Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod clupko » Pia 10.05.2019 8:56

nisus, to sa tak strasne dobre cita. uplne si to viem predstavit. zvazujeme NT tento rok, tak sa tak trochu psychicky pripravujem - "nisus tu rumazgala jak tur, takze najneskor tu niekde sa pravdepodobne zosypem a nevstanem", a pod. :ha:
akurat ze aj so psom chceme ist, a rozmyslam ako to vyriesit logisticky s autom. nechat ho odparkovane niekde na konci trasy (este neviem ktory koniec trasy bude zaciatok a ktory koniec), a potom ist busom na zaciatok, alebo ci zhanat nejaky odvoz... tie busy sa obavam ze zaberu cely den :ach:

edit: isla si v luna sandaloch?
Naposledy upravil clupko dňa Pia 10.05.2019 9:05, celkovo upravené 1
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Pia 10.05.2019 8:58

aj ja som to mala v plane tento rok. :lol: ale odkladam asi o dalsi, ak vobec :heh: lebo s tymto psom si to neviem predstavit zatial... karicku s cisternou by som mu musela tahat :haha: :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Connie » Pia 10.05.2019 11:57

Nisus, super sa to číta. Vieš vždy tak pekne motivovať. :ha:

My sme mali v pláne Veľkú Fatru, ale no, sme to odkladali tak dlho, až nebolo s akým psom ísť...

Takže tento rok dáme Biele Karpáty aj keby mám potom najbližšie dva týždne plakať. Nie sú to síce Tatry, alebo Fatra ale mojej kondičke to bude bohate stačiť. :heh: Dopravu budeme riešiť pravdepodobne busom, prípadne nejakým odvozom.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pia 10.05.2019 12:24

wer píše: karicku s cisternou by som mu musela tahat :haha: :haha:

Toto, ja som nechapala, fakt nechapala, ako niekto moze dat co len pol dna so psom hrebenovku. S velkym, co potrebuje luchat vodu, ked vody naokoli nieto. Pre mna nepredstavitelne. Aj teraz :heh: Zasvietilo slnko a mam fundla s vyplazenym jazykom, kracajucim z nohy na nohu po pol hodine :heh:
Nisuska, druhy som este necitala, nieto casu, ale presne pre takuto zabavu by som aj ja niekedy chcela ist. Sme to zas raz s chlapom nestihli. Som vdacna aspon za tu 12 hodinovku, co sme dali vo fatre, lebo inak by nebolo ani to :haha: A chlap inak ma tielko opalene na sebe este teraz! To bola fakt popalenina, ale co uz, ked si nedal povedat :haha: A to boli plany este pred stenatom v septembri, ze dame nieco... Nestihlo sa uz a teraz s tymto, hoc zdravym tiez pochybujem... Lebo vtedy, kedy by to vyhovovalo psovi (ked prsi :haha: ) vtedy ja na hrebenovku nejdem :heh:
Vam vsetkym zavidim, co mozete taketo veci planovat. Ale tak som rada, ze mam vidinu aspon toho, ze s tymto by sme mohli aspon tu poldenku dat a snad ho nezabijem ako vtedy som skoro Huga :heh: (Akoze ano, maly pes je v tomto vyhodou, toho brat, to clovek ani nevie a on vypije pol litra na den aj v najvacsej horucave a to maximalne. Podla mna mu staci tak stvrt :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Connie » Pia 10.05.2019 12:33

Alica vždy pila takto veľa vody (hoci na fundla určite nemala). Vyriešili sme to tým, že sme ju naučili na ruksaky, takže si niesla vodu sama a plus nejaké naše veci. V tomto mi veľký pes chýba, malý toho toľko neodnesie. :heh:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pia 10.05.2019 12:38

Tie ruksaky, co mam a kde sa zmesti politrovka na kazdu stranu? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Connie » Pia 10.05.2019 12:49

Lala mala 14 alebo 17l ruksaky, no vždy sme jej tam dávali tak do 4 kg. Doteraz ich mám v nádeji, že raz ich niekto podedí... :angel: (postroj/ruksaky sú tie isté, akurát na fotke hore to má inak nastavené)
Prílohy
41455991_1870520809909512_4194208389733023744_o-2.jpg
20264797_1688550291439899_5458333986628237057_n-2.jpg
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Pia 10.05.2019 12:57

aj nad tym som rozmyslala, ale neviem, aku by to malo u neho zivotnost :heh:

a teda pax fakt nepil vela vody. jeho som musela doslova nutit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod elfinka » Pia 10.05.2019 13:04

Mne Fido pije dost malo - sme boli na vylete, prisli po par hodinach k prvej vode a on sa odmietal napit :lol:
A pritom od tepla zdechava, ale aj tak sa nenapije.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pia 10.05.2019 13:09

No, ja mam teda mensie tie brasne, ale vacsie som vtedy nezohnala. Tam naozaj max. 2 pollitrovky na kazdu stranu sa daju dat.
Budte radi, ze vam to nepije :heh: Hugo nepil doma moc ked bol na surovej, nepil ani vodu z potokov, som musela nosit misku a do tej mu nabrat aby sa napil, vo vode sa plava, vo vode sa nepije! :haha: Tento prve co spravi, ked vidi vodu, akukolvek hnusnu, tak sa napije, akurat ze na rozdiel od huga si da 2 glgy, Hugovi ked sa nabrala miska, tak stiahol 2l :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Nisus » Pia 10.05.2019 13:34

Clupko, napisem ti, ako sme to urobili my :smile:
Ked som planovala tuto turu, nacitala som si niekolko blogov o tejto hrebenovke a takmer kazdy tvrdil, ze najlepsie je ist z Telgartu na Donovaly. Toto potvrdzujem. Pretoze opacny smer ti zahra na psychiku este viac. Uvidis to aj na fotkach, ktore pridam do dalsich clankov. Totizto v prvych dnoch si od :kak: tu ,,horsiu" hore-dole nie velmi zaujimavu cast (v prvy den sa vlastne hrabes na hreben, potom je kusok krasneho hrebena, ktory si mozete uzit - Kralova hola, Orlova, Bartkova..pokial vam nebude prsat ako nam :haha: ). Akoze aj ten les ma nieco do seba, ale ja som hrebenovo-vyhladova :smile:
Co sa tyka dopravy, my sme isli skorym rannym ICckom (tusim okolo 5 isiel) do Popradu a odtial autobusom na zastavku Vernar zeleznicne rascestie. Zacali sme nieco po 11tej a na Andrejcovu sme prisli okolo deviatej vecer. Mali sme v plane ist potom z Donoval busom bud do Mikulasa a odtial do BA vlakom, alebo do Bystrice a odtial vlakom, busom domov. No lenze to by nebolo kakauko kakaukom, keby sa nieco nedo :kak: a to sa dozviete uz po reklame! :ha: Par hodinovej, t.j. zajtra ranecko :hi: Co sa tyka tej dopravy, tak smer BA - Vernar to nie je take zle, ale na donovaloch bude treba najst pravdepodobne ubytko, lebo posledny den sa kraca cca 28 km. Hiking ukazuje 8 h 50 min, my sme isli 13 hodin :haha:
Co ss tyka vody, na trase je dost zdrojov pitnek vody, takze toho by som sa neobavala. Kazdu chvilu je nejaky pramen. Toto krasne zobrazuje hiking (ma aj gps suradnice), alebo turisticka mapa ceskej appky mapy.cz (ked stiahnete mapy, funguju aj offline). Napr. len v prvy den je 5 zdrojov pitnej vody, co na 20 km nie je vobec zle :nwm:
Takze pigie bude dost aj pre fundla, neboj :ha:
A ano, kracala som v Luna sandaloch, nerob to :haha: Postnem aj fotku, ako vyzerali moje nohy, len ju musim vyhrabat. Klesanie ma uplne zabijalo, navyse na zablatenom terene, ked mas mokre slapy, tak sa to smyka, potom to reze a ty si ovela pomalsia. Akoze na poldenku uplne v pohode, ale asi nie na long trail s 10 a viac kilovym batohom. Mala som aj pevnu obuv, lenze tu som vyuzila tak prvy den, ked lialo. Potom uz nie, nohy som mala spuchnute :haha:
A kedy by ste chceli ist?
Naposledy upravil Nisus dňa Pia 10.05.2019 13:41, celkovo upravené 2
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pia 10.05.2019 13:38

Nisus, ja sa na mapy uz nespolieham.... Tie pramene vedia vysychat :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Connie » Pia 10.05.2019 13:46

wer píše:aj nad tym som rozmyslala, ale neviem, aku by to malo u neho zivotnost :heh:

a teda pax fakt nepil vela vody. jeho som musela doslova nutit.

Alica ich používala rok a pol a ak by som ich oprala, tak stále vyzerajú ako nové. A to ich teda vôbec nešetrila, lietala s tým cez kríky, xykrát sa s tým šlahla do vody, Chilla sa jej na to vešala :au: atď... :ha:

Connie tiež nepije, nikdy moc nepila. Chilla vyzerá, že jej je stále horko, jazyk po zem a tiež toho moc nenapije. :nwm: Alica bola v tomto fakt extrém, stačilo, že videla bačorinu a už v nej ležala a pila o 106. Raz ma tak skoro stiahla do nejakej jamy v Česku. Sme boli na túre, zastavili sme pri takej vybetónovanej ďúre a pýtala som sa drahého, či myslí, že je tam voda. V tom momente tam tá koza aj s tými 4kg ruksakmi skočila. Ešteže som mala vodítko s amotizérom, ktoré je dosť dlhé. :heh:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pia 10.05.2019 13:57

Ano, aj Hugo do kazdej mlaky ci studnicky ci potoka lahol :heh: Mam tolko fotiek... A ked sme boli s Lyom, krasna studnicka hned pri ceste a on sa ani nenapil :heh: Ani cestou tam, ale ani cestou spat! Pil az pri aute :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod clupko » Pia 10.05.2019 14:01

o vodu sa nebojim, pramenov je tam po ceste dost. psovi by som ale zataz nerada pridavala, to radsej budem sama vliect 10L bandasku.
vdaka za info :smile: s tou dopravou to musime este nejako vymysliet, ale inak hej, telgart-donovaly sme chceli. ked je to tak, ako pises, tak teda v tomto poradi, nie opacne. a kedy... neviem :lol: v maji nestihame. takze bud pojdeme zaciatkom juna, alebo az v septembri, lebo v lete by som tam zomrela. teda, zomriem mozno aj tak, ale aspon nie na upal. mozno.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné