Keď psi zostanú sami

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Keď psi zostanú sami

Poslaťod Berňáčik » Uto 31.07.2012 21:21

Dobrý deň,
to, že sa mi život zvrtol úplne iným smerom, ma dostalo do komplikovanej situácie, s ktorou si neviem rady. Mám rodinný dom s väčším pozemkom a 3 psov, z toho dvaja sú Bernskí salašnícki psi (fenka a pes) + jeden oriešok. Berňákov som si pred tromi rokmi "adoptovala", inak by boli zastrelení. Majú za sebou týranie a hladovanie a u mňa našli domov a lásku. Lenže zlé okolnosti ma pripravili o prácu a ja som musela hľadať novú. Našla som ju však až 120km od domu. Žijem sama a o dva týždne odchádzam. Budem z domu preč vždy 3 týždne a potom týždeň doma. 2 dni v týždni mi psíkov nakrmi môj otec a na zvyšné dni dúfam "zlomím" suseda. Avšak aj tak mám obrovský strach, či psi nebudú mojou neprítomnosťou príliš trpieť. Sú síce naučení, že bývam preč aj 3-4 dni, ale 3 týždne... Zvažovala som aj to, že by som ich niekomu darovala, ale bojím sa, že by to bolo ešte horšie, ako tá samota. Majú toho za sebou veľa a rozdelenie, odlúčenie a zmena prostredia by ich asi zničilo. Chcem pre nich to najlepšie, budem sa snažiť byť s nimi čo najčastejšie, ale bez práce sa nedá byť - veď aj uživiť tie 3 stvorenia nie je ľahký špás. Ale sú to moje zlatíčka a ja by som im nechcela ublížiť.
Myslíte, že väčšia samota musí mať na nich zlý vplyv? Alebo keď majú jeden druhého a budú každý deň aspoň chvíľu v kontakte s človekom, tak to v pohodičke zvládnu? Nerada by som ich stratila, verím, že raz budem zase každý deň s nimi, len neviem, kedy to bude...
Berňáčik
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Keď psi zostanú sami

Poslaťod Ulfheiðr » Str 01.08.2012 8:26

To je ťažká otázka. Poznám aj takých psov, čo sú stále len sami na záhrade a len každý deň príde človek a kŕmi ich.
Ale oni sú na to zvyknutí, nepoznajú nič iné. Otázna bude u tvojich tá zmena. A potom to, keď po týždni zase odídeš. Môžu si na to zvyknúť, nemusia. Je to vabank ako to dopadne. Skúsiť to môžeš, ale radím hladať záložný zdroj.

Pokial mám za seba, neviem si predstaviť, že by som svoje psi nechala v takomto režime. To by som asi ozaj hladala kam ich upichnúť, kde by sa im venovali. :nwm:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Keď psi zostanú sami

Poslaťod Berňáčik » Str 01.08.2012 9:56

Popravde, ani ja si neviem predstaviť, že ich tam nechám. Ale chcem pre nich to najlepšie, len neviem, čo to v ich prípade je, keďže prežili to, čo prežili. Možno by im nové umiestnenie prospelo a možno by ich zničilo. Sakra, je to hrozné, som z toho na nervy, zároveň je mi z toho do plaču. Fakt neviem, čo mám robiť :plac:
Berňáčik
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Keď psi zostanú sami

Poslaťod Ulfheiðr » Str 01.08.2012 11:38

V prvom rad sa ukludni, pretože svoje nervy a obavy spolahlivo prenesieš na psov :no: Je to ťažké, ale teraz ide o nich, takže rob všetko tak, aby sa ich to čo najmenej dotýkalo a aby si im dávala čo najmenej dôvodov pre neistotu. V tomto to záleží naozaj na tebe, ako sa k tomu postavíš. Ak so smútkom, panikou a strachom, rovnako to budú prežívať aj oni.
Ono pokial sa nejedná o nejaký extrém, tak zmenu majitela nesú psi ovela lepšie ako človek. Ak by si sa rozhodla ich niekam upichúpť tak isto by som to robila tak, že ich s luďmi dopredu zoznamovala a šli by vlastne niekam, kde to poznajú, resp. k známym luďom.
Ale tak uvidíš je to otvorené, možností máš viacej. Okrem toho, tú prácu už asi nejde zmeniť že?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Keď psi zostanú sami

Poslaťod Vikiki22 » Str 01.08.2012 11:43

A nejakí rodinní príslušníci, kam by si ich mohla dať? Príp. niekto, kto by prebýval zatiaľ v dome?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Keď psi zostanú sami

Poslaťod Berňáčik » Str 01.08.2012 12:31

Prácu snáď časom zmením a budem zase pri nich, len momentálne som nič nezohnala a zostať dlhšiu dobu bez práce nemôžem. TAkže možno je to len na krátky čas, ale možno na dlho... To teraz nikto nevie...
Všetci z mojej rodiny bývajú v bytoch, takže umiestniť ich u nich nepripadá do úvahy.
No a u mňa nemá kto bývať... Naši sa budú snažiť chodiť tam čo najviac, ale tiež tam nemôžu byť každý deň...
Berňáčik
Okoloidúci
 
Príspevky: 8


Späť na Ostatné