Psi a deti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psi a deti

Poslaťod adavra » Ned 22.04.2012 17:00

ti moji si už vedia poradiť. Odlakajú psi do ich výbehu a tam ich zavrú. A tie teľce im vždy naletia :heh: Pred týždňom sme dosádzali ríbezle, maliny, čučoriedky. Už sa mi stalo, že som poliala aj falzifikáty.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Psi a deti

Poslaťod Nanda » Ned 29.04.2012 23:07

Mám takú otázočku, možno tu už bola neviem. A som lenivá pozrieť si tie strany. Ale otázka je - Keď máme v rodine psa a do rodiny príde malé dieťa má ten pes byť s ním každý deň a zvykať si naň? Alebo ho oňuchávať alebo oblizovať? A keď ho náhodou oblízne znamená to čo? Vopred ďakujem :ahoj:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

voliera

Poslaťod melinda25 » Str 02.05.2012 12:26

ahojte neviem kde napisat ale tak hadam sa nic nestane ked to napisem aj sem ......chcem sa opytat ci nema niekto na predaj volieru pre psika nemozem nikde zohnat a nutne potrebujem pretoze nejaky ludia sa bavia tym ze mi psika uz druhy krat otravily tak chcem mu zabespecit aby sa to uz nestalo ked niekamm pojdem alebo cez noc volieru za odpovede velmi pekne dakujem ........
melinda25
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Psi a deti

Poslaťod Sunny » Str 02.05.2012 13:13

Offtopic: Akože prvá téma, ktorú si stretla, či čo? Máme tu na to inzerciu a v nej dokonca rubriku Hľadám, tam je určite väčšia šanca, že si to niekto všimne... Tak poprosím adresovať tam, OK?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Pes nemá rad deti

Poslaťod denisa.el » Pon 04.03.2013 12:38

Dobrý den, potrebujem poradit ohladne mojho nemeckeho špica maleho. chytsame sa na babatko ale neviem ako to bude s mojim psom nakolko on deti absolutne neznasa. kazdy si mysly ze mal s nimi nejaky zly kontakt ze ho udreli alebo daco ale vobec nie. nastalo to tym ze na ansej ulici byva jeden maly chlapec a ked bol Leo maly stale nanho vykrikoval menom Leo leeeeo leeeeeeo a vyrazne pritom krical chlapec si nedal povedat nech ho necha na pokoji a leo uz zacal reagovat brechanim a chlapcovi sa to samozrejme pacilo a tak toto vyustilo do agresie voci detom. minule sa mu prihovoril jeden chlapec pekne milucko ze ahoj havko a leo dostal totalny amok zlosti :ua: bojim sa ze ked raz budeme mat babatko tak bude taky aj voci nasmu dietatu. k dospelym sa sprava bojazlivo a z toho brese no neutoci skor stiahne chvost a z dialky kuka a vrci ked sa mu prihovoria kuka bokom a hundre si popod nos, ale voci detom je to vyslovene dominancia stoji strpnuty takym panovacnym postavenim a ked dieta urobi pohyb hned stratuje do utoku. zatial nikoho nepohryzol nakolko je stale na voditku ale myslim ze je toho schopny co sa tyka deti. k ostatnym psom sa sprava rovnako dominantne ako k detom. nas ako rodinu respektuje nikdy nevrci ani nic ale tiez kamoska co ho pozna od malicka chodi k nam pravidelne tak uz do nej skocil len preto ze ho chcela pomojkkat a vzala ho do narucia. neuhryzol ju moc ale mala otisknnute zuby na ruke. este k tym detom. je zvlastne ze deti v nasom panelaku respektuje neutoci kasle na nich sprava sa tak len voci detom co su von no aj tak mam obavy nakolko staci ze ho nase buduce babo potiahne za chvost alebo daco a hned mam pocit ze by po nom vystartoval. co sa s tym da robit?
denisa.el
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Psi a deti

Poslaťod Sunny » Pon 04.03.2013 13:40

V prvom rade zabudnite na "dominanciu" - ten pes nie je dominantný ani náhodou, ten pes sa bojí natoľko, že zo strachu útočí...
Zmeniť sa to dá, ale keďže ste to tak dlho (podľa opisu) nijako moc neriešili, je toto správanie v ňom už asi dosť zakorenené, takže to bude trvať dlhšie a bez nejakej odbornej pomoci to asi nepôjde. Neviem, odkiaľ ste, ale ak by to bolo len trochu možné, odporúčam skontaktovať Reu (www.vlcica.sk), ísť k nej aj so psíkom a nechať si poradiť a názorne ukázať, ako na to. Lebo pes, ktorý už zuby použil, môže byť bohužiaľ naozaj dosť veľké riziko pre bábo :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psi a deti

Poslaťod Ivanka.P » Uto 05.03.2013 9:29

Tiež ma mrzí, že to riešite až teraz :ua: No ak sa to nejako dá riešiť, tak cez net to nebude.
To že pes kúše s dominanciou nič nemá, až by som povedala že naopak. Sunny dala kontakt na naozaj skvelú osobu ale to sa bude treba dohodnúť na osobnom stretnutí :yes: prajem vela síl.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Psi a deti

Poslaťod renqa » Uto 05.03.2013 12:05

Môj pes sa tiež bojí cudzích - dospelých aj detí a ked sa mu prihovaruju tak vrčí a skrýva sa za mňa. A ked sú otravné, tak aj breše. No so sestrinými deťmi je denno denne a nikdy neprejavil agresivitu, dokonca ich má rád a neskutočne sa im dokáže tešiť. A to má najmladší iba 2 a pol roka a neraz sa stalo, že mu nechtiac ublížil. Psík sa iba stiahol a odišiel preč. Je to aj o tom ako si poznáte svojho psa a ako mu veríte a on verí vám. Ja by som sa nikdy nebála, že by môj pes ublížil keby sme mali deti.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Psi a deti

Poslaťod elfinka » Štv 01.07.2021 5:35

OK oprasujem 200 rokov staru temu, lebo Fidovi zacina hrabat. Reaguje asi na nejake zvuky ktore vydava mala, lebo ked ho chyti naladicka, tak mi z opacnej strany domu vystartuje, prisprintuje k malej s takym vrco-knucanim, a snazi sa ju olizovat/okusovat. Nahrat to asi nenahram lebo uz to vyzera nebezpecne :ach:

Tak uplne neviem co si o tom mam mysliet. Mala ho neotravuje nikdy, na to davam pozor. On sa vacsinu casu tvari, ze tu neni. A potom ho chyti naladicka a pol hodiny pri kazdom jej zvuku takto dobehne.
Zeby ju proste lovil? Pistiaca mala korist. Podobne sa spraval ked prisla uplne na zaciatku, to sa snazil mi skocit aj do postielky. Trvalo to tak 2 tyzdne a potom sa ukludnil. Akurat teraz to je tie 2 tyzdne a zatial sa to zhorsuje :ach:

Edit: este dodam, ze Fido je momentalne v silnej fyzickej nepohode, kedze je uz 3. tyzden na antibiotikach, kazdy den mu musim bolestivo osetrovat chvost a navyse je leto. Takze jeho tolerancia voci hocicomu neprijemnemu je urcite nizka.
Ale beriem kazdy napad co s tym viac nez "utok" fyzicky prerusit, zapovelovat, po ukludneni sa mu naopak povenovat aby sa necitil odsunuty na druhu kolaj.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Psi a deti

Poslaťod Vikiki22 » Štv 01.07.2021 6:04

Mne napáda v prvom rade ho fyzicky unaviť. Zbytočne budeš povelovať, ak sa v ňom hromadí fyzická energia. Skôr či neskôr vybuchne zas.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psi a deti

Poslaťod Margita » Štv 01.07.2021 6:39

Ale ved Fido je už dospely skúsený pes, on by mal vedieť sa s nejakým dočasným pretlakom energie vysporiadať, to je ako pes v tréningu, niečo sa stane sa ti zlomí noha a tri týždeň teraz nebude trenovat ako predtým,či skôr mala nie ej v nejakom novom stupni vývoja a on je zmäteny, Boh vie, Hriva mala s Briou také patalie, že jej chcela decko zožrať a ze tam to bolo skôr o tom, že bria bola zmätená a nevedela čo skôr, tak ju odpratala, upovelovala a, snáď sa tu objaví a prezradí, ako to u nej pre prebiehalo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psi a deti

Poslaťod wer » Štv 01.07.2021 6:44

Fuuu. Ja nepomozem, ja mam z toho des. Neverim takym psom (co maju tendencie sa presadzovat, radi si meraju sily - to je podla mna rozdiel oproti hrivinej brii, kde je to skor neistota..) a navyse su to velmi nerovnocenni partneri s dietatom... Staci malo (ze sa pes ozenie / cvakne) a tie nasledky su obrovske - vasinou dieta kusu prave do tvare.. Som poznala jedneho bosika - pes clenom rodiny, cvicilo sa s nim, ovladatelny pes, hoci nie jednoduchy, no a kusol syna... samozrejme, nemusi to byt fidov pripad, len ja by som psa nenechavala na kontakt, kym to neodoznie...
Bud opatrna.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psi a deti

Poslaťod Lindchen » Štv 01.07.2021 6:51

Fyzicky unaviť ale si teraz nie je možné, či? Myslím kvôli liečbe. Lieky proti bolesti má? Ono to pomôže nielen proti bolesti ale aj upokojiť. Pokiaľ má naozaj silný diskomfort a môže vážne ohroziť dieťa, po dohode s vetom by mohol niečo dostať aj na čisto upokojenie. Arisiak mal diazepam na týždeň riadne predpísaný vetom.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psi a deti

Poslaťod elfinka » Štv 01.07.2021 8:08

Pretlakom energie to asi nebude, to by sa inak spraval zvysok dna. Ked ho zoberiem cvicit plazi sa jak slimak, ked ho vezmem na stopu tak poriadne nezaberie, ked idem na zahradu tak polku casu na mna pozrie ze neotravuj a lahne si doma chrapat. Skor ak nieco tak naopak, ze sa neciti dobre, chce klud a to detske kricanie ho otravuje.

Wer ty vies potesit :heh: Ale s tym som ratala samozrejme, ze Fido proste bude celozivotne uz musiet byt pod velmi dobrym dozorom ak budu v tej istej miestnosti. Prinajhorsom holt sa budu pri mne striedat, Fido bude s nami len kym bude mala spat a zvysok casu si moze uzivat zahradu. Esteze zatial take male dieta vacsinu dna prespi, takze pes si to ani poriadne nevsimne.

Lindi dobry tip, keby to bolo castejsie alebo by vyzeral vacsiu cast dna nervne, tak to skonzultujem.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Psi a deti

Poslaťod hriva » Štv 01.07.2021 8:49

Veru, s Briou to bolo iné lebo ona je labilny nevyrovnaný pes. Už to bolo síce dávno ale viem že po malej dosť vrcala. Ona všeobecne nemá rada deti, lebo sa cíti ohrozená pri nich.
Ja som kvôli tomu nikdy nenechávala samé deti napr s Nerom (vlastne so žiadnym psom ale na Nera som dávala špeciálny pozor), ale zas on už prišiel do rodiny s deťmi, vyrastali spolu a to je zas iné. A bol vonku, to je ľahké ustriehnuť.
Stačí mi spomenúť si na prípad spred roka keď Bria tej malej rozsklbla polku pery a to bolo len take malé cvak s tými jej tupymi zubami. Našťastie ja už mám veľké deti a oni vedia ako sa k nej už správať.
Alebo ako kamoske v zime tiež cvakla do tvare a poškodila jej nervy nejaké, lebo ju napadlo ozratu jej dávať pusu. Takému malému babu to môže spôsobiť fakt hrozne zranena
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné