Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Rasťo » Štv 10.05.2012 12:41

Len o to, že si treba uvedomiť že v živote sa môžu stať a v konečnom dôsledku aj stanú aj podstatne horšie veci ako úmrtie psa...
Nemyslel som to v zlom...
Rasťo
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Sunny » Štv 10.05.2012 12:46

Ďakujeme za pripomenutie, je nám to všetkým jasné. :ach:
(nie, nie som echt mladá, pochovala som už dvoch psov, naposledy pred rokom a doteraz si poplačem, lebo mi chýba. A nič na tom nezmení ani fakt, že by mi mohlo byť z niečoho ešte smtunejšie.)
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod krista » Pia 11.05.2012 22:48

Rasťo,mám 39 takže o "echtmaldosti" tu reč asi nie je ... tiež to asi vyznie hrubo ale nedá mi... pochovala som dedka,bol to v podstate blízky človek,poplakala som si ale už na pohrebe som bola zmierená s "udalosťou" .Môj pes má 11 r. a už teraz mám nočné mory čo bude ak to raz príde... tu nejde o to človek vs pes .. tu ide o vzťah... jasne,chyba je možno vo mne,mám silný deficit "filantropgénu" ,ale s vekom to určite nemá nič spoločné. A neexistuje porovnanie "smutné - ešte smutnejšie" ,je to veľmi subjektívne (deti v Afrike hladujú,ale pre mňa je rozhodne horšie keď sa psovi zadrie trieska do laby) a vždy to aktuálne je smutné,ničivé ... :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod PeterMi » Pia 11.05.2012 23:09

Takže žiadni mladí... No a ja mám 42 a plakal som za naším jorkšírikom dva dni v kuse. A slzy sa tlačia doteraz hocikedy hocikde.
A okrem toho žijem aj so stratou milovanej osoby, akú si radšej nechcite predstaviť.
Nezmieril som sa ani s jedným z toho – iba s tým, že sa to už nedá zmeniť.
Nechcem to porovnávať, rozumovo si vravím, že človek má väčšiu cenu ako zviera. Ale presne je tu predo mnou napísané, ide o silu vzťahu a nie o to ku komu. Rozum do toho nemá čo hovoriť.
Nikdy na teba nezabudneme, Johnko
PeterMi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod JANULIK2008 » Sob 12.05.2012 11:10

Ja som psíka ešte nepochovávala, ale mačky už áno. čo bolo najhoršie že boli to ešte mačiatka, kt. sa otrávili pretože boli vonkajšie. Zmieriť ako tak sa ja neviem ... mne pomáha že si poviem že už sú na lepšom mieste a že sa tam spolu hrajú a je im fajn. Samozrejme že mi je smutno. A veľmi.
Keď však zomreli tak som plakala ako malé dieťa pretože mi to prišlol veľmi ľúto, staráte sa o ne a niekto ich otrávi. :(
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod JANULIK2008 » Sob 12.05.2012 11:12

A Rasťo, je jasné že psík raz musí umrieť bez toho to nejde, ale je to tvoj priateľ (myslím pes) takže preto a ako hovorí moja mama, staráš sa o neho od malička, vidíš ako rastie a ver mi, že je to akoby ti umrel blízky človek.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod luciiik » Ned 13.05.2012 12:33

Rasto mas vobec psa? :ach: Ak mas tak si myslim ze vas vtah je zrejme cisto pracovny, viem si ta predstavit ako policajta alebo vojaka. Zjavne si nevazis ziveho tvora tak ako my tu na DF. A zrejme sme vsetci co sme tu chori... Nuz, hej, uplne v pohode to priznavam, ze som. Avssak si myslim ze to ma jeden jediny dovod. Pes ma s clovekom cisty, nefalsovany a verny vztah. Cit ktory medzi psom a clovekom je, nie je zalozeny ani na peniazoch, ani na nejakych vypocitavych chodnickoch, proste je. A je to vztah na zivot a na smrt. Taky, ktory medzi ludmi NEEXISTUJE! Ked umrie blizky clovek, moja bolest je rovnaka ako ked mi umrie pes. A? Som za to zrela na psychiatriu? :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod casira » Pon 14.05.2012 19:00

Tiež nepatrím k tým najmladším,mám 40preč,zažila som už všeličo.A práve v týchto dnoch prežívam a vlastne celá rodina krutú ranu osudu,života a neviem čoho všetkého.Opustil nás nečakane náš 11ročný miláčik.Poplakali sme si všetci.Najtažšie bolo vysvetlit to mojej 8r.dcere.
Život ide dalej,dokažem už o tom rozpravat a verte či nie,stale ho mam pred očami,či doma alebo v praci....
Ten smútok tak lahko neprejde,no musím íst dalej,ved mame doma ešte jednu chlpatú fešandu a ona nesmie trpiet.Aj ked kamarat jej určite chýba.
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Sunny » Uto 15.05.2012 8:10

Jeeemine, Casira, to mi je moc ľúto, držte sa :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Silwuska » Uto 15.05.2012 8:20

Nuz ak ma niekto psa na dvore a je s nim hodinku dve denne tak sa ani necudujem ze ma taky pristup :nwm: je to naozaj o niecom inom, ale to pochopia asi naozaj len ti "skalni" alebo ako nas volat...mna tiez strasne bolelo ked mi umrela babicka a doteraz si poplacem ked si nanu zmyslim, a chyba mi, a vobec sa nehambim povedat ze som si ista ze takisto to raz bude (ale az za vela vela rokov) ked mi odide moj Macik...s tym psikom som denno denne niekolko hodin uz 11 rokov, spava somnou, berie ma ako ustredny bod svojho psieho vesmiru, nema nijak extra rad nikoho druheho (az ked maju pamlsky :lol: ), som nanho tak strasne namotana ze ked sme na dovolenke boli bez nich tyzden tak som kazdy druhy vecer plakala lebo mi za nim bolo tak smutno, to sa proste neda inak ked to ma clovek denno denne pri sebe, a ono to prejavuje stale tolko lasky, kazducky den, celych 11 rokov...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod AndreaT » Uto 15.05.2012 9:10

Rasťo píše:Baby tipujem že ste všetky echt mladé. Pes vie byť veľký priateľ človeka. Často súputník na X krásnych rokov, ale práve na týchto zvieratách si treba uvedomiť že čo malo začiatok, má aj koniec. Napíšem to hrubo a narovinu - keď sa neviete zmieriť so smrťou psa (je jedno aký bol dobrý), ako sa zmierite so smrťou blízkeho človeka?


Akože tvoj príspevok je dosť od veci. Skús si ešte raz prečítať, čo si napísal. OKI?
Ako tým, ako berem smrť psa, sa rieši pripravenosť na to, že ako budem zvládať, keď raz odíde niekto, kto mi je blízky.

Ja sa tiež radím tu medzi baby, ktoré už echt mladé niesu. Prežila som si smrť blízkych ľudí, či v rodine, zomrel mi aj kamarát. Pochovala som aj psa, s ktorým som prežila 15 rokov a bol mi veľmi blízky. Všetko to boli pre mňa ťažké rany, s ktorými sa nikdy nevyrovnám. Pre mňa osobne smrť je niečo s čím sa vyrovnať nedá, len čas tú bolesť trochu otupý.

Aj tak si myslím, že si len provokatér, čo sem došiel vyrývať, nemáš ani psa.....a vyzerá, že aj city žiadne :prd:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod AndreaT » Uto 15.05.2012 9:11

casira píše:Opustil nás nečakane náš 11ročný miláčik


Casira je mi to moc ľúto :plac: Držte sa!
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Maťkaa » Uto 15.05.2012 9:33

Nechcem tu rozprúdiť "zlú" krv, ale nedá mi. Rasťo je môj manžel a priznávam, že sme tu obaja nováčikovia vďaka zaobstaraniu si nového člena našej rodiny.
Pred necelými dvomi mesiacmi nám uhynul berňák Byron, ktorý dotváral našu rodinu takmer 11 rokov. Za tých 11 rokov prirástol k srdcu každému z nás, ale to tu nemusím vysvetľovať ako veľmi. No ale k veci. Bubák odišiel náhle. Týždeň po pohrebe mojej milovanej starej mamy. Čiže jedna rana a bolesť vystriedala druhú. Dodnes si myslíme, že jej smrť napomohla k tomu, že sa chudák pobral za ňou :plac: Mala som ho rada, bol to môj najvernejší štvornohý priateľ - máme ešte dve britské mačky a jedného perzského kocúra. A dnes s odstupom času môžem povedať, že starká mi chýba oveľa oveľa viac a s jej smrťou sa vyrovnávam len veľmi ťažko, hoci s Byronovou ľahšie. Nestaviam na misky váh človeka so zvieraťom. Proste nedá sa to.
Myslím, že aj Rasťo to nenapísal v zlom a snažím sa zostať nestranná a nezaslúžil si tu teda niektoré útoky, ktoré konkrétne rozoberať nejdem.
Ako vidím, neoplatí sa občas vyjadriť svoj názor, ktorý sa nestotožňuje s väčšinou. Bohužiaľ :ach:
*25.11.2001 - +24.03.2012 berňák Byron - alias "Bubák"
*01.04.2012 - berňák Fort z Beskydských kopcú alias "Ponožka"
Maťkaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Sunny » Uto 15.05.2012 9:43

Na svoj názor má právo každý, to mu nikto neberie. Ale "odsudzovať" (naschvál to dávam do uvodzoviek) psíčkarov, že smútia za svojimi psami, že však keby im odišiel blízky človek je to oveľa horšie, je také pichnutie do osieho hniezda. Aj automatické "súdenie", že ak tak veľmi smútime za psom, tak sme ešte strašne mladé a nevieme o čom je život.
Pravdu vravíš, je to niečo úplne iné, nedá sa to porovnávať a ja ani neviem posúdiť, ktorý ten smútok je väčší, bolí to tak či tak.
Ja budem veriť tomu, že to len tak blbo vyznelo, ale hneď po prečítaní to teda dvihlo tlak aj mne a to poriadne. Z mojej strany to už beriem ako uzavreté :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Maťkaa » Uto 15.05.2012 9:52

Som typ človeka, ktorý sa nerád zapája do konfliktov, ale nedalo mi nereagovať po prečítaní tejto vety "Aj tak si myslím, že si len provokatér, čo sem došiel vyrývať, nemáš ani psa.....a vyzerá, že aj city žiadne :prd: "
Toto je tiež reakcia hodná "uznania"... a vulgárne to odsmajlujem :kak:
*25.11.2001 - +24.03.2012 berňák Byron - alias "Bubák"
*01.04.2012 - berňák Fort z Beskydských kopcú alias "Ponožka"
Maťkaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné