Zanedbaný psík

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Zanedbaný psík

Poslaťod Chloeeta » Uto 17.01.2012 9:26

Ahojte. Nejdem opisovať, ako som sa k nemu dostala, proste sa s tymto psíkom často stretávam, je to nadlho :no:

Dostávam sa do styku so psíkom, je to krízenec nemeckého ovčiaka. Cely čierny, hnedé labky. Cistokrvný určite nieje,
je taky menší. V mladom veku bol tyraný, bili ho, v zime oblievali vodou, stale bol zavretý v koterci. Hladny, bez vody :plac: Vzala si ho rodina do opatery. Psíka si osvojili vo vyššom veku 2r. Psík neznáša deti (čim súdim, ze to boli práve deti, ktoré psa tyrali), hydinu a iné psy. Rodina sa o neho stará s láskou, psík dokonca začal aj počuvat na tie elementárne pokyny. Ku mne, sadni.
Psík nikdy nebol odčervovany. A to ma teraz asi 5 rokov. Ale stále sa správa ako štena, je taky blaznivý :lol:

Chcem sa spytat, mozem mu teraz podať odčervovacie tablety?
Nemoze mu to uškodit, ked tolké roky žil bez odčervovania?
Mohli by ste mi poradit aké? Vlastného psíka nemam, tak sa v tom nevyznám.
Čo sa týka stravy?
Varievam mu cestoviny s vajíčkom, čo ma velmi rád, tak isto nejaku ryzu zmiešanu s konzervou.
Papá vačšinou suchú stravu, granule. Hnačkuje totiz po hydinovom jedle.
Chcela by som sa spytať ako na jeho správanie. Dá sa nejako ešte vycvičit, aby sa naučil aj na tie deti, prípadne na iné psy?

Velmi mi pomozete akoukolvek odpoveďou. Chcem tomu psikovi aspon trošku pomoct. DAKUJEEEM
Chloeeta
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Zanedbaný psík

Poslaťod vavrena » Uto 17.01.2012 10:15

Chloeeta, a pes je očkovaný pravidelne? Samozrejme, že odčervovák podať môžeš, veterinára si sa asi nepýtala, keď kladieš otázku sem? Poradil by ti a dal by ti potrebnú tabletku.

Čo sa jeho výchovy týka, čo si skúšala doteraz? Prečítaj si tu na fóre nejaké témy o výchove a výcviku, ber psa von a zvykaj ho na nové prostredia, ukazuj mu nové veci a pachy, aby sa nebál, aby si zvykol. Aký má teraz život v novej rodine, chodia s ním von, hrajú sa s ním?
Na ostatné psy je zrejme preto zlý, lebo im nerozumie, nebol s nimi v styku, prípadne má nejaké nepríjemné skúsenosti... aj to sa musí naučiť, najlepšie prostredníctvom nejakého dobráckeho psa, ale nesil to. Ako sa správa v prítomnosti iných psov?
A ako sa prejavuje, že "neznáša deti" a tiež hydinu? Hydinu má väčšina psov rada - lebo ju môže loviť či pásť, alebo ju tolerujú a neprechovávajú k nej nijaký vzťah.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Zanedbaný psík

Poslaťod Chloeeta » Uto 17.01.2012 10:36

Očkovany je pravidelne ale len proti besnote. Máš pravdu, veterinára som sa nepytala.

Čo sa tyka vychovy, reaguje na sadni, ku mne, miesto. Pomaly sa uči. Je to velmi mily, a hravý pes. Vdaka aj tej
rodine, ktorá si ho osvojila. Vonku s nim chodia cca 1x za tyzden asi taka 3hodinova prechádzka. Ale kazdy den je vypusteny z koterca cca na 2 hodiny, a behá okolo domu. Dom nieje ohradeny, takze ma velký výbeh. Rodina byva na dedine, kde su lúky atd. Takze psík sa v podstate kazdy večer vybehá sám, a 1x tyzdenne ide viacmenej voditku na prechádzku.. Teraz zije v rodine, ktora sa o neho stara, venuju sa mu, hraju sa s nim. Čo sa tyka iných psov, akonahle vidí iného psa, tak nič iné nevidi len jeho, a ako ho zabiť. Ci je to sučka, alebo pes. To je jedno. Utočí na kazdeho psa. Okrem jedného "starého pána", 17ročný orech od susedov :D... S tym vychádza, občas sa hraju, pohryzu, nahanaju. Je s nim odzačiatku, takze si na neho viacemenej zvykol... :joint:

A ta hydina. Ked nahodou uteču susedovi sliepky. Tak ich roztrhá. Ked vidi sliepkku tak šteká, ide sa zbláznit.
A deti tak isto. Ked vidi dieta, tak strašne začne štekať, vrčať, zježí sa. Tak aj z tohoto dôvodu je cez den v koterci, a puštany je len večer, cca okolo 10tej nech sa vybehá, aby neboli v blizkosti nejaké deti. :ua:
Chloeeta
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Zanedbaný psík

Poslaťod Margita » Uto 17.01.2012 10:45

a vypustaju ho len tak ?ze pobehaj si sam?hadzu mu loptu?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zanedbaný psík

Poslaťod Chloeeta » Uto 17.01.2012 11:16

Ano,hadzu sa mu lopty, nahanaju sa s nim, "klpčia" sa s nim :-)
Chloeeta
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Zanedbaný psík

Poslaťod renqa » Pia 27.06.2014 18:51

Neviem kam by som to zaradila, tak sa skúsim opýtať tu. Skoro každý deň chodím okolo domu, v ktorom býva westíčka. Viem o nej iba to, že je to staršia fenka a je kastrovaná. To som sa dozvedela ešte asi pred dvomi rokmi, keď sme roznášali letáky. Fenka bola ešte vtedy v dobrej kondícií, býva na dvore aj s druhým psíkom, väčším krížencom. Ale teraz je z tej fenky iba troska, nemá už skoro vôbec srsť a neustále sa škriabe. Neviem posúdiť či s ňou chodia k veterinárovi, je to starší manželský pár (okolo 65-70 rokov), ale je mi jej strašne ľúto a možno by sa jej ešte dalo pomôcť. Len neviem kam sa obrátiť, možno sa o ňu starajú, aj keď pochybujem že dostáva hypoalergénnu diétu. Mohla by som skúsiť zavolať do slobody zvierat alebo nejakej podobnej organizácie, že by to aspoň prešetrili? Mne je tej fenky neskutočne ľúto. :plac:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300


Späť na Ostatné