Aké sú Vaše kritéria na psa?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Aké sú Vaše kritéria na psa?

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.08.2011 7:54

Aké sú Vaše kritéria na psa? Podľa čoho si budete v budúcnosti vyberať psa? Čím Vás chovateľ presvedčí, aby ste si od neho kúpili psa? Čo musí chovateľ/pes spĺňať? Napíšte aj akého plemena sa to týka.

Ja sa chcem venovať chovu westíkov a podľa toho si aj budem vyberať psa :). Pes musí byť vhodný do chovu, preto je celkom možné, že si počkám až kým prezubí, aby som mala istotu aspoň v chrupe. Je pre mňa veľmi dôležité zdravie (budem trvať na vyšetrení Luxacie Patelly a možno ešte aj na iných vyšetreniach - na očných, taktiež ma bude zaujímať či majú nejaké tráviace, kožné problémy a iné), povaha (musia byť bez známok agresivity a bojazlivosti) a exteriér (srsť v kondicií - tvrdá, hustá a čo najbelšia bez použitia kozmetiky, tmavý pigment, stavba tela a iné).
Naposledy upravil MisheliQ dňa Pon 08.08.2011 15:22, celkovo upravené 4
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod Offca » Pon 08.08.2011 9:50

Má význam toľko tém o cenách psov? Ja viem, že je tu otázka postavená inak... ALE... :nwm: :ua:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod luciiik » Pon 08.08.2011 9:59

Offca :jop: O peniazoch sa tu uz popisalo toho dost. A ludia (cest vynimkam) si aj tak kupia radsej psa za 100 eur, ako za 1000. :ua: Proste to nie je o peniazoch ale o charaktere a znalosti ludi. Sama som sa uz snazila presvedcit vela ludi o tom, ze pes s rodokmenom je aspon aka taka zaruka toho, co zo psika vyrastie, ale vo vacsine pripadov som nepochodila.
Tak ako MisheliQ rozmyslas ty rozmysla bohuzial mizive percento ludi ktori si chcu kupit psa. A povedzme si uprimne, ani ty si tak kedysi nerozmyslala. Super ze si zacala. :poklona: Ale vela ludi proste nezacne.
Ja osobne som sa poucila uz aj na psoch s rodokmenom aj na tych bez neho. Takze moja investicia za dalsieho psika budu veterinarne poplatky a nejake darceky v utulku. :yes:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod Offca » Pon 08.08.2011 10:05

Ja viem, že jedna téma sa týka ceny v suvise s plemenom, dalšia kolko sme za psy realne dali..
Ale takto položená otázka je len mladšia sestra témy "PP a bez PP". A aj tak sa to neskôr na PP a bezPP zvrtne.
Číže ak sa nenahneváte, ja to tu s vašim dovolením zamknem.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod Lindchen » Pon 08.08.2011 10:06

Cena, ktorú je ochotný človek zaplatiť za psa, sa odvíja od viacerých faktorov :nwm: . To sa nedá len tak povedať, že koľko je kto ochotní zaplatiť. Myslím, že každý rozumný človek je cohotní zaplatiť za špičkového psa vysokú sumu, ale napr. za priemerného už nie.

Ale tak teda buďme konkrétne: som ochotná zaplatiť za psa-spoločníka do 250 eur, keďže na viac nemám (mám možnosti sa na cene dohodnúť s viacerími chovateľmi). Tam je strop, kde u mňa končí papierák a začína útulkáč. Nakoniec, bíglov je v útulkoch dosť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Koľko ste ochotní zaplatiť za psa?

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.08.2011 10:11

Mňa to zaujíma, akú majú ľudia predstavu o cene, keďže skoro každý ju rieši. Som zvedavá na to, koľko sú ochotní dať za psíka a prečo práve toľko. Zaujímajú má dôvody, ktoré ich k takej sume vedú a pod.

Táto téma mi napadla z toho dôvodu, že moji susedia chcú kúpiť šteniatko westíka. Radi by ho kúpili s PP, ale prerábajú teraz dom a majú obavy z toho, že na psíka s PP nebudú mať peniaze. A ja by som bola hrozne rada, ak by sa im podarilo kúpiť psíka s PP.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod Offca » Pon 08.08.2011 10:15

A človek, ktorý nemá poňatia o investíciách do chovu, môže mať vôbec nejakú predstavu o "normálnej" cene? Akože čo ti prinesú ľuďmi strieľané ceny?
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.08.2011 10:19

Neviem. Máš asi pravdu, táto téma k ničomu nepovedie a celé sa to potom zvrtne na PP/nePP
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod Mackie » Pon 08.08.2011 10:20

Misheliq, ja sa niekedy uz fakt cudujem, ake veci teba trapia :lol:
kasli na to, su to take teoreticke veci, ktore nemas sancu zmenit ani ovplyvnit, ze ked to vyhodis z hlavy, zivot budes mat ovela jednoduchsi a nikto tym trpiet nebude

a tiez sa cudujem, ako je niekto schopny na jednoduchu a jasne polozenu otazku dat 10 riadkovu odpoved bez odpovede
napisem ze dam max. 500 eur a finito, naco rozoberat "okolnosti"? who cares? nejde tu presne o tu sumu?

potom sa to zvrtne tak ako pise Offca, a o mesiac sa tato tema zluci s tou netriedenou PP vs. bPP a zapadne prachom

a teraz to zaklincujem, radsej dam 100 eur za bPP, ale na prvy pohlad OK psa, ako za PP, ale "slabsieho" so zjavnou vadou
na co mi je PP, ak viem, ze pes nie je standardny alebo je chory, to si mozem s tym papierom akurat tak vytriet, pripadne otapetovat
a presne sem povedie kazda jedna diskusia o cenach a PP vs. bPP :jazyk:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod katkariinka » Pon 08.08.2011 10:25

Ja teda tiez neviem, ci tato tema ma nejaky velky vyznam.
Vacsina z dogforakov vie, ze papieraka "za stovku" nekupi. A tak budu odpovede bud zodpovedajuce cene plemena, alebo to, ze si vezmu utulkaca...

Ja som ochotna zaplatit za psa realnu sumu zodpovedajucu kvalite.

EDIT: No a Mackie to zabila :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.08.2011 10:33

Mackie píše:Misheliq, ja sa niekedy uz fakt cudujem, ake veci teba trapia :lol:
kasli na to, su to take teoreticke veci, ktore nemas sancu zmenit ani ovplyvnit, ze ked to vyhodis z hlavy, zivot budes mat ovela jednoduchsi a nikto tym trpiet nebude

O cenách som sa ešte s nikým nebavila. Vždy sa riešia vo všeobecnej rovine. Ale ako Lindchen napísala
Cena, ktorú je ochotný človek zaplatiť za psa, sa odvíja od viacerých faktorov. To sa nedá len tak povedať, že koľko je kto ochotní zaplatiť.

asi to bude presne tak. Nedá sa to presne napísať/povedať...(veď sama som nenapísala konkrétnu sumu).

Zaujímalo ma akú predstavu majú ľudia, aké sú ich priority, faktory, kt. ich rozhodovanie, či je daná cena primeraná alebo už nie, ovplyvňujú..
Asi sa v tejto téme nedá písať v konkrétnych číslach, možno niekt. budú vedieť napísať, kde majú ten strop, po kt. sa viac nemôžu dostať. :nwm:

Mňa by teda zaujímali asi viac ako konkrétne ceny tie faktory, kt. na ich rozhodovanie vplývajú.

Asi by sa táto téma rovno mohla presunúť do Psy bez PP a ich šírenie, lebo napr. čo si napísala
a teraz to zaklincujem, radsej dam 100 eur za bPP, ale na prvy pohlad OK psa, ako za PP, ale "slabsieho" so zjavnou vadou

to je celkom zaujímavé zistenie a už mi napadá otázka, prečo si ochotná zaplatiť za psa bez PP 100 eur? :angel:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod Mackie » Pon 08.08.2011 10:39

a sme tam, kde sme vraveli, ze budeme :no:
este raz si precitaj, co porovnavam :no: nemam dovod si kupovat papieroveho psa, ake je nestandardny, chory, a do chovu nepojde, ak za tu cenu cenu dostanem psa, ktory je chory a nestandardny len "mozno"
nic viac nic menej, ak budu taketo PP psy davane zadarmo (co by podla mna mali), straca ten moj postoj vyznam a samozrejme ak som ochotna vrazit do liecby psa, tak si vezmem toho zadarmo ako toho bPP za malu sumu
chapeme sa?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod vavrena » Pon 08.08.2011 10:40

A načo je toto dobré vedieť? Veď už sú tu také témy, nie? To je ako pýtať sa, koľko sú ľudia dať ochotný za auto alebo byt, alebo dovolenku, čojaviem? O mesiac dostane človek bonus v práci, dá za psa viac?

Koľko si ochotná zaplatiť za svetový mier?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.08.2011 10:43

áno, chápeme sa. Presne takéto porovnávania, vysvetľovania ma zaujímajú. Ako to ľudia vnímajú. Ale je to skôr na tému Psy bez PP a ich šírenie asi alebo na nejakú inú, tu už vytvorenú...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Koľko ste ochotný zaplatiť za psa?

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.08.2011 10:52

Offtopic:
vavrena píše:A načo je toto dobré vedieť? Veď už sú tu také témy, nie? To je ako pýtať sa, koľko sú ľudia dať ochotný za auto alebo byt, alebo dovolenku, čojaviem? O mesiac dostane človek bonus v práci, dá za psa viac?

Koľko si ochotná zaplatiť za svetový mier?

Za dovolenku? Podľa toho aká destinácia. Do Egypta al.Tuniska 500 eur s all inclusive, 4 a viac * hotel pri pláži, do Bulharska 200-300 eur
Za byt? Podľa toho koľko izbový, v akom stave, v akom mieste. Za 4 - izbový byt na Rázusovej ulici v Poprade 65 tisíc eur.
Za svetový mier? Nemám poňatia.
Za auto? za audi A7 50 tisíc eur

Ale jasné, konkrétne čísla nepodajú žiadnu informáciu. To už som zistila. Čo mám z toho, že niekto napíše 200 eur. Potom mi napadá otázke prečo práve 200 eur...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Ďalší

Späť na Ostatné