Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod zuzi.hr » Str 25.04.2012 19:21

Anglický kokršpaniel
1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok - 7 rokov
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok - žila ešte 6 rokov
3. Popis povahy pred zákrokom - tvrdohlavá, aktívna, inak milá a prítulna, nemala rada deti
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...) - po mesiaci sa začala zasrsťovať, mala hustú jemnú srsť, takú šteniatkovskú :lol: , pažravosť
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim - prestala sa zopsami hrať, iný psi ju prestali zaujímať, iba ovoňala a išla ďalej, dotieravcov odohnala zavrčaním, inak psy o ňu nemali záujem
6. Popis povahy feny/psa teraz - ukľudnila sa, stal sa z nej gaučák, zaujmala sa iba o to čo má v miske, deti začala ignorovať
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou? - začala trpieť obezitou a problémami s tým spojenými a kilá išli ťažko dolu
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie? - Mala časté zápaly maternice. teraz mám Kríženca Ginu a sterilizovaná bude, kedže neplánujem aby mala šteniatka a chcem sa dobudúcna vyhnúť zdravotným problémom. Takže áno, som zástankyňou steriliek a kastračiek
Obrázok
zuzi.hr
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Faust » Štv 26.04.2012 7:10

Anglicky kokrspaniel/suka
1. cca 3 roky
2. priblizne 7
3. hystericka, nevyrovnana, nervacka
4. povaha sa nejak zasadne nezmenila
5. Spravaju sa normalne, ocuchaju, ona je hysterka a nenecha sa ocuchavat
6.hysterka, nevyrovnana uz nie je taka nervacka
7.unik mocu (tym ze je na dvore ma to netankuje)
8. Jednak sme este vtedy mali stareho psa, ktoreho sme kastrovat nechceli dat, jednak je to bPP stenata som po nej urcite nechcela, ked harala tak zdrahla (zo zahrady si vzdy nasla ako ujst a najst si zenicha), a ked to mam povedat sprosto, je to pre mna praktickejsie ked mi kazdeho polroka nehara, a tym padom ma to nijako neobmedzuje, mozem ju zobrat kedykolvek a kamkolvek a nemusim riesit ci nebude harat, alebo ze hara a obmedzovat sa tym
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Connie » Sob 12.05.2012 0:47

Anglický kokeršpaniel
1. Cca sedem rokov
2. asi pól roka
3. Unudená, neaktívna
4. takmer okamžite mala viac energie,začala skákať, dokonca aportovať loptičku a ľahšie sa motivovala
5. Občas vrčí ale inak ich ignoruje
6. na svoj vek energická,maznavá
7. nie,ale má horšiu kvalitu srsti
8. Fenka je kupovaná napoli so susedmi, (máme prepojené dvory ) a neboli schopný ju ustrážiť,mávala často šteňatá až sa mi podarilo ich na kastráciu prehovoriť, jej to prospelo. a pri nej by som kastráciu podstúpila opäť
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod Alexis » Ned 07.10.2012 19:20

hrivushka píše:ja neviem moc odpovedat na tie otazky kedze mame weimara z utulku a jeho povahu pred kastraciou sme nepoznali. bol kastrovany v siedmych rokoch. a neviem či to suvisi s kastraciou, ale s oblubou ho napadaju ine psy- aj feny aj psy. proste, ideme na prechadzke, s dvoma psami, nejaky cudzi sa po nas rozbehne a napadne vzdy Uga. neviem ci to suvisi s tym ze je vykastrovany, ale psom velmi "nevonia". ako keby nevedeli co si o nom mysliet. zdravotne problemy nema ziadne, akurat pribrat pribera iba tazko.


je to sposobene v tom, ze im "nevonia" psi rozpoznaju kastrata, ked si zoberies aj vo volnej prirode, psy/vlky nicia slabych jedincov, a toto zostalo v podstate aj v nasich domestikovanych psoch, jednoducho bud na kastrata zautocia alebo si ho nevsimaju. ono to zavisi podla mna od vela inych veci este, napr. povahy atd. napr. moj pes nikdy nezautocil na kastrata, bud si ho nevsimal ako keby to ani nie je pes, alebo ho nakryval ako haravu fenu.
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod bajuss21 » Pia 01.11.2013 9:11

vypíšem túto anketu, keď budeme mať dlhšie po zákroku :smile:
ale ma napadlo, k tým zmenám správania...my sme len 8 dní (dali sme kastrovať v cca 7. mesiacoch) po operácii a ja mám už teraz pocit, že mi na veterine vymenili psa :oo: ona čo nikdy nedoniesla loptičku, čo nikdy nechcela aportovať, tak teraz behá s loptičkou v papuli, dáva mi ju na kolená a chce aby som jej ju hádzala ! :oo: ja som z toho v šoku :lol: začala byť maznavejšia, prítulnejšia, oveľa ľahšie sa dá motivovať, pretože je dosť tvrdohlavec :smile: je viac zapálenejšia a viac na mňa naviazanejšia, čo je tak trochu negatívum...možno to spôsobilo to, že som bola po operácii s ňou vo dne v noci, neviem..len má rada, keď mi musí stále chodiť niekam za riťou a keď ju nechám napr. pri mame, začne štekať a letieť za mnou :nwm: a to ma ešte napadlo, že konečne začala normálne štekať :lol: lebo keby ste ju predtým počuli, tej jej piskot :lol: uvidíme čo bude neskôr, potom napíšem :no:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Kastrácia/sterilizácia a povahové zmeny - anketa

Poslaťod soraya » Pia 01.11.2013 9:34

Zaujímavé otázky, tak sa tiež zapojíme :)

takže fena NO
1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok - 3 roky
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok - po kastračke žila 4 roky
3. Popis povahy pred zákrokom - veselá, ubehaná, demolátor loptičiek, paličiek
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...) - začala byť trochu viac vtieravá by som povedala, časom sa dosť upokojila, ale to už asi išlo s vekom a zdravotnými problémami
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim - fena bola priateľská, vyhýbala sa konfliktom, malé psy sa jej báli, s veľkými sa prišla oňuchať a to bolo väčšinou všetko
6. Popis povahy feny/psa teraz - už nežije, ale pred chorobou pokojná, vyhľadávala spoločnosť viac ľudí než psov
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou? - mala veľký problém priberať, ale neviem či to bolo kvôli kastračke
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie? - fenka bola útulková, takže adopcia bez toho nebola možná

fena kríženec (dajme tomu bígla)
1. V akom veku fena/pes podstúpili zákrok - 1 rok
2. Koľko je tomu, čo fena/pes podstúpili zákrok - bola kastrovaná 6 rokov dozadu
3. Popis povahy pred zákrokom - hypeakrívne šteňa
4. Ako prebiehali zmeny v povahe postupom času od zákroku do teraz (napríklad po mesiaci, po pol roku...) - viac sa naviazala na ľudí, ináč hyperakčná, ako aj predtým
5. Ako sa teraz k vášmu psovi/fene správajú iné psi, známi aj náhodne stretnutí a ako on k nim - ona vyštekáva a ak má možnosť tak naháňa, ostatné psy sa jej radšej vyhýbajú, ale nie je agresívna
6. Popis povahy feny/psa teraz - milovníčka ľudí, nedôverčivá k cudzím ľuďom aj psom
7. Pozorovali ste nejaké konkrétne zdravotné problémy, ktoré by mohli/majú priamy súvis s kastráciou/sterilizáciou? - asi rok po sterilke zmohutnela a celkom dosť pribrala
8. Dôvod kastrácie. Podstúpili by ste zákrok opäť, ak by ste sa mali dnes znovu rozhodnúť, alebo nie? - mali sme doma psa, raz sme nestihli ustrážiť, boli štenatá, a keďže psy boli v dome traja a fena len jedna, išla na kastračku ona, aby sme sa vyhli ďalším malým bastardíkom.

U obidvoch mojich feniek by som si znovu zvolila kastračku, pretože niet nad ten pocit, že nemám zakrvavený byt, nemusím sa starať o to, či smiem/nesmiem pustiť psa na prechádzke ak sa hára, a prirodzene, keďže stále je u oca v dome ocko tých šteniat, nemusím sa bát ísť na návštevu, žeby som sa snáď vrátila s prekvapením.

Momentáne mám už inú vlčiačku, ktorú kastrovať asi nebudem, ale u oca mám mladého psa, ktorý určite na kastračku pôjde, nemusí znásilňovať všetko okolo, ale ešte na to nemá vek, takže koncom zimy. :fizel:
soraya
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: cassovia

Predchádzajúci

Späť na Ostatné