Psi a deti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psi a deti

Poslaťod lavyrle » Str 11.04.2012 20:27

A to normálne idete po ulici - príde cudzie dieťa a začne kopať alebo naznačovať kopanie do cudzieho psa? :nwm: Len tak z ničoho nič?
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Psi a deti

Poslaťod hriva » Str 11.04.2012 20:31

to som stala pred domom a čakala na kamaratku. a dobehol tam chlapec z oproti z panelaku, chcel pohladkat kamoškinho psa- čivaviaka, ten sa ho bal lebo chlapec bol velmi hlučny. potom sa obratil k mojmu psovi, chvilu kukal a začal mi po psovi hučať a ohanať sa, ako začal pes štekať chlapec odbehol dalej a z bezpečnej vzdialenosti provokoval. :ach: ja ho poznam, on je velmi zlý, vždy ked ide so sestrou zo školy jej robi zle, hádže do nej kamene a podobne :ach: poznám aj jeho rodičov, tam to bude výchovou...foter len hučí, slovník nič moc, rozumu tiež moc nepobral, neni sa čo čudovať...
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psi a deti

Poslaťod MontyTheDog » Str 11.04.2012 22:43

hrivushka píše:to som stala pred domom a čakala na kamaratku. a dobehol tam chlapec z oproti z panelaku, chcel pohladkat kamoškinho psa- čivaviaka, ten sa ho bal lebo chlapec bol velmi hlučny. potom sa obratil k mojmu psovi, chvilu kukal a začal mi po psovi hučať a ohanať sa, ako začal pes štekať chlapec odbehol dalej a z bezpečnej vzdialenosti provokoval. :ach: ja ho poznam, on je velmi zlý, vždy ked ide so sestrou zo školy jej robi zle, hádže do nej kamene a podobne :ach: poznám aj jeho rodičov, tam to bude výchovou...foter len hučí, slovník nič moc, rozumu tiež moc nepobral, neni sa čo čudovať...


Hej, to poznám, provokovanie z bezpečnej vzdialenosti, aby im pes niečo neurobil... :kak: vždy takéto decká odháňam, alebo pustím čivavu z vodítka a chytro si rozmyslia, či budú ešte rýpať :heh:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Psi a deti

Poslaťod hruska » Štv 12.04.2012 5:54

No fakt skvely pristup, pustit psa z voditka. Aby si nedomachrovala, ked nahodou niekoho cvakne alebo ho pekne krasne nakopne :ach:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Psi a deti

Poslaťod hriva » Štv 12.04.2012 7:30

To je fakt blby prístup pustiť psa z voditka, nakoniec sa to aj tak otočí proti tebe, lebo nikoho nebude zaujímať že dieťa provokovalo.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psi a deti

Poslaťod Retuska » Sob 14.04.2012 12:29

tak podla mna civava toho vela nezmoze,skor si myslim ze treba to reisit s tym deckom,trosku slovne postrasit a hotovo.Ja Foxy ucim neutocit ani na deti ani na nikoho(ona je chuda taky dobracisko od kosti,ze tu ani ucit netreba).Ale keby mi na zvieratka ktosi utcil alebo naznacoval zeby im chcel ublizit tak by som mu tak dala,zeby nevedel sam ako sa vola:)a je mi jedno,ci to je dieta babatko alebo dospely clovek :smile:
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Psi a deti

Poslaťod Domca » Sob 14.04.2012 15:42

No nastastie nam sa nikdy nic taketo nestalo...Moje fenky su na deti zvyknute, maju ich rady....Skor sa stretavame s tym ze pridu a spytaju sa ci mozu psika pohladkat alebo take komenty ze ,,aha aky pekny havo,, :smile: Ale kebyze sa vyruti nejake decko ktore toto zacne mojim psom robit..hucanie, drazdenie...tak to co by som ja urobila by este nezazil...a mne je naozaj jedno ake stare by decko bolo...je jasne ze ked je to 3-rocne decko co este nepozna hranice tak by som jednoducho odisla ale kebyze to su ti zasrani od 9 nahor tak to by bol iny curbes...Podla mna je vrchol drzosti dovolovat si do psa cudzieho cloveka... :hmm: :hmm:
Retuska ale ano, nasrana civava vie aj pekne zahryznut do clenka...mojmu staremu otcovi sa stalo ze do nohy ho sekol nasrdeny jazvecik...bez hocijakej jasnej priciny...Ale je pravda ze skor by som sa bala o samotneho psa lebo pri civave staci ze decko raz kopne a pes leti tak ze moze lahko skoncit so zlomeninou...Na niektore deti stacia aj vyhrazky ze nabuduce sa to bude riesit s ich rodicmi atd ale ine su proste drzi zasrani, ktorym mozes vraviet hocico a este sa ti vysmeju...ale je to aj tak vizitka rodicov a ich vychovy.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Psi a deti

Poslaťod lavyrle » Sob 14.04.2012 20:07

A teraz pri telke sa mi podarili celkom milé fotky :smile: Ale Stelu program zjavne nebaví a drieme ako stará tetka :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Psi a deti

Poslaťod adavra » Uto 17.04.2012 21:56

súťaž o najblbší úsmev :lol:
Obrázok

adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Psi a deti

Poslaťod Poca » Str 18.04.2012 7:03

Moju neter od malička zaúčam ako treba psíky nosiť, ako sa o nich starať a keď bude veľká, bude vraj pracovať v útulku :lol:
No a keďže images.. prestalo pracovať, tak pripájam len túto jednu fotku.
A k tomu že nejaké dieťa ubližuje zvieraťu, tak mi je jedno koľko má rokov, prídem, preplieskam.. a keď je tam s rodičmi tak samozrejme aj ich :au: ak niesu oveľa väčší odo mňa :angel:
Obrázok
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psi a deti

Poslaťod Poca » Str 18.04.2012 7:05

Mimochodom - záprah parádny. Už sa teším, kedy toto malé nebudem nosiť ja, ale budú to ťahať psy :D
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psi a deti

Poslaťod Sunny » Str 18.04.2012 15:51

Len mám vážne obavy, že tie tvoje psi by asi zaradili vyššiu rýchlosť :joint:

Inak baby - Dida je sama ešte "dieťa", takže si viem celkom živo predstaviť 9 ročné chlapčiská, ako si na nej naschvál dokazujú, kto ju naštve viac a kto rýchlejšie utečie. Predsa len voči dospelým majú decká prirodzene viac rešpektu ako voči len o niečo starším.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psi a deti

Poslaťod Sunny » Pia 20.04.2012 9:40

Asi preto, že som to tu včera písala...

Idem na večerný venč so psami, prechádzame sídliskom, aj popri detskom ihrisku, psi normálne na krátkych vodítkach. Oproti mne po chodníku z mierneho kopčeka dievčatko (som myslela, že normálne zabočí na chodník okolo ihriska, alebo by sme sa jej uhli). Ale zbadala psi, vyvalila oči, začala hysterčiť a prásk na zem. Samozrejme spustila rev (až vtedy niekedy som prechádzala okolo, fakt sme boli dosť ďaleko od nej). A vtom sa mi na psi vyrútil malý faganisko, mohlo to mať tak 5 rokov a začal po psoch mávať paličkou, čo mal v ruke, ceriť po nich zuby a akože ich zaháňať preč... (lebo však on ochraňuje kamarátku, že áno :ach: ). Ja len :oo: , psi samozrejme ignor a išli sme si ďalej po svojom, ale spraviť toto Ice pred 2 rokmi, tak to by bol iný randál... Našťastie aspoň mamina bola v pohode, na dcéru hneď spustila, nech neplače, však sa nič nestalo, je celá, nič sa nedeje, však sa len zlakla psov a aha, tí si ju ani nevšímajú a idú preč, tak vstávať a bicyklovať ďalej :jop:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psi a deti

