Novorodenec a venčenie psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod pigie » Pon 26.11.2012 13:05

Offtopic: Sranda, ja v noci vencim (po polnoci) len vtedy, ked zaspim pred telkou po poobednom venceni. Inak radsej vstanem o 6 rano :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod hruska » Pon 26.11.2012 13:14

Offtopic: pigie, mne to komplikuje praca na zmeny, to tiez nie je pre psa idealne, vsetko mame take rozhadzane, tak aspon nech dlho nezadrziava.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Cathie » Pon 26.11.2012 13:26

Offtopic: U mna podobne ako u Hrusky, akurat ja radsej vstanem nez vybehnut v noci - bezne chodim so psom okolo 23-24 a potom rano medzi 7-8, aj to sa mi uz zda vela, ale budiz. Cez den sa snazim vencit s odstupmi max 6-7 hodin, ale 2x do tyzdna mam skolu tak, ze to vyjde na 8-8 a pol a aj to sa mi uz zda ako tyranie psa :lol: Aj ked viem, ze je to normalne, nejak ludia pracovat musia..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Bee House » Uto 27.11.2012 11:42

Offtopic: aha, uz chnapem. no mna zabija aj ranne aj nocne vstavanie. asi si zadovazim rybku a psa predam :heh:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Poca » Str 28.11.2012 8:50

Bria sa vencila okolo 18tej a o 10tej som sa jej musela prosit aby ráčila ísť von. Tak potom som ju radšej vysťahovala na dvor.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod hriva » Str 28.11.2012 9:59

To aj moja Bria :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Amy01 » Str 28.11.2012 10:20

Offtopic: My máme teraz takýto režim: ráno cca okolo 6tej, mama okolo 10tej, potom už ja okolo 15tej, 18:30 a 22:30.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Domča » Štv 29.11.2012 10:57

my sa venčíme ráno cestou do práce 8:45, potom cez obedňajšiu prestávku 12:30 - 13:00, o 16tej končím to ideme k veľkým a s nimi hodinku behá, potom o 20:00 a okolo 22 - 24hod. podľa toho čo ide v telke a ako sa nám chce :)
Veľký sú púšťaný len raz denne, ale keď im treba tak saa vyvenčia v kotcoch....
no a samozrejme cez víkendy keď sa dá tak sme celý deň von :)
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod hriva » Štv 29.11.2012 16:25

A s príchodom dieťaťa bude ten režim uplne iny...ja som si kedysi vencila kedy sa mi chcelo, aj o tretej ráno. Teraz nie, mame pevný režim. Deti (aj psy) milujú pevný režim a opakovanie ritualov.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Cathie » Sob 01.12.2012 16:21

hrivushka píše:Deti (aj psy) milujú pevný režim a opakovanie ritualov.

S tym suhlas, ale ja by som to neprezila :lol: Ja vo vseobecnosti neznasam pevny program a aj to, ked si pes nieco vyzaduje.. takze radsej to riesim tak, ze rezim nie je a pes si aspon nic nepyta, lebo vie, ze to dostane, az sa rozhodnem :angel: Myslim, ze je jej to milsie, nez nervna panicka :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Buchťa » Sob 01.12.2012 16:44

My pevný režim nemáme,jedině v tom,že drobci musí jít každý den ven,ať už má zahrada 10 arú nebo ne :no: .
On má barák výhodu v tom,že je jen ráno z domu pustím na zahradu :lol: ,takže nemusím nikde běhat.Vstávám v 5.20 a z domu musíme jít nejpozději v 6.40,máme to cca 50 km (až k muži do roboty). Ale Bona je velikánský vyčuránek - v noci začne hlasitě dýchat (ježííííííš,tady je strááááááááášnéééééééééé teplo :haha: :haha: :haha: ),že potřebuje jít ven.Už ví,že na mě to neplatí,tak začla terorizovat syna a u něj jí to vycházelo (vstal,pustil ven na kontrolu,pak zase zpátky a šel si lehnout = madam byla spokojená :yes: ).Jak jsem to zjistila,tak jsem to zatrhla :hmm: .Šéfová ví,že na nás s mužem toto již neplatí a tak si našla jinou oběť.A přitom té :censored: vúbec není teplo,jen si potřebuje v noci několikrát zkontrolovat svúj rajón,kača jedna :smile: .
Jinak drobci večer nemají pravidelnou hodinu,kdy chodí ven,takže "neznásilňují".Řídí se tím,že jakmile kdokoliv z nás vezme obojky,tak se de ven :aaa: .V týdnu s nimi většinou chodí muž a nebo syn,já mám na starosti krmení "dravé zvěře" + svačinu pro chlapy na druhý den (9 až 12 rohlíkú a pod........ :plac: ).Po žrádílku jsou ještě asi hodinku doma a pak již jen na chvíli puštěni na zahradu na vyvenčení a šupky dupky zpátky domú a spát :zz:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod hriva » Sob 01.12.2012 17:05

Tak záhradu mame aj my ale kde by sa tam Bria išla sama vycurat, to nehrozí :ach:
Ja neznasam stereotyp ale musím ho mat. Ked narušim malej trocha den uz je nervozna. Ona to proste potrebuje. Tak vstavame medzi šiestou-siedmou. 8:00 ideme von, sme vonku do tej pol dvanástej. Potom mala obeduje, hra sa, okolo druhej ju dám na hodinku spat,zobudi sa, hra sa, dám jej olovrant-nejake ovocie. O tej štvrtej ideme zase von a sme asi do šiestej. O pol osmej malu kúpem a ide spat. Potom sa Bria naveceria, aj ja sa najem a o desiatej idem spat aj ja :lol: ešte predtým idem s Briou na dvor nech sa vycura ale su dni ked uz večer proste ist nechce.
Takto je to každý bozi den, okrem pondelka lebo vtedy mam aj väčšie upratovanie. Vysavam, prach, atď...to sme vonku menej. No a varim väčšinou večer ked mala zaspi alebo na obed ked spi.
Mne uz hrabe z týchto dni, su uplne rovnaké. Co ale pozorujem, Bria nikdy nebola stastnejsia.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Buchťa » Sob 01.12.2012 17:19

Hrivushka,co se týče Tvého drobce,naprosto tomu rozumím.Děti jsou citlivé na změnu denního režimu a každé to snáší jinak.Ale souhlasím s Tebou,že stereotip je ubíjející,ale Ty se řídíš podle prcka a to je oki.Múj "prcek" už má 25 rokú,takže se musí on občas řídit podle mě.Naši drobci jsou nejšťastnější od jara do podzimu a to proto,že jsme s mužem stále na zahradě (kromě toho,že hodně času s nimi trávíme u vody - je tady překrásné jezero :jupi: :jupi: :jupi: ).Takže mají pod kontrolou nás,ulici a zahradu :heh: zároveň.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod ariel » Sob 01.12.2012 18:53

tak my mame nasich vonku, ale rano chodime o 5.45 do 6.30 vencit, kedze mame stena, okolo 13tej pride zase niekto dat najest a idu kratko aspon na cik von, o 16tej ideme vencit na dlhsie a okolo 20tej niekedy este chodime von na kratku prechadzku, lebo Cezar je zvyknuty sa vyprazdnovat mimo zahrady, malo kedy tu cika a :kak: ozaj len vynimocne, neviem si predstavit nechat psa taku dlhu dobu bez vyprazdnenia
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: novorodenec a vencenie psa

Poslaťod Buchťa » Sob 01.12.2012 19:36

No tím,že dojíždíme 50 km do BA,jsou drobci venku od cca 6.30 do max. cca 19.00 hodin.Mají k dispozici otevřenou garáž,kde mají matraci 2,2 x 1,2m + 1 křeslo + 1dvojkřeslo s dekami a venku mají velkou dřevěnou paletu (2,0m x 0,8m),leží tam,kde mají náladu a podle počasí.Jakmile jsme doma,tak jsou s námi.V létě mají otevřeno do domu (v létě je otevřeno nonstop - nikdo si netroufne jít k nám do domu :haha: ) = máme totiž zateplení 0,25cm hrubé,takže je doma chládek a oni ho v létě milují.Bofiho teď bereme (po operaci) sebou do práce = má mít klidový režim.A drobci nemají problém si označkovat tak velkou zahradu,mají ji celou k dispozici (já jsem si nechala asi max.1 ar :plac: ),takže se přes den vyvenčí a nijak netrpí :smile: .Občas mi "hodí" :kak: do jahod a pod..............Není problém :lol: .Velkou zahradu jsem především vybírala pro drobce,i tak se na ní dost nadřu :ua: :plac: :plac: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Predchádzajúci

Späť na Ostatné