Novorodenec a venčenie psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Novorodenec a venčenie psa

Poslaťod lagunasa » Uto 24.04.2012 13:04

zaujimalo by ma, ci mate niekto skusenosti so situaciou ze mate doma psa/dvoch v cinziaku a narodilo sa vam babo (zene myslim) a partner je pracujuci aj s cestou cca 12hod. To znamena ze po prichode z porodnice by ste mali v obednajsich hodinach vencit psa vy.
Ako ste to riesili? Rozmyslame maj babo ale tato vec ma znekludnuje.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod katkariinka » Uto 24.04.2012 13:28

lagunasa, podla mna sa to da. Bd nalozis babo do kocika a idete spolu, alebo poprosis susedku, nech ti male na chvilu postrazi,...
Uz som nad tym tiez uvazovala :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Bebis » Uto 24.04.2012 13:37

u nás chodí jedna pani s dvomi maltezákmi, každý chodí po jednej strane kočíka a bábo strážia... :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod pigie » Uto 24.04.2012 13:39

Ked som doniesla Huga, chodila s velkym briardom a kocikom jedna pani. A pamatam si na vetu, ked som jej hovorila, ze sa mi strasne lubi, ako krasne pokojne za nou chodi - ja som vtedy mala stena, co chcelo ist za kazdym a o pokojnosti sa nedalo moc hovorit. Vtedy mi povedala, ze teraz zne to, co zasiala :heh: A ze je rada, ze to takto s babom vyslo, lebo o psa sa vonku starat vobec nemusi - defacto ja si to viem predstavit velmi dobre tiez teraz :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod katkariinka » Uto 24.04.2012 13:42

najhorsie su asi tie prve tyzdne, kedy sa moc neodporuca ist s babom vonku.
No a potom situacie ako psia hnacka a pod., kedy clovek potrebuje bezat vonku doslova v papuciach... :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod lagunasa » Uto 24.04.2012 13:46

no susedka bud tiez venci (kamoska), jej mame by som dieta nenechala a druhy susedia su nejaky posahany.
Ja som prave mala namysli tie uplne prve tyzdne. Potom kludne vencenie aj s babom. Aj ked s babom narodenym v januari...

No nasi nie su ani uplne blazni ale ani uplne kludny. Vencim ich navolno a v pohode okolo behaju. No ked nieco zbadaju (macku, ineho psieho kamarata) tak letia ze sa niekedy ani nenamaham kricat (obzvlast pri macke).
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod pigie » Uto 24.04.2012 13:52

Uplne prve tyzdne, by bol predsa chlap doma tiez, nie? :smile: U nas urcite aspon dva :devil: Inak toto moc neriesim, moja mama by sa potrhala, aby mohla varovat - o toto mam vopred postarane, aj ked nic neplanujem :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod lagunasa » Uto 24.04.2012 14:10

no prve dva tyzdne mozno ale neviem ci dlhsie. A potom co? Ok, jeho mamina by hadam postrazila, teda urcite ale mat ju tam den co den nechcem. Aj ked verim ze by s radostou pomahala aj s ostatnymi vecami. A byva len kusok od nas narozdiel od mojej maminy. A moja mamina je este stale pracujuca. Ale mate pravdu, na nejaku mamu sa budem moct obratit s tymto problemom.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Mackie » Uto 24.04.2012 14:43

islo by len o vencenie 1x denne? ze sa tak blbo pytam, dieta nemoze ostat 15 minut samo doma?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod mint_blossom » Uto 24.04.2012 14:59

No ja by som babo same nenechala.
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod lagunasa » Uto 24.04.2012 15:13

ano, jedno vencenie. Ale aj ja by som dieta, obzvlast len niekolko tyzdnove nenechala same doma.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Bebis » Uto 24.04.2012 15:21

a keby ti psov niekto raz za deň zobral vyvenčiť? :nwm:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod hriva » Uto 24.04.2012 16:32

tak toto som riešila aj ja :lol: a riešim, kedže o mesiac rodim. no u nas ranny venč bude taky že mi mali niekto postráži, poobedny bude aj so psom a večer zasa sama. mám ale obrovsku vyhodu- malá sa narodi v lete a teda možem v podstate hned ist von ak bude pekne. keby si rodila v zime je to horšie. tam možeš ist von s babom až po takom tyždni-dvoch, podla toho ake je počasie.
ináč venčenie s kočikom mam už oskušane, a teda som rada že som Briu tak vychovala že je v podstate stale navolno. ked je navolno, netaha, nerobi zle. je to obrovske plus :jop:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod lagunasa » Uto 24.04.2012 18:58

no tak este len sa zaciname snazit tak neviem kedy to vyjde..... ale ked hned tak to bude v zime.... :ua: .
aj ja som si nasich naucila navolno.... az na to ze policajti v nasom meste ..... povedali tu v poslednej dobe tabule zo zakazom vencenia navolno..... ale vsetci to tu porusuju :lol: :lol: :heh: no kazdopadne to budem tych prvych par tyzdnov nejak vyriesit inac.... to postrazenie baba by sa dalo ale treba najst niekoho komu to nebude vadit kazdy den.... a dat niekomu vyvencit nasich psov.... no nechcem nikoho urazit ale asi som voci tomu dost nedoverciva.....
a este mam taku moznost ze na tych par tyzdnov by som mozno psov dala mamine..... uvidime...
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod starr » Uto 24.04.2012 19:11

mint_blossom píše:No ja by som babo same nenechala.


Mna napadlo to iste, co Mackie. Preco by 10-15 minut nemohlo ostat same doma v posteli? Vsak v tom veku este nechodi, nema kam ujst, maximalne si 10 minut poplace, kebyze mu akurat pocas tej chvile nieco treba. Ci hrozi nejaky iny problem? Co ja viem, tak par minut same moze ostat, bezne chodia matky bez deti napr. vyniest smeti alebo si rychlo nieco kupit (ak maju blizko obchod, ze len vybehnu a vratia sa), mne to nepride ako problem. Ale mozno mam skreslene predstavy.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Ďalší

Späť na Ostatné