Poslaťod starr » Pia 20.04.2012 12:09

Príšerné chovanie tých deciek. Asi nie sú absolútne socializované na psy. Mňa vie toto fakt naštvať, keď sa takto chovajú. Nechápem, prečo ich rodičia alebo učitelia nepoučia, ako sa majú v prítomnosti psov správať? Nás to učili od malička, čo nemáme pri psoch robiť. Neviem, či sa na to dnes zabúda alebo či to robia tí rodičia naschvál, aby sa mohlo potom nadávať na psy, ale pri takýchto hysákoch by som skôr tie deti posielala na psychologické alebo psychiatrické vyšetrenie. :joint: Však hodiť sa kvôli tomu, že obďaleč ide pes, na zem a hysáčiť, nie je podľa mňa normálna reakcia psychicky nenarušeného človeka, hoci aj decka :ua:. A ten malý chalan čistý provokatér koledujúci si raz o problém, keď narazí na menej tolerantného psa :pac:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Psi a deti

Poslaťod Akami » Pia 20.04.2012 12:29

Už som to myslím spomínala, ale nedá mi, zas mi to pripomenula reakcia tohoto dievčatka. Kamarátka má dcérku (8 rokov), ktorá sa panicky bojí psov, už boli kôli tomu zopár krát aj u psychológa. Dôvod? Decko, keď malo 3 roky, pri normálnej návšteve babky sa z paneláku vyrútil nezvládnutý francúzsky buldoček, v zápale hry ju zvalil na zem, zožral jej koláčik, vyoblizoval, potom ju začal ťahať za bundu. Všetko sa to stalo v okamihu, takže aj to, že rodičia aj starý rodičia boli od dieťaťa cca 3 metre, nestačilo, aby ju pred psom ubránili (nakoniec ešte v ten deň prišli mestskí policajti k nim domov s tým že majú na nich udanie za to že otec dievčatka im napadol psa, rozumejte, prvé čo ho napadlo, psa skopol z decka dole). Dieťa pobehovalo po deckom ihrisku na sídlisku (kde je umiestnená cedulka zákaz vstupu so psom ), psa nijak neprovokovalo, dovtedy to vlastne bolo úplne normálne dieťa, čo sa psov nebálo. Takáto skúsenosť stačila na to, aby mala zo psov nie že strach, ale panický strach. Rodičia môžu robiť možné nemožné, malá doteraz z dialky obchádza aj najmenšie šteniatko čivavy. Stačil k tomu jeden neukáztnený nezodpovedný pániček, čo si psa pustil tam kde nemal. A dieťa si toto ponesie v sebe doživotne, práca psychologičky, práca rodičov, nič veľmi nepomáha. Pred časom sa nám podarilo dosiahnuť, že malá ide v kľude držiac za ruku svoju mamu spolu so mnou ak mám psov na vodítku, tiež ak sú zavreté vo voliére, veselo sa hrá na dvore. Ale nič viac. Nie tak dávno, čo pri bicyklovaní, keď zbadala voľne bežiaceho psa (znova tam kde pes navoľno nemal čo robiť), bezhľavo začala utekať preč na bicykli a vletela do plnej premávky, len zázrakom sa nič nestalo.
Hej je to len jeden príklad, určite je to fakt len výnimočné, že sa takéto niečo stane, ale proste občas aj my psíčkari (teda hlavne tí nazvime ich nezodpovední, alebo ľahostajní) spôsobíme, že človek reaguje neprimerane. A je to smuté.

Sama som nedávno mala zážitok so stafordom o dve záhrady vedľa rodičov, pes vidiac hrajúce sa deti prekočil ploty až ku nám, deckám roztrhal loptu, jednej oblečenie, nikdy som nepočula dievčatá v takej veľkej panike kričať ako vtedy. A to sa bežne psov neboja. našťastie na nich to nejaké následky nezanechalo. Majiteľa by som ale najradšej niekam nakopala. A viete čo mi povedal, keď sa to stalo zas? Vynadal mi, že keď viem, že jeho pes za deckami uteká, načo tam tie deti vláčim! Majú sa hrať doma, nie u starkých na záhrade! Kretén!
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné