Switch to full style
Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.

Pravidlá fóra

Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.
Odoslať odpoveď

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 09.09.2018 15:42

Smolenice alebo Beckov. Nad Smolenicami je Molpir (hradisko, hore je potom vyhlad celkom fajn) popripade, ak trolinku narocnejsia trasa do kopca.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 09.09.2018 15:43

Pochybujem a hlavne z BA by to bolo na 2-3 prestupy ( tá Javorina) :ua: Linda a koľko cca od autobusu/vlaku peši by zvládli? :smile:
edit: áno, Beckov je fajn. Do Nového Mesta nad Váhom vlakom a do Beckova autobusom a vystúpiš prakticky pod hradom

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 09.09.2018 15:48

Este ma napadlo Ducove, ale ja som bola len zo strmsej strany, to by som neodporucala a z druhej neviem aky je pristup, vypadal byt velmi vpohode, ale neviem zarucit, kedze som tadial nesla. Ale to je tiez taky nic kopcek + pozriet Piestany park, kedze tam by sa tiez muselo prestupovat.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 09.09.2018 16:27

Smolenice, Beckov, super, to by bolo fajn. Pozerala som aj Korlátka, ale cez víkend nejde do Rozbehov nič.
Dračí hrádok z Borinky a Korlátka z Cerovej, to je po asfaltke?

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 09.09.2018 16:39

Korlatko je po asfaltke po chatu, potom uz nie.
Draci hradok je tiez asfaltka "pod kopec".

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 09.09.2018 17:31

Lindchen, alebo aj Čachtický hrad. Ale to je cca 45 minút z obce.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Pon 10.09.2018 7:59

No nie, to je proste holy fakt. Kde ste vy chodili po rumunsku so psom? Ved vo vsetkych parkoch maju zakaz :ua:
http://2.bp.blogspot.com/-NEX67rXbVt8/T ... C03332.JPG

Re: Tipy na výlety a turistiku

Pon 10.09.2018 8:55

My sme boli vo Fagarase, Domogled-Valea Cernei a v Retezate. Nikde sme so psami nemali problém, nevšimla som si žiadnej cedule, ani nás nik nezastavil. (to bude aj tým, že sme prakticky nikoho nestretli - akurát vo Fagarase bolo kopec ľudí.)

Re: Tipy na výlety a turistiku

Pon 10.09.2018 8:57

Tie mam odruky. Ja pozeram kadial pojdeme a v kazdom jednom som nasla takuto cedulu. Ja mam stastie proste :haha:

Re: Tipy na výlety a turistiku

Pon 10.09.2018 20:10

Tak, pridávam album z Rumunska, plus jedno narýchlo zbúchané video z tých útržkov, čo som našla v mobile/vo foťáku. :ha:


Čo sa týka reportu...
Túľavých psov sme stretli menej ako sme čakali.
Vyštekala nás jedna svorka malých/stredných psov, keď som bola v noci venčiť baby, ale to bolo asi preto, že sme im kempovali kúsok za brlohom. Na tom istom mieste sme videli ešte jedného túľavého psa, ktorého by som si nikdy nevšimla ale... Moja inteligentná malinka sa rozhodla, že ho odoženie. Zrazu sa z ničoho nič rozbehla úplne naježená preč, až potom som si všimla malého psa, ktorý bol asi 20m od nás. Psa odohnala o ďalších xy metrov a potom sa spokojná sama so sebou vrátila späť. Blbka. Prvýkrát niečo také spravila. :prd:

Cesty
Diaľnice majú super, vedľajšie cesty tiež. Cesty v národných parkoch sú v zlom stave, ale stále prejazdné. No a medzi dedinami... "Ježiško, dláždi nám cestu." alebo... "Pripadám si ako v nočnej more, kde neustále jazdím medzi Báhoňom a Vištukom". :prd: Bratovi sa tam podarilo nechať vaňu, aspoňže ho nová vyšla o dosť menej ako na SR. :heh:

Značenie ako také - turistické značky, informácie, ale aj značky
Jeeeesus. Nájsť východzí bod na túru v niektorých parkoch je na zbláznenie. Chceli sme vyjsť na vyhliadkové miesto nad Danube Canyon... zostalo to iba pritom chcení, nenašli sme odkiaľ sa tam ide. :pac: Turistické značky vedia byť tiež zaujímavé - taký trojuhoľník, hentaké prúžky, gulička, krúžok, hríbik a pod. :heh:

Kempovanie
Oficiálne to je vraj zakázané, realita je asi ako na SR. Kým nie ste vidieť na prvú šupu, nik nič nerieši. V Rumunsku sme boli týždeň. Z toho 2 dni sme spali u brata a švagrovej na penzióne, zvyšok nocí sme strávili v kempoch alebo len tak na divoko. Mali sme strašné šťastie na kempy. Všade samí super majitelia, nemali problém so psami, teplé sprchy :love: a dokonca sme v jednom dostali uvítací drink, chutilo to ako domáca griotka. :lol:

Reštaurácie neviem posúdiť, jedli sme len raz v reštike a aj to sme mali pizzu. To je tak keď máte chlapa, ktorého baví variť na variči. :angel:

Inak bolo všade kopec ofečiek, kravy na cestách, traktory tak nabalené senom, že ich nebolo vidieť. Samovražední vodiči, pumpy ako z amerických filmov, príroda neuveriteľne krásna, no inak všade bordel, veľa ľudí nehovorí anglicky,, a tak... Nejaké otázky? :ha:

Dovolenka sa nám páčila, no budúci rok už ideme na inom aute (moja Corsička dostala statočne zabrať), trošku inak zbalení a rozhodne to budeme viac plánovať. Tento rok sme šli v podstate bez plánu, vlastne sme sa ešte len v piatok večer rozhodli, že fakt ideme. :haha:

Re: Tipy na výlety a turistiku

Pon 10.09.2018 20:34

Cim / ako ste platili?

Re: Tipy na výlety a turistiku

Pon 10.09.2018 20:39

Na toto som úplne zabudla. :lol:
V sl. bankách nemajú rumunské lei, takže dá sa ich zameniť buď v zmenárni alebo vyberať z bankomatu. Ja som všade kde sa dalo platila kartou, a ak sa nedalo, tak sme vždy vybrali nejaké lei z bankomatu. Niekde sa dalo platiť aj eurami.

Aj keď ti zostanú lei, tak ti ich na SR nezamenia naspäť.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Uto 11.09.2018 8:13

jej, fajne videjko .-)

na Retezat hadam nabuduce :hi: dozvedele som sa o nom na Moldoveanu, ked som kvakala s jednym Rumunom. Dorozumeli sme sa v pohode s mojimi 5 angl. slovickami :lol: ked davas s turistom podobne sibnutym, pochopite sa :hi:

Connie píše:Turistické značky vedia byť tiež zaujímavé - taký trojuhoľník, hentaké prúžky, gulička, krúžok, hríbik a pod. :heh:

mne sa znacky pacili, naozaj mali tie dlhe trasy paradne oznacene, odbocky, secko, na kamenoch, v hustom lese, v kopcoch, pecka
Ale ako davas, musis vediet, ci ides trojuholnik, gulicku.. :joint:

pigiee, tam bolo na tabuliach aj zakaz krmenia medvedov :heh: ohniska, vsade kde chces, blbost bola, ze si nasla aj na 1m2 tri :pac:

ked ti ostanu lei, nakup ich cukrovinky, vino, mnam
mozes aj mne :aaa:
toto :joint:
Prílohy
IMG_3404.JPG

Re: Tipy na výlety a turistiku

Ned 16.09.2018 9:59

Konecne sa mi tam podarilo ist, ked sa aj fotka oplatila spravit :heh: Sa tesi az tam vyjdem s fundlacikom. To da aj so 4/4 :heh:
Prílohy
7D9E365A-53FC-40F4-933E-76DD4FD9AD22.jpeg

Re: Tipy na výlety a turistiku

Uto 23.10.2018 20:19

:oo:

pigie a kde je nieco z cesty? :plac:

zas len ja :ach:

Furkotsky stit :hi:

Cela cesta slnecno, vyjdes hore a nula viditelnost :pac: wer, od Svinice vyhlady zacarovane :lol: :ach:
Aspon z bystrej lavky a dolinami parada. Mlynicka a Furkotska :jop:
A konecne som videla vodopad Skok :aaa:
image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg
Odoslať odpoveď