Smutný psík

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Smutný psík

Poslaťod Begoni » Pia 03.02.2012 10:18

nevedela som kam zaradiť tento dotaz týka sa správania

pred dvoma mesiacmi som dostala od babky psíka ktorého našla na ulici a nikto sa k nemu nehlásil, je to kríženec jazvečíka, fenka ktorá nedávno mala šteniatká, ale celé dni je akási smutná nič nerobí, z ničím sa nechce hrať, nič ju nezaujme celý deň leží na jednom mieste a spí, veterinárka určila, že má 2-3 roky v takom veku má byť psík ešte dosť aktívny...možno smúti za svojím majiteľom ktorému buď ušla alebo ju vyhodil, chcem aby bola šťastná a veselá aj keď o svojho pána prišla má ešte nejakú šancu zotaviť sa ako by som jej to mohla uľahčiť ? chcem si k nej nájsť cestu aby sme boli jeden s druhým šťastný bude sa to dať ? ako ?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Begoni
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Smutný psík

Poslaťod Vikiki22 » Pia 03.02.2012 11:34

Možno je psík chorý, niečo ho bolí. Zober ho na vyšetrenie k veterinárovi.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Smutný psík

Poslaťod casira » Pia 03.02.2012 15:50

Begoni píše:nevedela som kam zaradiť tento dotaz týka sa správania

pred dvoma mesiacmi som dostala od babky psíka ktorého našla na ulici a nikto sa k nemu nehlásil, je to kríženec jazvečíka, fenka ktorá nedávno mala šteniatká, ale celé dni je akási smutná nič nerobí, z ničím sa nechce hrať, nič ju nezaujme celý deň leží na jednom mieste a spí, veterinárka určila, že má 2-3 roky v takom veku má byť psík ešte dosť aktívny...možno smúti za svojím majiteľom ktorému buď ušla alebo ju vyhodil, chcem aby bola šťastná a veselá aj keď o svojho pána prišla má ešte nejakú šancu zotaviť sa ako by som jej to mohla uľahčiť ? chcem si k nej nájsť cestu aby sme boli jeden s druhým šťastný bude sa to dať ? ako ?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Ak predpokladam,že u veta na prehliadke ste boli a je zdrava,može to byt nejaký smútok z toho,čo prežila.Ja by som ti radila trpezlivost,venovat sa jej,chodit na prechadzky,maznat sa s nou,hrat aby si ziskala tvoju doveru.Ak prežila niečo zlé,je nedoverčiva,smutna.Ale ked vravíš,že celý den len spí,neviem :ua: Ako dlho už takto spí?S jedením nemá problém?
Vela otazok,aj tak najlepšie by ti mal poradit dobrý veterinar. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Smutný psík

Poslaťod Begoni » Pia 03.02.2012 16:29

Ona nie, že úplne spí má otvorené oči keď idem okolo trošku zavrtí chvostíkom a vníma čo sa deje keď zavriem chladničku tak ožije ten zvuk už pozná...a u veterinárky sme boli dala som ju zaočkovať aj odčerviť a s jedením problém nemá papá konzervy aj granule ale len s mliekom suché nikdy...
Begoni
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Smutný psík

Poslaťod casira » Pia 03.02.2012 17:21

Tak možno má len nejakú traumu z minulosti.Skús jej nejako spestrit život- spoločné prechadzky,stretnutia s inými psami,možno ožije a príde na iné myšlienky. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Smutný psík

Poslaťod Domca » Pon 06.02.2012 11:26

Treba jej dat cas :no: podla toho ako ju opisujes si urcite vela dobreho nezazila... potrebuje si zvyknut, ziskat si doveru. Mozno smuti za majitelom, predsa len sa ocitla v novom prostredi s novymi ludmi...ako uz bolo pisane, najlepsie je jej vymysliet nejaku cinnost, byt s nou, hladkat ju...uvidis ze si po case pride po pohladenie aj sama :yes:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov


Späť na Ostatné