Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Renata » Pia 28.09.2012 10:44

podla mna ho sice mozes dochovat, ale za urcitych podmienok, kastrovanie, skusky, oplotenia, atd. takze nie celkom, ze z teologie sup na hutnictvo, ale teologiu s hutnickym zameranim
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod katkariinka » Pia 28.09.2012 10:50

Dalsia hromadna pripomienka - zaujimave, ze riesi len doplnenie zakazu bPP chovu (btw, kto je ta poverena organizacia vydavajuca PP? Dufam, ze to nie je len SKJ...)
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassRe ... &langEID=1
Zvlastna pripomienka, nie, ze by som s obsahom nesuhlasila, ale mi to pripada tak, ze vlastne zoznam plemien je OK, uz len zabezpecme, aby sme nemali krizence, bastardov a bPP psy... :nwm:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod zara » Pia 28.09.2012 11:37

Inak, aj ked parlamentna demokracia ma s demokraciou spolocne malo, volenych zastupcov mame.
Kontaktovali ste tych ktorych ste volili, popr. aj tych ktorych ste nevolili?
S otazkou - aky je vas nazor na tuto novelu, podporite ju, (viete ze ked ju podporite na moj hlas mozete zabudnut)... ?
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod calwen » Pia 28.09.2012 11:41

Ja som sa chystala kontaktovat tych co som volila, ale potom som sa dozvedela, ze sa chysta ta druha pripomienka a ze oni uz ich kontaktovali. Kto koho, to sa vcac dozvieme :smile: Tesim sa, ked to vypustia do sveta, konecne daco "hodne" mojej podpory :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod katkariinka » Pia 28.09.2012 11:42

hlavne ficovolici by sa mali popytat, kedze toto volebne obdobie je one man show. :heh:
Ale dobry napad, urcite budem tu svoju stranu kontaktovat. :jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod vlcica_naty » Pia 28.09.2012 11:48

Prosim vas, nachadza sa niekde internetova peticia ktora je zasadne proti novej novele zakona? Nemam na mysli ziadne pripomienky, ktoreho ho upravuju, ale jednoznacne vyjadreny nesuhlas s tym navrhom... ? Pripadne ma niekto peticne harky vyjadrujuce nesuhlas s novelou? Chcem vytlacit a dat popodpisovat ludom aspon od nas zo skoly (VFU brno)... nech aspon nieco robim...
I believe in miracles they happen every day...
vlcica_naty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Poslaťod Bára » Pia 28.09.2012 12:04

agah píše:(pri tom aj tak vo vacsine obci je taka povinnost).


Ktorá konkrétna obec má VZN, ktoré nie je v súlade so zákonom? :ahoj:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Mackie » Pia 28.09.2012 12:27

5miki5 píše:Pohryzie ma pes, majiteľ dostane pokutu do výšky 165 €. Ale ja, ako obeť pohryznutia, si môžem, ak to uznám za vhodné, na súde uplatniť náhradu škody, nemajetkovej újmy, .....

s nemajetkovou nepochodis, skor s majetkovou, lieky, obvazy, strata prijmu, a este si ta najde aj socialna poistovna a zacvakas aj jej to co musela vyplatit za PN

Silvuch píše:
(kto už len bude skúmať, s akou mierou zavinenia!)
neverim, ze nebude skumat.. nato existuju sudy. Dokial ti nedokazu vinu, si nevinny.

az teraz som to nasla.. nie je to take jednoduche
ked nezaplatis pokutu za priestupok, ides sa natahovat na priestupkove konanie, no nemas sancu vyhrat, lebo skutok sa stal, je jedno ako a preco.. nasledne ti prikazu pokutu zaplatit, zaplatis, a si v prdeli, lebo zaplatenim priznavas vinu a nie je moznost odvolat sa a riesit "mieru zavinenia"
pes dostava oznacenie nebezpecny a ani proti tomuto nie je moznost odvolat sa, jednoducho neexistuje

miera zavinenia nech je akakolvek, platis kym mas co, to je ako s tym zlodejom, co na neho u teba doma spadne skrina, si v prdeli
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Poslaťod kives » Pia 28.09.2012 12:45

práve preto by mal byť lepší trestný čin, tam ti to už musia dokázať.
priestupkové konanie je brutus, ti to naparia aj bez tvojej neprítomnosti, presne ako hovoríš, skutok sa stal
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Poslaťod Mackie » Pia 28.09.2012 12:53

aj teraz je to trestny cin pri urcitej dobe PN, a tam sa uz posudzuje miera zavinenia a umysel
TO sa moze podat aj pri kratsej PN, resp. "hocikedy", a tam je asi najvacsi priestor na "bud ano alebo nie", ale konkretne pripady nepoznam, neviem, ako to v skutocnosti konci

aby bolo kazde pohryzenie trestny cin je tiez nestastne riesenie podla mna
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Poslaťod zebo » Pia 28.09.2012 13:18

Pit Bull Sport Show Slovakia 2012
29.-30.09.2012
Rekreačné stredisko Hlboké Bojnice

cca 100 coklov, ja som presvedceny, ze to vsetci ludia preziju :ha: :angel:

Na show bude k dispozícii podpisový petičný hárok, bla bla bla
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Poslaťod kives » Pia 28.09.2012 13:34

nie Mackie, skôr pri trvalých následkoch a smrti, príp. zmenenej prac. schopnosti (=trvalý následok) alebo dlhodobá PN, zase každý škrabanec nie
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Poslaťod Tania » Pia 28.09.2012 14:17

:ua: čítala som predchvíľou fórum stredoazijatov a stále tá istá pesnička dookola, prečo nie je na zozname RTW, NO, ČSV??
použijem slová "kolegu" Zdenka Spiese z ČR:
A přesně to dokladuje moje tvrzení, že jako první je třeba obhájit psy jako celek. Statistiky jsou jasné a neoddiskutovatelné, psi patří mezi naprosto nepatrné příčiny úrazů a úmrtí, diskuze kolem nich je jen snaze o populismus poslanců a podobných individuí. Takhle se pořád všichni budou motat okolo plemen, což je naprosto irelevantní. Kdy už to, proboha, lidi pochopí?????
Chcete-li porazit protivníka, nejlépe je mu vyrazit zbraň z ruky a ne jen uhýbat střelám.

:jop: :poklona:
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Poslaťod Char+Alyosha » Pia 28.09.2012 14:21

Tania, vypichnutím plemien, ktoré sa na zozname nenachádzajú a podľa logiky znenia nového zákona by sa tam nachádzať mali, nejde o požiadavku, aby do daného zoznamu boli zaradené aj ďalšie plemená, ale ide o poukázanie na to, že vytvorenie zoznamu ako takého je nezmyselné...
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Poslaťod Tania » Pia 28.09.2012 15:03

Obrázok
V prvom rade chcem v mene Jeden Meter SK podakovat vsetkym co nam pomohli a podporili nasu iniciativu.
Sice sme podaktori ani nespali, ale "to podstatne" je hotove a zivotaschopne...
Vsetky informacie/materialy ci uz na zdielanie, alebo stiahnutie najdete na:

http://www.jedenmeter.sk/
http://www.facebook.com/jedenmeter.sk

Nam teraz zacina kolotoc stretavani a rokovani zo zastupcami jednotlivych klubov, oslovovanie OZ, kyn. organizacii, veterinarov atd...
Dufam, ze sa stotoznite s nasou pracou a budete nas nadalej podporovat.
S pozdravom
Jeden Meter SK
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné