolo mi to lúto a Rite som vynadala proste sekunda a nedalo sa zareagovať. Odvtedy sme sa s mužom dohodli, že pri parkovaní, kým je brána otvorená Rite povieme miesto a ona musí ísť do kotca, ktorý je na koci pozemku - naučila sa :yes:

Ja som mala pár nepríjemných zážitkov s jednou kokricou, ktorá chcela stále loviť môjho Jerrynka. Pár krát som povedala pubertálnej majitelke, aby si ju spacifikovala. Krave to bolo velmi vtipné ako koker naháňa vyplašenú čivavku. Tak jeden krát keď tak znovu vyštartovala dostala kokerka odomňa kopačku do slabiny a od vtedy bol pokoj.

A asi by som to tak riešila aj s dobermanom - aj s tým rizikom, že by mi odkusol nohu :ha: Ono totiž psi ostanú dosť vybúraní ak sa im postavíte do cesty. Majú dosť rešpekt pred takým ráznym človekom a cúvnu.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Utoky agresivnych psov

Poslaťod Ivanka.P » Str 16.04.2008 9:12

Mne osobne je to jedno či ich ludia BOJOVÉ volajú alebo nie. Divili by ste sa, ale tu v načom okolí je kopec psov, čo sa bijú a vôbec nechodia s náhubkom /sú to kríženci, NO, CaneCorso/ ak sa na to spýtam, že prečo nemajú náhubok, tak malitel povie "lebo ho nechce a myká hlavou" Tak to je choré :hmm: . Jedine Rita a ešte som presvedčila kamoša čo má teraz tiež RTW aby ju učil na náhubok aby si o nás nikto neobtieral hubu.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné