Vnímanie času u psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Vnímanie času u psa

Poslaťod veronika.02 » Pon 18.06.2012 10:50

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako pes vníma čas. Mám 10 týždňovú fenku kavaliera a učila som ju ostávať samu doma zo začiatku na 5 minút, potom 10 a teraz viem, že dokáže 45 minút ostať ticho sama doma ( nastavila som kameru aby som vedela či kňučí). Zo začiatku občas zakňučala raz, nie nejaké dlhé kňučanie alebo zavíjanie. Teraz vie byť tých 45 minút sama ticho, ale tento týždeň mám ísť asi na 3 hodiny preč mimo bytu a preto ma zaujíma ako pes vlastne vníma čas. Či dokáže rozlíšiť či som preč polhodinu alebo 3-4 hodiny. Takúto tému som nikde nenašla na tomto fóre ani nikde inde na internete, ak taká predsa existuje, tak sa ospravedlňujem za založenie tejto. Ďakujem veľmi pekne za odpovede :smile:
veronika.02
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod wer » Pon 18.06.2012 11:28

ono najkritickejsie byvaju prave tie prve minuty odlucenia. potom sa to uz zvlada lahsie. a to je dobre, ze ju zvykas postupne. myslim, ze tie 3 hodky zvladne v pohode. hlavne sa nestresuj ty. :no: pes musi pochopit, ze sa nic nedeje, ked zostava niekde sam - musi to byt pre neho bezna vec.
a este k tomu casu - pes ma rad pevny rezim. kedy je cas vecere/prechadzky/prichodu pana vie presne na minutu. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod raky » Pon 18.06.2012 11:34

pes vie že je nedela napríklad - neviem ako ale je to tak... :lol:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod wer » Pon 18.06.2012 11:39

Offtopic: preesne. raz som tak zanechala doma psa na par dni nevinnej osobe, vsetko v pohode, az ked prisiel treningovy den... :pac: a inak doma slusny pes spravil z domu bordelaren a zozral asi 5 kg granul, ktore si sam vysypal :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod Margita » Pon 18.06.2012 11:41

Offtopic: lebo v nedelu idu vsetci do kostola a rozvoniavaju rezne a kuracia polievka :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod zuzka:) » Pon 18.06.2012 11:58

ja nemám stále rovnaký režim v ničom, asi iba v rannom vstávaní, takže dni asi denč nerozlišuje :lol:
ale
wer píše:ono najkritickejsie byvaju prave tie prve minuty odlucenia.

u nás presne platí. ked už nereval po zatvoren dverí, som vedela, že bude dobre, aj keby bol neviem ako dlho sám :smile: no sem tam niečo rozžul, ale to sa nedá porovnať s tou histériou čo mal niekedy, ked som ho nechala zatvoreného v izbe, kým som len šla do sprchy napríklad (knihy po clej izbe, poškrabaná stena, zrolované koberce, zhodený garniž :pac: )
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod irwin » Pon 18.06.2012 12:07

tak moje trdlo vie presne ze sa o pol 4 chodi z práce.. to je už v okne a kuká z ktorej strany prídem :lol: a tiež vie že je víkend... to vie že sa nesmie budiť ráno... že sa spí dlho :heh: a vie že tie dva dni sme len s nim a že sa nemusi bať že by ostal sam doma :aaa:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod Bebis » Pon 18.06.2012 13:46

Aj Roen vždy čaká, kedy prídem :pusa: a podľa mňa aj vie, kedy je pondelok a štvrtok, lebo vtedy chodí panička na NJ poobede :lol: a napr. ak je vo vnútri, tak ráno o šiestej štekne, že už treba ísť von :yes:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod lucinki » Str 20.06.2012 13:03

nas nase psy vitaju cez pracovny tyzden pri branicke...pekne sedia a spizuju kazde auto co ide okolo a cakaju kedy konecne zaparkujeme.
Ale mama moja mala psa, nahodou tiez madara a ten ju cakaval na vlakovej stanici kazdy den ked chodila zo skoly
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod veronika.02 » Str 20.06.2012 17:08

No tak to našťastie dopadlo dobre, vydržala nakoniec sama 4 hodiny a bola ticho ( teda aspoň prvú hodinu čo mám na kamere ). Ale otázku o vnímaní času som skôr myslela, že či keď som preč 5 minút alebo hodinu, či to ten pes rozozná že teraz som bola len chvíľku preč a teraz straašne dlho :lol: .... inak aj môj yorkshír u rodičov presne vedel kedy prídem, lebo som chodievala priateľovi na víkendy a vždy 15.10 som bola doma a uz čakal :smile:
veronika.02
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 20.06.2012 17:26

napr. u nás je to tak, že či idem so smeťami bo niekam na dlhšie, tak ma vítajú ako keby som bola preč celý deň. :lol: horšie odchody znáša staršia fenka, tá je vždy úplne hotová, mladšej porozhadzujem pamlsky a hľadá ich, takže kým odídem, tak si to ani nevšimne.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod Cathie » Str 20.06.2012 21:47

Tak ja praveze dost vidim rozdiel, ked odidem na 5 minut, hodinu, pol dna ci par dni. Po piatich minutach na mna pes pozrie, preco som sa vratila :lol: Po hodke pride do chodby, zavrti sa od radosti a ide si po svojom. Po pol dni sa pride tesit, hodi sa o zem, olizuje ma, beha po hracku, proste panickaaa :jupi: A po par dnoch je z nej taka mierne neriadena strela, ktora nevie co so sebou od radosti..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 20.06.2012 22:48

Uh, tak tie naše sú asi rarita :haha:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod CraObs » Str 20.06.2012 22:52

u nás to je podobne, keď dojdem po 10 hodinách z roboty tak ma ide zožrať, chvostom pozametá pomaly rohy pod stropom, ak idem len do potravín a vrátim sa za hoďku tak trochu radosti, ale keď sa vrátim len od schránky alebo smetiakov ako by som ani neodišiel..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Vnímanie času u psa

Poslaťod luciiik » Str 20.06.2012 22:57

No dovolim si povedat ze pes je nastaveny ako svajciarske hodinky. Moj pes presne vie kedy chodim z prace, teraz v tychto teplach presne vie, ze vencit sa chodime az okolo osmej deviatej vecer, kedy dostava zrat, dokonca rano uz ked vidi, ze nie je klasicky ranny zhon a chystanie sa do prace, tak uz aj lezi pri voditkach, lebo vie, ze ked je volno, davame venc aj rano. :lol:
Co sa tyka toho vnimania casu oducenia, tiez si myslim ze vnima len tu prvu chvilku, potom je uz dobre. Hlavne pri odchode netreba robit velkolepe lucenia, to som spravila raz a psi nariekali este dobru hodinu. :ua: Takze ja sa uz lucim potlapkanim po hlave a tym to hasne. :yes:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Ďalší

Späť na Ostatné