VZN a psy

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: VZN a psy

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.06.2014 10:16

My máme tiež divné veci vo VZN, čo sa vodenia a voľného pohybu psov týka:

...5. Vodenie psov (okrem zvláštnych psov) je zakázané:
a) na všetky miesta označené upozornením na vstup so psom zakázaný,
b) na detské ihriská, športoviská a v okolí bytových domov do vzdialenosti 5 m, ktoré sú verejným priestranstvom,
c) do areálov materskej školy a školských zariadení,
d) do zariadení verejného a spoločného stravovania, okrem zariadení, kde je to povolené a viditeľne označené,
e) do prevádzok potravinárskej výroby a do obchodov s potravinárskym sortimentom,
f) do zdravotníckych zariadení.
g) do miestnych cintorínov

6. Voľný pohyb psov je zakázaný:
a/ v areáli cintorínov
b/ na Kalvárii Dvory nad Žitavou...


Ale tabuľky nikde nemáme. Pri Kalvárii je vraj niečo napísané na všeobecnú tabuľu, ale nikdy som si to tam nevšimla. :lol:
Nechápem ale, prečo je tu napísaný aj zákaz voľného pohybu psov v týchto miestach, keď je do nich všeobecne zákaz vodiť psov. A potom... Podľa zákona č. 282/2002 tieto miesta musia byť viditeľne označené. Takže keď vstúpim so psom na takéto miesto, čo je podľa VZN zakázané, ale nie je tam viditeľná tabuľka, tak sa síce dopustím priestupku, ale tak isto by sa dopustila priestupku obec, keby som ich "udala" za nedodržanie zákona kvôli tabuľkám.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VZN a psy

Poslaťod Lindchen » Str 25.06.2014 10:48

Zákaz vstupu na cintorín je bežný, zatiaľ som to videla všade :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: VZN a psy

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.06.2014 10:54

To mi je jasné. Len mi nie je jasné, prečo tam napchali aj zákaz voľného pohybu psa na cintoríne. Príde mi to ako nejaký dodatok pre hlupákov, ktorí si myslia, že "vodiť psa nemôžem, ale na voľno pes môže"...? :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Str 25.06.2014 10:59

mozno to plati pre tie samovenciace psi. :lol: ze teda, nech si behaju po dedine, ale na cinter nech nechodia :ha:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: VZN a psy

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.06.2014 11:02

Vidíš, na tom nemyslela. Že by tu boli psy inteligentnejšie ako ľudia? :ha:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VZN a psy

Poslaťod Mackie » Str 25.06.2014 12:09

Naco? Lebo co nie je zakazane je povolene a niektori potrebuju na kazdu somarinu prikaz, inac si myslia, ze su majstri sveta a mozu si dovolit vsetko. To je ako ked musi byt vo VZN vypisane, ze pes nema obtazovat nadmernym brechanim, nahananim, obsakovanim, fotenim, hlasnym zuvanim zuvacky.. lebo slovo "obtazovanie" u niektorich ludi tieto aktivity jednoducho nezahrna.
Alebo moze ist o pripad vodiacich psov, ktori tam pristup mozu mat povoleny, a mesto sa takto chcelo poistit, "keby nieco".
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: VZN a psy

Poslaťod Silvuch » Str 06.08.2014 10:17

vsimla som si trend robit predzahradky pred domov, nie raz oplotene... Na jeden strane je to pekne, ale na druhej strane, mozem si aj ja spravit svoju psiu predzahradku? oplotit si ju?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: VZN a psy

Poslaťod Mackie » Str 06.08.2014 11:18

To asi nebude tvoj pozemok ??
A 20cm "plot" predpokladam nevyzaduje ani len ohlasenie drobnej stavby, na rozdiel od plotu, ktory ma udrzat psa.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Predchádzajúci

Späť na Ostatné