Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety

Poslaťod energitc » Pon 21.07.2008 15:39

Offtopic: neviem ci na to rakusania maju zakon,viem ze nemci urcite maju zakon ze nikde psa nesmies mat navolno ani s nahubkom a skoro nikam ta s nim nepustia,obchody a tak..
ale rakusania ta hned kontroluju,psie doklady a ci po nom zbieras su schopni za tebou ist az do konca prechadzky..ak mas mensieho psa ako civava,york a tak tak vacsinou v pohode ak ta poslucha ale koker a od neho vacsie su uz opstro sledovane ..pohybovala som sa tam v psickarskom kruhu a bolo to prisne nielen na cudzincov ale aj na domacich..
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Bibiana » Pon 21.07.2008 16:19

Offtopic: Dík :no:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Lucy » Uto 22.07.2008 8:04

Ja odporucam Nemecko,konkretne Bavorsko -Hotel Wolf, co je spesl pre psickarov....no proste raj :jupi:
Maju tam tri agility cvicaky s prekazkami,organizuju vycvik, viem ze aj rozne druhy terapie, seminare predavaju tam uplne super veci pre psovoda aj psa,takze skoro celu dovolenku som tam nad tym vzdychala :ha:
Okolie tiez super, ludia su zvyknuti ze to je proste psickarska oblast a dostanes sa vsade. V blizkosti je aj zamok Neuschwanstein...no proste treba zazit /hlavne hotelovu kuchynu :poklona:
Btw. dedina sa vola Obermammergau


Pokus dat sem aj obrazky....
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Silwuska » Uto 22.07.2008 8:17

Wauuu :oo: co tam stoji dovolenca??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Lucy » Uto 22.07.2008 10:20

Uff, financmajstri rodicia nejsu doma takze netusim...mzno bude nieco na strankach hotela: http://www.hotel-wolf.de/
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 10:22

tohle musi byt raaaaj :lol: :lol: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Tipy na výlety

Poslaťod max » Uto 22.07.2008 21:22

Offtopic:
energitc píše:neviem ci na to rakusania maju zakon,viem ze nemci urcite maju zakon ze nikde psa nesmies mat navolno ani s nahubkom a skoro nikam ta s nim nepustia,obchody a tak..
ale rakusania ta hned kontroluju,psie doklady a ci po nom zbieras su schopni za tebou ist az do konca prechadzky..ak mas mensieho psa ako civava,york a tak tak vacsinou v pohode ak ta poslucha ale koker a od neho vacsie su uz opstro sledovane ..pohybovala som sa tam v psickarskom kruhu a bolo to prisne nielen na cudzincov ale aj na domacich..



Neviem ci to zalezi od oblasti ale ja som s velkym psom vobec nemala problem. Takisto akoze "bojovi psy" sa pohybovali na volno...nikde s tym neboli problemy, dokonca aj v meste som videla napr. dogu ist pekne na volno. To platilo i v lese a na miestach urcenych na vencenie psov. Mali sme susedu, ktora mala pitbulku a ta hned ako vysla z vchodu ju mala pustenu. Ludia tu boli co sa tyka psov velmi tolerantni...Tak fakt neviem ci sa to tak lisi od oblasti :nwm:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Tipy na výlety

Poslaťod energitc » Str 23.07.2008 11:31

tak mozno,ja som bola v tom horne a okoli,ved jak som pisala...a kedze mam civavu tak sa nebojim ju aj pustit a porpipade sa riadim pri policajnom napomenuti heslom ze sa treba tvarit milo a akoze ja som nevedela dobre ze ste mi to povedali..to na rakusanov zabera.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Lena » Ned 12.04.2009 14:07

toto by sa tu mohlo ešte trochu obnoviť ak máte nejaké nové nápady a skúsenosti lebo nejak nevieme kam ísť a bežné venčenie nás momentálne nem baví a chceli by sme aj nejaký výlet (ale hinten ufrflaný má nejaké vysoké požiadavky-no jaaaa teda neviem či si ho vezmem za muža :au: )
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Megi » Sob 25.04.2009 13:34

Ježiši Lucy, toto mi nerob! :rip: To je presne môj dovolenkový sen a furt ho nie a nie uskutočniť. Ale keď raz budem veľká...... :hi:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Tipy na výlety

Poslaťod meraja » Sob 25.04.2009 21:12

Sumičky sú tu http://www.hotel-wolf.de/hotel/preise.htm
No a takto mi to preložilo,skúste si dajako pomôcť .Niekde je namiesto€-Sk Hotelová izba cien
pro Tag inkl. denne vr Frühstück vom Büffet sowie 4 gängiges Abendmenü bzw. Büffet Raňajky a večere alebo 4 samozrejme buffet
sowie Benutzung des Freischwimmbades, a využitia voľného bazén,
Sauna und Dampfbad Sauna a pára
Kurtaxe ist im Preis nicht inbegriffen Taxa nie je zahrnutá v cene

Doppelzimmer Kategorie 1 Dvojlôžková Kategória 1
EUR 112,00 bis EUR 125,00 EUR 112,00 EUR 125,00

Zimmer mit D/WC oder Bad/WC, Fön, Kabel-TV, Izby so sprchou / WC alebo vaňou / WC, sušičom vlasov, káblová TV,
Telefon, Radio, teilweise Sitzecke, teilweise Balkon Telefónom, rádiom, čiastočne posedenie, čiastočne s balkónom


Einzelzimmer Kategorie 1 Eur 71,00 bis Eur 81,00 Jednotný Kategória 1 Sk 71,00 Sk do 81,00
Zimmer mit D/WC, Fön, Kabel-TV, Izby so sprchou / WC, sušičom vlasov, káblová TV,
Telefon, Radio, teilweise Sitzecke Telefón, rozhlas, niekedy zasadnutí



Doppelzimmer Kategorie 2 Dvojlôžkoskvá Kategória 2
EUR 125,00 bis EUR 145,00 125,00 až 145,00 Sk

Geräumige Zimmer mit D/WC oder B/WC, Fön, Kabel-TV, Priestranné izby so sprchou / WC, alebo B / WC, sušičom vlasov, káblová TV,
Telefon, Radio, Sitzecke, teilweise Balkon Telefónom, rádiom, posedením, niektoré s balkónom

Einzelzimmer Kategorie 2 Eur 81,00 bis Eur 91,00 Jednotný Kategória 2 EUR 81,00 EUR 91,00
Geräumige Zimmer mit D/WC oder Bad/WC, Fön, Kabel-TV, Priestranné izby so sprchou / WC alebo vaňou / WC, sušičom vlasov, káblová TV,
Telefon, Radio, Sitzecke Telefón, rádio, posedenie



Zusatzbett mit Frühstück und Abendmenü Prístelka s raňajkami a večerou
EUR 40,00 EUR 40,00



Stand02/2009 Hiermit verlieren alle vorangegangenen Preise ihre Gültigkeit Stand02/2009 To nahrádza všetky predchádzajúce cien stane neplatnou


Die Paschalpreise für Weihnachten / Silvester V Paschalpreise na Vianoce / Silvester
finden Sie unter unserem Seminarkalender navštívte náš seminár Kalendár

Die Kurztaxe ist im Preis nicht inbegriffen. V Kurztaxe nie je zahrnutá v cene.
Die Kurtaxe beträgt derzeit EUR 1,30 pro Person/Tag Táto daň v súčasnosti predstavuje 1,30 EUR za osobu / deň
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Sana » Uto 01.09.2009 8:29

Miesta kt mame radi my s nasim psikom
JAvorniky, strasne krasne miesto s dobrou energiou, panenska priroda
CHocholna, nadherne kopce, uzasny priestor, krasna priroda
Okolie Ziliny, velmi pekne
Tatry velmi zaujimave
Okolike zelenej vody, bola som tam x krat, ale nedam na nu dopustit
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Amaguk » Uto 01.09.2009 8:37

jj, co som tam bola parkrat, tak som si vsimla, ze Tatry su ozaj dost zaujimave :no: :lol:

ale ako je to tam so psom? Ake su obmedzenia?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Aris » Uto 01.09.2009 14:49

Ja ešte odporúčam Plitvické jazerá :jop: Bola tam tuším cedula, bud, že sa zo psom nesmie alebo že má mať košík a vodítko ale stretli sme tam asi 10 psov a kopu bolo aj na voľno
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Tipy na výlety

Poslaťod Nyssa » Uto 01.09.2009 18:31

Amaguk píše:jj, co som tam bola parkrat, tak som si vsimla, ze Tatry su ozaj dost zaujimave :no: :lol:

ale ako je to tam so psom? Ake su obmedzenia?

Tak teraz v podstate sú už všetky zákazy vstupu so psom pasé. mal by byť ale na vodítku, vraj aj náhubok (ten nepoužívame, ale máme ho stále so sebou). jediné obmedzenie by som brala trasy, kde už sú reťaze alebo naozaj veľmi náročné trasy a uzučké chodníky. odporúčam si pred túrou všetko naštudovať, či pes problém mať nebude, hlavne ak pôjdete v teple (ako my dnes) veľa tekutín a pozrieť si, kde všade sú nejaké potôčiky a pod.
neviem, asi som ti moc nepomohla, tak ale z vlastnej skúsenosti - zatiaľ som problém nemala, smerom hore mám Meggie na postroji a vodítku pripnutú o seba, dole už je navoľno, ak je viac ľudí, ide opäť na vodítko, ak je ťažší alebo nebezpečnejší terén, prevediem ju tade ja :no:

a ešte pre ľudí, ktorí by radi šli na nejaké túry do Poľska - čo som si všimla, všade zákaz so psom (aspoň čo som si všimla trasa Zakopane - Lysá Poľana) :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné