Aké sú Vaše kritéria na psa?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod Vikiki22 » Pon 08.08.2011 12:17

Ja k tomu len dodám, že dnes si ľudia silno rozmyslia, za čo zaplatia vôbec. :ach: A potom, nejak ani ja nevidím zmysel tejto témy. Čo z toho bude mať človek, keď si túto tému prečíta?

Ale dobre, môj priateľ zahlásil, že by za psa dal max. 400 €, ale s kvalitou. Mne, popravde, na cene ani veľmi nezáleží. Ak chcem psa pre radosť, to si zájdem do útulku a keď sa niečomu so psom chcem venovať a niečo aj dosiahnuť, budem hľadať podľa kvality a nie ceny. :jazyk:

Offtopic: Inak, v názve témy je chyba. Myslím, že by tam malo byť ,,ste ochotní´´. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.08.2011 12:23

Offtopic: Viem, že je. V druhom príspevku som si to opravila a zabudla som to opraviť aj v názve témy
Je pravda, že konkrétne číslo mi nič nepovie o tom, čo dotyčného k tomu číslu viedlo. Aké sú jeho priority. Skúsim tému editnúť a potom mi napíšte, či sa vám to viac pozdáva
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Aké sú Vaše priority na psa?

Poslaťod Margita » Pon 08.08.2011 12:50

mne tiez unika zmysel tejto temy :lol: ked sme kupovali psa mala som 14rokov a moje priority boli mat psa,mat takeho kamosa,vtedy som nejak neriesila vystavy,sport ...ale kedze sme mali vybrate konkretne plemeno a mali sme predstavu ako by ten nas pes mal vyzerat alebo skor ako vyzerat sa spravat tak sme volili psa s PP,vlastne nad inou moznostou sme ani neuvazovali ale teraz ked som uz starsia a budem mat dalsieho psa tak tie priority budu tiez ine,pre seba si zvolim dalsieho teriera ,ktoreho uz mam tak trochu uz aj vybrateho a mam v plane aj nejaku tu vystavku a sport,keby som mala rodinu deti ,muza zahradu....teriera nevolim :lol:
myslim ze podobnych tem tu uz je,je kopa plemien a kazde je ine a ked si bude vyberat psa tak v prvom rade ho chcem na nieco na nejaky ucelna pracu ktoru bude vykonavat a podla toho si vyberiem plemeno,plus do vyberu zahrnam velkost,starostlivost o srst,naroky na vyzivu ...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Aké sú Vaše priority na psa?

Poslaťod Vikiki22 » Pon 08.08.2011 13:02

Offtopic: Nie, že by to takto malo väčší zmysel... :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Aké sú Vaše priority na psa?

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pon 08.08.2011 13:13

Priority? Pokojná povaha.
Asgrand Anteaus z Abattelu je môj prvý pes Nemeckej dogy. Jeho nadobudajuca cena je len zlomkom celkových nákladov na chov dogy.
Pri zriadení vlákna som sa zamyslel nad cenou do dnešných dní, "tú" však pochopí len chovateľ obrieho plemena... :no:
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Aké sú Vaše priority na psa?

Poslaťod Poca » Pon 08.08.2011 13:16

Moje priority sú: oddanosť, odvaha, ochota chániť majiteľa za každých okolností - v podstate to čo mám doma.
Čo sa zdravia týka, samozrejme ideálne by to bolo bez akýchkoľvek ochorení, raz ročne zaočkovať a hotovo.
Keď to všetko pes má, potom je jedno ako vyzerá a aké je to plemeno, alebo neplemeno.
To že nemá pud sebazáchovy a že ju všetko baví (okrem stopovania) to sú už len bonusy.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Aké sú Vaše priority na psa?

Poslaťod Mackie » Pon 08.08.2011 14:49

tak zase boli tu uz aj temy, podla coho si vyberate psa, ake plemeno sa vam paci, PP ci z utulku, atd atd
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Aké sú Vaše priority na psa?

Poslaťod katkariinka » Pon 08.08.2011 15:17

zdravie a povaha su pre mna na prvom mieste. Pokial by tu mal byt nejaky zadrhel, tak hladam dalej.
Dalsie podmienky:
typ rodicov, AHT su este neustalene plemeno, niektory typ psov sa mi paci viac, iny menej. Zakladam si hlavne na hlave :lol: Dalej chrbat, nohy, uhlenie, chvost,...
Rodokmen - co najmenej pribuzny k psom v okolitej Europe, idealne, ak by mal osrsteneho rodica. Toto je dost podstatne, v poslednych rokoch sa napr. dost preflakol jeden pes a pomaly nenajdes spojenie, kde by nebol.
Velkost - preferujem skor vacsich psov, standard je cca 30-40cm, rada by som sla k tej hornej hranici.
Farba a vzor - pacia sa mi rozne farby, vlastne asi ani nemam nejak vyhraneny vkus, ale nieco neobvykle by bolo fajn. A ak uz by nebol v nicom inom rozdiel, uprednostnila by sm jednofarebneho psa pred flakatym (kvoli ochrane pred slnkom).

A je pre mna dolezita aj osoba chovatela - ale to sa tazko nejak presne definuje. Musim mat z neho skratka dobry pocit.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Aké sú Vaše priority na psa?

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.08.2011 15:20

Offtopic:
Mackie píše:podla coho si vyberate psa

Kde je táto téma?? Lebo tam by sa to mohlo presunúť, pretože je to tá istá téma, len je inak položená otázka
Ja som dala do vyhľadávača, ale nenašlo mi ju :nwm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844


Re: Aké sú Vaše priority na psa?

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.08.2011 16:09

Vikiki22 píše:Offtopic: Nech sa ti páči. :jazyk: http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=3&t=3331

Offtopic: Ale veď to je niečo úplne iné. Tamtá téma pomáha ľuďom zorientovať sa v tom aké PLEMENO je pre nich vhodné. V tejto téme sa to má rozoberať konkrétnejšie, čo si kto všíma pri konkrétnom plemene, čo zohľadňuje atď. Keďže téma bola trochu poupravená.
Neviem si predstaviť, že by som uplatnila tie kritéria, kt. mám na westíka, aj pri inom plemene. Musím ich prispôsobiť, a to ma práve zaujíma, kto si na čo dáva pozor, na čo prihliada a pod. - teda aké má/mal kritéria na psa :smile:
Môže byť?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod Margita » Pon 08.08.2011 16:17

ta tema je presne o tomto :smile: poviem si ake mam kriteria a kedze sa neviem zorientovat v tolkych plemenach tak hlavy na df poradia a nieco odporucia
mishel moc nad tym filozofujes :joint:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.08.2011 16:29

Offtopic: Tak Margita, poradíš mi teda? :jazyk: Plemeno už viem presne, aké chcem chovať. Už mi len treba nájsť vhodnú matku a otca môjho šteniatka. Za každý návrh som prevelice vďačná. :poklona:
Smejem sa samozrejme. Pre mňa to nie je rovnaká téma, ale ak pre väčšinu bude... Katkariinka napísala celkom konkrétne, čo si predstavuje pri AHT. :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod katkariinka » Pon 08.08.2011 17:12

Offtopic: Pre mna su to tiez dost odlisne temy - presne ako to vystihla Miska.
Urcite inak zmyslam a hladam ja, ked mam zaujem aj o chov, a inak bude premyslat niekto, kto chce napr. AHT len ako domaceho milacika...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod Mackie » Pon 08.08.2011 17:13

velmi podobne dopadla tato tema
viewtopic.php?f=17&t=1932
a aj dalsie
viewtopic.php?f=17&t=744
viewtopic.php?f=17&t=7195
viewtopic.php?f=17&t=11442

ale ved ked chcete diskutovat, diskutujte, zapojte sa, no problem :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné